PDA

Vaata täit versiooni : imelik tervislik probleem..

ziili
29.09.2004, 14:18
nimelt.. kuidas saada lahti konnasilmadest ? :kartlik:

eripruul
29.09.2004, 14:19
Vahetad jalanõud välja või ostad spetsiaalse plaasteri apteegist.

manic
29.09.2004, 14:21
Kuradisool, võimisasi ta on, aitab ravida.
Aga kuidas nii, et üldse ei tuleks? Hm. Jah. Korralikud jalanõud alati abiks. Ma usun.

braucieno
29.09.2004, 14:22
mis selles probleemis nii väga imelikku siis on?

muidu jah, ma ei hakka eelnevaid nõuandjaid kordama

treudenbauer
29.09.2004, 14:27
Apteegis on lisaks plaastritele ka igasuguseid teisi vahendeid.
Imelikku? Noh, enda naha eest hoolitsemine on midagi imelikku?

sonicyouth
29.09.2004, 14:53
natuke teine teema, kuid mul olid soolatyykad kanna all. lahti sai nii, et pidin paar korda arsti juures k2ima ning too lasi vedelat l2mmastiku peale. nyyd on k6ik korras.

ja yleyldse l2hevad mul need soolatyykad ja konnasilmad ja koeranaelad sassi. ma tegelt ei teagi, mis mul t2pselt olid enam.

beyond
29.09.2004, 15:01

mine osta apteegist lahust, mitte mingeid jamasid plaastreid, vaid LAHUST.. see pisut haiseb, selline valge, õhuga kokkupuutes muutub geeljaks. see kuivatab konnasilma ära. a 40 eequ

pese jalad ära ja sura peale nii tihti kui vaja ja viitsimist on, üsna ruttu kaovad.

Aeternus
29.09.2004, 15:10
ja yleyldse l2hevad mul need soolatyykad ja konnasilmad ja koeranaelad sassi. ma tegelt ei teagi, mis mul t2pselt olid enam.
Soolatüükad
Need tüütud moodustised nahal on viiruse tekitatud. Soolatüügas on küll nakkav, aga tema tekkimiseks on eelnevalt vaja nahale mikrotraumat. Tervest nahast ei tungi soolatüükaviirus läbi. Paljajalu käimine polegi alati nii hea, nagu on harjutud arvama – piisab talla vigastamisest mõne kõrre või kivikesega ja ongi loodud viirusele võimalus nahka tungida.
Kui soolatüügas juhtub talla all olema, on see üks igavene nuhtlus – ta juur ulatub luu ümbriseni, selline sügavus teeb raskeks ka tüüka väljaravimise. Tänapäeval kasutatakse selleks lämmastikuga või söehappelumega külmutamist, elektrikoagulaatorit või laserravi. Rahvameditsiinis on kasutatud vereurmarohtu. Apteekides on nii vereurmarohu kui teistegi ravimtaimede tinktuure, mis peaksid toimima soolatüüka vastu.
Soolatüükad on rohkem noorte inimeste mure, vanemaid inimesi kimbutavad aga

konnasilmad,
mis on sarnased soolatüükaga, aga mitte nakkavad. Tekkimise eelduseks on jalalaba arengu mingi defekt, näiteks liiga kokku surutud varbad või nn haamervarbad. Konnasilm tekib sageli varvaste vahele, seda just siis, kui varbad on surutud üksteise vastu liiga tihedalt. Põhjuseks võivad olla valed jalatsid. Et naised kannavad kitsaid kingi sagedamini kui mehed, esineb naistel konnasilma ka sagedamini. Kui kingad hõõruvad, võib konnasilm istutada ennast ka varba peale.
Igaüks, kel konnasilm olnud, teab, kui valulik ja tüütu see võib olla. Lahti saada aitab laserravi.

Furunkul ehk koeranael on mädapaise, mis tekib karvatupe põletiku tagajärjel.

wuulen
29.09.2004, 15:31
Ma ei tea, et kas konnasilma või soolatüüka vastu aitab ka takjavarrega hõõrumine. Murrad varre ära ja siis selle märja otsaga hõõrud haiget kohta.

naine
29.09.2004, 16:16
Mul kunagi oli miski jubin varbavahel, 2 tükki oli lausa... aga kadus ilma ravimiteta ära. Olid sellised pisikesed ja ei valutanud üldse.

ziili
29.09.2004, 17:33
mul ka ei valuta nad.. kuigi tuttavad on öelnud, et peaksid..

Jaagi
29.09.2004, 17:35
Tegelikult poeravimid aitavad. Täitsa. Mul aitasid.
Enam ei ole. Nädal aega võõpasin ravimiga üle ja plaaster peale. ja voila. lännu.

eripruul
29.09.2004, 17:40
Mis puutub paljajalu kõndimisse, siis pole midagi paremat kui kõnida suvehommikul kastemärjal murul. Tore inimene võiks ka kõrval olla. Oeh.

kankzter
29.09.2004, 17:40
poe ravimid ei aidanud,,,mingi vanaema rääkis mulle kuidas ta oma "nõiakunstiga" need ära võtab, võttis villaselõnga jupi , puudutas sellega mu soolatüügast ja siis pani sõnnikuhunnikusse ( lugesite õigesti) ja kui lõng ära mädanes kadusid ka tyykad ära

ats
29.09.2004, 21:53
mine osta apteegist lahust, mitte mingeid jamasid plaastreid, vaid LAHUST.. see pisut haiseb, selline valge, õhuga kokkupuutes muutub geeljaks. see kuivatab konnasilma ära. a 40 eequ

pese jalad ära ja sura peale nii tihti kui vaja ja viitsimist on, üsna ruttu kaovad.
Vaidleksin vastu. Kui endal oma viis aastat tagasi konnasilmad olid, siis just kasutasin plaastreid, väga edukalt võtavad ära.

Doc~C
29.09.2004, 22:12
Spetsiaalsete plaastritega saab, aega võtab, aga tuleb küll. Ja hügieen, hügieen!

Flabos
29.09.2004, 22:39
Mul oli kunagi.
3'ndas klassis vist.
Tall all, kanna peal.
See oli nagu suht nõme.
Kuidagi neid ära ei saanud.
Nahaarsti juures käisin ka päris mitu korda.
Ja siis oli mingi selline olukord tekkinud ,et isa oli vist vintis ja ma kurtsin ,et ma ei saa neist lahti kuidagi.
Andis tapeedi noa ja ütles ,et proovi sellega midagi torkida.

Noh.
Ma olin, siis miski 10 ja hakkasin pihta, mis seal ikka.
Siis ma pmst lõikasin need ära : P
Pärast oli ema ikka väga vihane ,et ma pool kanda ära lõikasin.
Ja koguaeg muretses ,et mul valus on.
Aga ma ei tundnud mingit valu , siis kui lõikasin.
Ja ka peale lõikamist.
Nüüd on kand normaalne ja tagasi kasvanud.
Kõik on rahul : >

Ahjaa, tuli meelde.
Näpu peal oli ka.
3 aastat umbes.
Nagu sees pool.
Midagi ei tundnud, võisin seda torkida jne, lihtsalt nagu surnud naha jupp.
Aga nägi umbes taoline välja nagu kanna all.
Lõpuks kadus ise ära.
Mingeid ravimeid ma ei kasutanud.
Ainult ,et kui kunagi hinnete järgi pärisin.
Siis mingi haaknõelaga torkisin.
Esimese veerandi lõpus.
Märtsiks oli kadunud : P
Hakkas igapäevaga vähenema.

Doc~C
29.09.2004, 22:42
Sõrmel võis sul soolatüügas ka olla.

Uruk-hai
29.09.2004, 22:45
Mul oli kunagi.
3'ndas klassis vist.
Tall all, kanna peal.
See oli nagu suht nõme.
Kuidagi neid ära ei saanud.
Nahaarsti juures käisin ka päris mitu korda.
Ja siis oli mingi selline olukord tekkinud ,et isa oli vist vintis ja ma kurtsin ,et ma ei saa neist lahti kuidagi.
Andis tapeedi noa ja ütles ,et proovi sellega midagi torkida.

Noh.
Ma olin, siis miski 10 ja hakkasin pihta, mis seal ikka.
Siis ma pmst lõikasin need ära : P
Pärast oli ema ikka väga vihane ,et ma pool kanda ära lõikasin.
Ja koguaeg muretses ,et mul valus on.
Aga ma ei tundnud mingit valu , siis kui lõikasin.
Ja ka peale lõikamist.
Nüüd on kand normaalne ja tagasi kasvanud.
Kõik on rahul : >

Ahjaa, tuli meelde.
Näpu peal oli ka.
3 aastat umbes.
Nagu sees pool.
Midagi ei tundnud, võisin seda torkida jne, lihtsalt nagu surnud naha jupp.
Aga nägi umbes taoline välja nagu kanna all.
Lõpuks kadus ise ära.
Mingeid ravimeid ma ei kasutanud.
Ainult ,et kui kunagi hinnete järgi pärisin.
Siis mingi haaknõelaga torkisin.
Esimese veerandi lõpus.
Märtsiks oli kadunud : P
Hakkas igapäevaga vähenema.

njah see on ka üks võimalus nendest vabaneda.. mina eelistan ravimeid ikkagi :)

Flabos
29.09.2004, 22:45
Natuke häbenesin seda kusjuures.
Aga seda ei pannud keegi kunagi tähele vist.
Tüdrukuga käest kinni olles, proovisin kätt nii hoida, et vastu tema kätt ei läheks.
: P
Aga ta vist ei tundnud ka nagunii.

Ma ei teagi miks ma midagi ette ei võtnud.
Kokkuvõttes oli see mul 3-4 aastat ja keegi sellest ei teadnud.

What a wonderful world.

ats
30.09.2004, 19:53
Pole ennem kuulnud, et käe peal konnasilmad oleksid.

aavu
30.09.2004, 22:01
Apteekides on nii vereurmarohu kui teistegi ravimtaimede tinktuure, mis peaksid toimima soolatüüka vastu.

Pole vaja raha kulutada, seda(vereurmarohtu) kasvab praktiliselt igas aias. Selle lille õied on kollased ja varre murdmisel tuleb sama kollast mahla. Murdmiskohale tekkinud piisake kanda soolatüükale. Ühekordse määrimisega kaob paari kuuga. Ilmselt tihemini määrides kiiremini.

ontheway
01.10.2004, 17:06

vannita jalgu, kui konnasilm on ikka talla all.
ja kui jalg on piisavalt pehme, siis manikyyrk22ridega l6ika konnasilma 22red. vannita ja l6ika iga p2ev. kuni jalal hakkab valus ja siis unusta see konnasilm. m6ni n2dal hiljem vaata talla alla, konnasilm l2nnu ja tald ilus j2lle.
minu puhul t88tab.

naine
01.10.2004, 17:58
Ma ka enamvähem nokkisin oma silmad varbavahel ära - seda tüll telekat vaadates. Pärast panin näovett peale kui kipitas ja käis küll.

beyond
05.10.2004, 21:53
Vaidleksin vastu. Kui endal oma viis aastat tagasi konnasilmad olid, siis just kasutasin plaastreid, väga edukalt võtavad ära.

nojah võtab küll, aga kui see va silm on kehva koha peal, kus plaastriga ligi ei pääse..

mul oli kanna all ja plaaster pidevalt päka juures.. on tast siis tolku?

ats
06.10.2004, 16:09
nojah võtab küll, aga kui see va silm on kehva koha peal, kus plaastriga ligi ei pääse..

mul oli kanna all ja plaaster pidevalt päka juures.. on tast siis tolku?
Jah, muidugi oleneb kohast, endal oli varba vahel (kui õieti mäletan), seal istus küll väga hästi.