PDA

Vaata täit versiooni : Kalastus

Storm
12.06.2002, 17:09
KAS KEEGI KALAL KA KÄIB????
KUI JAH SIIS SUURIM ON NING MIS RIISTAD JNE

Blader
12.06.2002, 17:14
Jaa...Ma mõikord käin küll kalal..

Dhenry
12.06.2002, 19:52
Käin, aga spordiks ma seda kyll ei loe...

Copmaster
12.06.2002, 20:11
Algne postitaja oli Storm
KAS KEEGI KALAL KA KÄIB????
KUI JAH SIIS SUURIM ON NING MIS RIISTAD JNE
sul ju hea
lendad madalalt yle ookeani ja lased spinna vette:kopkop:

Dhenry
12.06.2002, 20:15
Algne postitaja oli Copmaster

sul ju hea
lendad madalalt yle ookeani ja lased spinna vette:kopkop:
\
MS FS 2002=
Microsoft FiShing 2002????

samuel
12.06.2002, 21:14
me juba lapsest saati kalamees olnud
vana nali aga suurimad on ära läinud
siiski suurim mille välja kakkusin oli 3,5kg RÖÖSÄRG püüdsin u 12 a
ahven 0,8 kg, havi oli väike u kilone

Riistad kui nii nimetada

Teleskoop ront selline pruun veneaegne , veinipudelikorgist
tehtud ujuk,
ja siis veel spinna mingi komplekt 150 aga pooli vahetasin ära
kuullaagritega oma vastu ikka nagu profi värk...

Storm
12.06.2002, 22:01
röö särge pole olemas ja roo särg ei kasva 3,5 kg-seks!!!!

markko666
12.06.2002, 22:41
Ta ju vyysic, mine tea mis ta oma bassus aretab.:D Gravitatsiooni mittetunnistavaid kalu jne...

samuel
13.06.2002, 10:30
röö särge pole olemas ja roo särg ei kasva 3,5 kg-seks!!!!

ok roo särg aga raibe latikaga läks sassi
aga roosärg 1,3kg

ajah ma aretan hübriide...
Algne postitaja oli Markko666

;)

treudenbauer
13.06.2002, 22:18
kas kalakasvatused lähevad arvesse?
või siis võrguga püüdmine?
Aga jah, landiga olen ka püüdnud, suuri saavutusi selles ei ole.

kodukootud
14.06.2002, 13:19
Kalastada on vägev. Kuid ise mingi proff ei ole. Kõige rohkem olen võrguga jões sumanud.

beyond
19.06.2002, 01:46
kalal on päris mõnus käia - alles üleeile loputasin üht ussi

aga kala silmavahe oli SIHUKENE!!!!

Dhenry
28.06.2002, 01:28
Beyond:kalal on päris mõnus käia - alles üleeile loputasin üht ussi aga kala silmavahe oli SIHUKENE!!!!
Dhenry:See pole veel midagi midagi. Mind hammustas ükskord NIIISUUR puuk
Beyond:Näe, see siin on see parim off, see aitab ka puukide vastu
Dhenry:Oled sa seda proovinud?
Beyond:Olen proovinud, ja see on hea (magusalt)
Beyond: Võta see endale

:D

Kalamehejutud

Storm
28.06.2002, 20:33
jajah:D

treudenbauer
28.06.2002, 21:56
Algne postitaja oli MCree
Kalastada on vägev. Kuid ise mingi proff ei ole. Kõige rohkem olen võrguga jões sumanud. ma järves. Ükskord käisin isegi purjekaga võrku kontrollimas. Oi võrk oli nii sassis, kui ma lõpetasin.

anarchy
29.06.2002, 14:31
Ikka käin kalal. Valgejõel forelli püüda on alles fiiling :). A mis varustust kalapüügiks ikka vaja läheb?! Noh, on mingi teleskoopritv ja rull, ja noh pudi-padi.

Muddy Match
29.06.2002, 14:54
kunagi käisin palju kalal. nüüd heal juhul paar korda kuus. suurim haug on olnud 2,5kg. ja suurim turb 1,83kg, mis on turbade hulgas päris kõva tegija. põhiliselt püüangi seda turva kalakest. süüa ta peaaegu ei kõlbagi, a püük on ekstreem, kärestikus. paar korda olen kukkunud, see enam lõbus ei ole. kui jalad uuesti alla saan, olen 10m edasi liikunud.

mul majast nii 50m kaugusel pisike tiigike, kus elavad kogred, särjed, ahvenad, turvad, havid, ründid. siukest "akvaariumi" on eestis vist vähestel... rahuliku ilmaga on kalakesed ilusti pinnal ja nähtaval.

beyond
30.06.2002, 00:08
Algne postitaja oli Dhenry
Beyond:kalal on päris mõnus käia - alles üleeile loputasin üht ussi aga kala silmavahe oli SIHUKENE!!!!
Dhenry:See pole veel midagi midagi. Mind hammustas ükskord NIIISUUR puuk
Beyond:Näe, see siin on see parim off, see aitab ka puukide vastu
Dhenry:Oled sa seda proovinud?
Beyond:Olen proovinud, ja see on hea (magusalt)
Beyond: Võta see endale

Kalamehejutud

mõte lippab ;)

playwriter..:)

Dhenry
30.06.2002, 00:23
Algne postitaja oli beyond

mõte lippab ;)

playwriter..:)

idee tuli lihtsalt telekat vaadates, see on jube reklaam...:doh:

morpheus
30.06.2002, 00:32
viimased kolm korda, mis ma kalal olen käinud, olen kolm õnge ära kaotanud...krt niikaua kui kala ootad, tuleb ju ometigi ju törts seda va alkohoolset juua...no ja enamasti ikka sellega liiale mindud...ja siis kui hommikul üles ärkad, avastad, et õng on allavoolu minema pannud...damn...sellepärast polegi ma elu sees ühetgi kala kätte saanud....aga poes meeldib küll kalal käia...enamasti nädalas korra ostan pakendatud kala, skumbriat või forelli or smth...ja see maitseb hästi...mmm

treudenbauer
30.06.2002, 11:35
Algne postitaja oli morpheus
aga poes meeldib küll kalal käia...enamasti nädalas korra ostan pakendatud kala, skumbriat või forelli or smth...ja see maitseb hästi...mmm Poes on hea jahil ka käia, tuled koju siga kaenlas.

Storm
30.06.2002, 11:58
lolz:D
ega poes käimine on ka tore aga kalapüük looduses on veel toredam:)

treudenbauer
30.06.2002, 12:32
lolz:D
ega poes käimine on ka tore aga kalapüük looduses on veel toredam:) seda küll, aga kui loodusest ei saa, siis vaja poodi minna.

beyond
07.07.2002, 04:04
õngitsusluba 150 eequ

MR. Bean
07.07.2002, 04:22
kala on lahe...
...kunagi sai ikka pidevalt kalal käidud...krt enam mitte...
...õnged lõhkusin ära ja võrke pole :P

Muddy Match
07.07.2002, 09:46
õngitsusluba 150 eequ

Mäh? Kus sa ka kalal ei käi...

treudenbauer
07.07.2002, 19:57
päris äge on vaadata (ma suvel palju järve ääres) kuidas tulevad mingi rikkad tüübid, ilgelt hea varustus kaasas. Laotavad selle siis maha ja hakkavad pärima, et kuulge poisid, aidake nüüd see värk siin kokku panna...

MR. Bean
07.07.2002, 22:46
ja mina olen see rikkas poiss :P
:õnnelik: :õnnelik: :õnnelik:

MC_Luxxu
08.07.2002, 16:29
ise olen 1,8 kg latika püüdnud...peris mõnud oli teda mööda vett lohistada;)

treudenbauer
08.07.2002, 17:03
see ei ole küll päris see, aga kalakasvatus kohtadest olen nii kolme pooleseid välja tõmmanud. Mõnus tunne on küll.

beyond
08.07.2002, 22:02
Algne postitaja oli Muddy Match

Mäh? Kus sa ka kalal ei käi...

selle summa peaks vålja kåima, kui tahad rahus ussi loputada
see kehtib yle eesti

minuarust on see summa häbivåårselt väike oma hobi rahus nautimise eest

samuel
09.07.2002, 10:53
õngitsusluba 150 eequ

kus sa elad et 150 saad ma tulen teen kah sääl
ma pean 160välja käima...

treudenbauer
09.07.2002, 11:32
neid õngitsus lubasid jagataks küll vist suva järgi. Ma tean sellest aastas kolme luba, kus näiteks poeg saab loa ja isa ei saa. Nad kuidagi suvalt jagavad. Mulje jääb nii.

samuel
09.07.2002, 17:40
alla 16aasta saab tasuta ülejäänud plekivad...

Lighter
10.07.2002, 11:05
kevadel käisin pirita rannas kalal..siis kui vesi oli alla 10 kraadi...ja äkki näkkaski..tirisin ja vinnasid elueest ning sain HAI kätte kah, kuskil 130kg oli. a kurat, pärast lahkmaisel öeldi, et keegi somm oli saunapeolt vettehüpates liiga kaugele ujunud...jama värk rsk, ma nii lootsin et hai oli. ausõna oli hai nägu.

jukx
11.10.2002, 18:49
Kalpüük on küll ilgelt tegija asi,ma olen nüüd juba üle aasta sellega tegelenud. Siuke mõnus vaikne kohake hästi vaikne linnud laulavad ja siis püüad kala:õnnelik: :õnnelik: :õnnelik:
Eriti vinge on püüda spinninguga, pealtnäha tundub vist küll mega igav aga tegelt kui esimene suurkala tuleb siis ikka käed värisevad ja ull adrenaliin, sest ega see ju nii ei ole, et kui kala otsas siis kohe käes, tegelt on siis ikka pool tundi siduriga mässamist ja kala väsitamist.

ma ise elan tallinna lähedal aga siin kahjuks niipalju püügikohti ei ole.Mul on küll püügiluba aga siin on see värk et kala käib ju kudemas ja siis ei tohi püüda :doh:

Harku järvel on kah kalmehepükse vaja (kuuldavasti seal aga kala ei ole)

Ühesõnaga mine kõik kalale see ruulib

Üks asi veel:

see värk et tallinnas küsiti mult jahipauna poes kalastus loa eest pappi aga tartust sain tasuta:segaduses:

jukx
11.10.2002, 19:00
kui keegi tahab näha mis kerija mul on siis minge vaadake kalastaja.ee galeriist , pildi nimi on arvestatav kala

mina seda pilti ei saatnud aga mul on samasugune

ja kes kalastajas siis juba vanad tegijad on siis minu kasutajatunnus seal on spinning:D

liiver
13.10.2002, 13:53
Ei kalastamine on tore asi küll. Olen ka kalastamis kohtades käinu ja sealt neid suuri forelle välja kakkund aga ise pole midagi suurt saanud. Isa sai just sünnaks ka mingi spinningu, mõtlesin et peaks minema kalale kuskile. Lante on ka, kas keegi mingeid nippe oskab lgajale soovitada, nagu näiteks mis kell minna, mis värvi peaks lant olema, Üks siuke väike järveke on seal on ahvenat ja haugi vist.

kapten
13.10.2002, 14:57
kõige parem ikka jõe äärde öö peale minna. sest hommikul 3-4 vahel tuleb tavaliselt kõige paremini. ise käin peaaegu iga suvi 2-3 korda öö peal. see suvi ei jõudnud yhtegi korda :( lahe asi ikka lõkke ääres istuda ja pimedas põhjakaid kontrollida, ykskord oli 15 isetehtud põhjakat kaasas, pooled läksid katki :doh:

jukx
14.10.2002, 22:19
Algne postitaja oli liiver
Ei kalastamine on tore asi küll. Olen ka kalastamis kohtades käinu ja sealt neid suuri forelle välja kakkund aga ise pole midagi suurt saanud. Isa sai just sünnaks ka mingi spinningu, mõtlesin et peaks minema kalale kuskile. Lante on ka, kas keegi mingeid nippe oskab lgajale soovitada, nagu näiteks mis kell minna, mis värvi peaks lant olema, Üks siuke väike järveke on seal on ahvenat ja haugi vist.

No üldiselt on värk sellinne et koha tasub püüda ommikul ja hilja õhtal, aga ma ei ütleks et see havi puhul nii suurt rolli mängib.
Kõige parem kala ilm on pilvine, jahe ja tiba vihma ei tee kah paha.
Üldiselt on präegu havil hea võtuaeg nii et kiirusta:D
Ma ei tea kui palju sa kalastamisest mõikad, aga ma annan veidike nippe, siis saavad kõik teised kah paremini kala:

1. Jälgi linde, kui õhus lendab kajakaid ja muid kalasöödikuid siis tea, et lähedal on pisikest rämpskala => on ka suuremat röövkala

2. Katsu minna sellisesse kohta kus puhub tuul seljatagant, siis on heited pikemad.

3. Ära karda, et landi vette lendamise plärts kala hirmutab, see teeb kala hoopis ergsamaks

4. Havi varitseb varjulistes kohtades, kus on vetikaid millesse end varjata. Samuti meeldib kaladele varitseda sellistes kohtades kus vool katkeb järsu langusega sügavasse auku.

5. kui on käsil kohapüük, siis tea, et koha varitseb põhjas ja keri tamiili tagasi aeglaselt, tee vahepeal paar 4 sekundilist pausi ja siis jätka.

6. Vesikatkust ja kardheinast hoiavad kalad eemale, seal kus on aga penikeelt ja vesikuuske on ka kala rohkem.

7.Spinninguga kerides hoia ridva ots alla, kui aga kala võtab siis tee paar äkilist liigutust, et konks korralikut kinni jääks

8. Vali landile silmatorkav värv, vahel aga millegipärast ehmatab see kalad hoopis ära.

9. Kui sul on vanu veneaegseid lante siis kasuta neid(pidavat head olema)

Kui satud miskisse kalapoodi siis soovitan osta Rapala: Minnow spooni-väga hea lant, eriti see rohuvaba versioon.

Ok rohkem ma ei julge kirjutada. Loodan, et ma pikkuse pärast Banni ei saa:(

Aga enywais: Edu kalavetel:kopkop: :D

liiver
14.10.2002, 23:01
tänx jukx see oli pikk ja asjalik jutt, eks ma siis teatan oma kalaõnnest kui ma kunagi lähen

treudenbauer
14.10.2002, 23:48
Algne postitaja oli liiver
tänx jukx see oli pikk ja asjalik jutt, eks ma siis teatan oma kalaõnnest kui ma kunagi lähen Ega sa ometi palalinna mõtle minna? Mine siis juba saadjärve peale, seal küll võibolla veidi rohkem ootamist ja ei pruugi ka saada midagi, aga kui saad, siis korralikult.

jukx
15.10.2002, 11:20
7.Spinninguga kerides hoia ridva ots alla

Siin tegin tegelt väikese vea- tegelt hoia ridt ombes paralleelselt meega, siis ei tule lant väga pinna peale ja kui kala võtab siis ridva paindumine summutab kala tõmmet, kui ritv oleks otsaga alla poole langeks kogu raskus tamiilile ja see võib katkeda:kopkop:

Zafa
07.11.2002, 20:48
käisin eelmine aasta jumala tihti kalal ja mingi ull äss olin aga see aasta enam eriti ei viicin..

ps: pöördlant on kõige parem

chrizto
17.11.2002, 13:20
kalal vahest käin maal ,aga jõle meeldib kõige pikem mis ise olen saanud on kuskil 30cm(väga väike ju)

jukx
17.11.2002, 16:33
oleneb, ahvena kohta näiteks päris korralik

Muddy Match
17.11.2002, 18:00
oleneb, viidika kohta näiteks hiiglaslik

chrizto
17.11.2002, 18:59
see oligi ahven

jukx
17.11.2002, 20:49
no siis oli see küll ikka korralik sest eesti rekordahven on olnud 46cm, mul on enamsast kuskil 20 cm- või vähem:P

chrizto
17.11.2002, 20:55
ma ei arvanudki ,et 30 cm ahven on suur ???
Ma ei tea eriti kalastusest midagi ,aga kyll ma teada saan!

Tsiviil
12.12.2002, 19:26
Ma olen võrreldes teiega väike kalmees, mul on mingi isetehtud puust õng, millega käin mõnikord maal püüdmas:doh:

Veiko
17.12.2002, 17:31
ma ei tea kui sa oled kõige väiksem kalamees mul ei ole ultse õnge...eelmine talv käisin ma pappsiga kalal ta laenas mulle ma sain kokku enda kalasid mis ma püütsin oli aind 5 või 6 kala :D ma ästi ei mäleta

Seenekas
26.01.2003, 13:44
isaga käin iga nädalavahetus ja see meeldib mullle väga..

riistad on igasugused oleneb mida püüan...suurim on kolme kilone haug spinninguga...

Veiko
27.01.2003, 18:25
ossa raks...ma püütsin väikseid siis veel suuri (kui ma ainultsain paar tükki natuke rohkem):D

Mufferson
27.01.2003, 22:09
Vahel ikka saab ajaviiteks kalal käidud....enda suuurimat kala ei mäletagi...mingi latika moodi asi vist oli...kaalu ei mäleta ja pikkust kah mitte....riistad on enamvähem moodsad...noh isetehdud ritvu ja selliseid asju ikka enam pole...kuigi jah kunagi olid....:)

jukx
29.01.2003, 20:54
no spinninguga püük on ikka kõige tegijam, minu arvates. ainult sellega on algajal ikka sada jama, ei tea mis lanti mis kell kus kohas jne. algajal on tegelikult kusagil õngega ikka parim püüda. aga eks see jää nüüd igaühe iseenda valida mis püügiriista keegi harrastab, osad vanad kalamehed püüavad eluaeg õngega. õng on ju üks vähestest püügiriistadest millega on võimalik absoluutselt kõiki eestis leiduvaid kalu püüda. ps sõõvitan kõigile rapala minnow spoon lanti !!!!!!!!

jukx
08.03.2003, 20:12
no võtab sõnatuks...

Zorru
08.03.2003, 20:16
njaa see oli kalastaja galeriis ka üleval :naljakas:

Mufferson
08.03.2003, 22:27
Algne postitaja oli jukx
no võtab sõnatuks...

Eh? Ma ei saa pildi põhimõttele pihta? NAgu 2 kala kõrvuti pandud ja arvutiga ära tehtud?

Antonius
09.03.2003, 13:39
kalal on tore käia..pole kyll midagi suurt saanud sest nii häid tingimusi pole olnud aga niisama õngitseda on muidu äge

shk
09.03.2003, 14:42
Algne postitaja oli Mufferson
Eh? Ma ei saa pildi põhimõttele pihta? NAgu 2 kala kõrvuti pandud ja arvutiga ära tehtud?
mhmh, tegelikult on siiami kaksikud ka tühipaljas virtualtuuning :)

klaasist poiss
09.03.2003, 15:49
Algne postitaja oli jukx
no võtab sõnatuks...
kaks erinevat liiki kala :D
aga ei usu et see vt on
ise k2in kalal.. harva
ainukesi mida ma saan on ogalikke :)
1 korra k2isin kuskil tiigis kus oli h2sti palju gogresi(on vist selline nimi ?) igatahes sealt ma pyydsin t2iega need nii lollid kalad et tulevad palja konksu otsa.. ei pea mingit s88ta panema..
syya nad ei k6lba kui just naad kuskile ambrisse panna ja seal vett koguaeg vahetada nii kaua kuni puhtax higistavad ennast..

Muddy Match
09.03.2003, 16:41
Algne postitaja oli klaasist poiss
1 korra k2isin kuskil tiigis kus oli h2sti palju gogresi(on vist selline nimi ?) igatahes sealt ma pyydsin t2iega need nii lollid kalad et tulevad palja konksu otsa.. ei pea mingit s88ta panema..
syya nad ei k6lba kui just naad kuskile ambrisse panna ja seal vett koguaeg vahetada nii kaua kuni puhtax higistavad ennast..

kogred on tõesti suht lollid (või no tegelikult näljased) ja võtavad paljast konksu. olen neid ka paadisilla pealt käega saanud. on hõbe- ja kuldkogred, väikestes tiikides kus neid mõlemaid on, nad tavaliselt segunevad. järglased on hübriidid. süüa nad jah ei kõlba, liiga luised ja mudamaitsega, pisikesed samuti. väikestes tiikides jäävad nad tihti kääbusteks, ei kasva suuremaks kui 50g, aga muidu võivad kiloni välja kasvada.
kunagi pidasin kahte väikest kuldkokre akvaariumis. eks see tegelikult neile üks suur piin oli

Veiko
12.03.2003, 13:28
jux äge kala mis...sääl on 2 hauge koos vä...minu arust küll on??? ;)

Zorru
13.03.2003, 18:48
Algne postitaja oli klaasist poiss
kaks erinevat liiki kala :D
aga ei usu et see vt on
ise k2in kalal.. harva
ainukesi mida ma saan on ogalikke :)

kle need ju mõlemad haugid..kus nad erinevad kalaliigid..on?