PDA

Vaata täit versiooni : Vene rahvusest inimesed meie igapäevases elus.

Lehed : [1] 2

m2ts
08.04.2006, 08:34
Olen tihti tähele pannud, et meie riiki on järjest rohkem vene rahvusest noori/vanu tekkinud. Võibolla olen ma elanud maa all, kuid siiski. Ise elan Jõgeval ja ei ole siin kohanud niivõrd palju vene rahvusest inimesi, kui siis ainult harva. Tallinnas seevastu olen kuulnud, et eestlased on koguni vähemusrahvus ja venelastega on tõsised probleemid.
Sattusin ka täna lugema Postimehe uut artiklit Viru keskusest, toon mõned näited:

Viru territoorium on jagatud eesti ja vene noortekampade vahel. Keskuse sees on vaba maa, väljas on asi keerulisem.

Eesti noored:
Õhtuti on venelaste poolel eluohtlik liikuda. «Seal võib kurikate ja kaigastega peksa saada, vahet pole, oled sa poiss või tüdruk,» selgitas üks tüdruk.
Löömingute peapõhjus noorte sõnastuses: «Venelased tahavad meid siit välja süüa, vahepeal isegi mõtlesime, et kolime Kristiinesse (Kristiine kaubanduskeskus – toim) üle.

Vene noored:
Neli napsist 16–17-aastast vene noormeest kinnitasid, et nemad eestlasi välja ei aja, kakluseks pidi minema, kui keegi tundub liiga ülbe. «Tegelikult me sööme siin jäätist ja lööme eesti tüdrukutele külge,» sõnas slaavi verd nooruk.

Neid näiteid on kindlasti veel rohkemgi.
Kas ma siis tõesti pean oma riigis, venelastega käituma nagu 'koerakutsikas'? Aga võibolla saan ma asjast valesti aru ja siinkohal palun ma teid, kallis eesti rahvas, rääkida oma kogemustest venelastega.

Kill inc.
08.04.2006, 08:41
Ei see ammugi teada, et Virus käib tõsine konkurents venelaste ja eestlaste vahel. Egas ilma täägita või siis vähemalt söögikahvlita pole sinna küll mõtet minna.
Aga see jäätise söömise jutt on tegelikult kuradima osav ja kaval.

retes
08.04.2006, 09:08
Tegelikult mind nad väga ei häiri, kuid mind häirib see, kui nad eesti keelt ei oska ja ei tahagi seda õppida (kuigi paljud noored siiski tahavad..) .

matrx
08.04.2006, 09:11
Selline asi tuleb ära kotada, nagu see, et Eesti riigis ei saa Eesti keelega hakkama: Aga kuidas valitsus saab, venelased on ka ju valijad

meisterjaan
08.04.2006, 10:01
See teema on naljakas. Ja need "gängid" meenutavad mulle mu esimest klassi. Oli Kuldkotka gäng, Mihkli gäng, Kassi gäng, Batmani gäng - jagasime oma kooli sisehoovi territooriumiteks ja omaarust oli ka hästi tõsine värk.

Zeppelist
08.04.2006, 10:09
Mind häirivad need kes üritavad mingi hullud gängstad olla ja norivad tüli pidevalt...

Styrman
08.04.2006, 10:18
Minuarust on ühesugused mõttetused mõlemad. Kas siis need, kes Viru keskuses (või ükskõik, mis muus kohas) ringi "hängivad" või siis need, kes kurikatega jäätist söövad. (Tõsi küll, pole kursis, mismoodi see jäätisesöömine käib, aga see selleks) Või mõtlesid nad äkki kurikate või muude riistadega külge löömist?

Pada sõimab katelt.

Turbonohik
08.04.2006, 10:23
viimasel ajal olen ma ise hakanud venelastesse eelarvamusega suhtuma, kuna väga tihti on mingid vene "gängstad" ülbama tulnud. samas aga eile lõi trollis mulle üks vene tütarlaps külge. nii et jh praegu ei oska midagi rohkem ütelda.

matrx
08.04.2006, 10:31
Nad peaksid arusaama, et Venemaa ei ole enam "maailmariik" ning, et me ei ela enam Nõukogude Liidus

m2ts
08.04.2006, 10:35
See teema on naljakas.

Veel naljakamaks läheb vist sinujaoks siis, kui eesti keelt rääkivaid inimesi on varsti alla 50%

meisterjaan
08.04.2006, 10:43
Veel naljakamaks läheb vist sinujaoks siis, kui eesti keelt rääkivaid inimesi on varsti alla 50%
Jah, Virukad alustavad peagi revolutsiooni ja me kõik oleme hukule määratud! Neil on jäätisest tuumalõhkepead.

YOU
08.04.2006, 11:23
Nojah, mulle lubas üks eesti 18-20 aastane kutt pasunasse anda kui ma veel trepi juures seisan ja ta näeb... Seega ausalt öeldes pole vist läbikäigu teena ka viru keskust mõtet kasutada..

Che
08.04.2006, 11:29
:D
Saage üle nendest venelastest juba. Pange molli neile vajaduse korral.Ühe panete paika, teised jooksevad minema. Pole nad midagi nii kõvad mehed. Viru "känksterid" on üldse tühjad kohad.

ZaHooR
08.04.2006, 11:37
Mind need venelased eriti ei häiri, ainult see häirib, et paljud ei oska eesti keelt.

hansacandle
08.04.2006, 11:49
ahem, mina olen sellise teema juba teinud!
http://foorum.msn.ee/showthread.php?t=54775&highlight=venelased+p%F5hja-tallinnas

Mystique
08.04.2006, 11:57
pole märganud gängindust virukeskuses... ainult palju noori inimesi... the end... seal nagu miskne hindamiskomisjon istumas

Ebichu
08.04.2006, 12:09
Nad peaksid arusaama, et Venemaa ei ole enam "maailmariik"
Umm. Mis ta on siis?

Eniveis, ärge käige Virus, kui hirmus on. Mind vaatavad nagunii kõik, kui ma seal kõnnin, kahjuks ei tea, mis rahvusest, kuna kuulan pleierist muusikat.
Samas ma olen see aasta seal kolm korda käinud. Kaks korda käisin WC's.
Viru on nagunii hirmus koht. Isegi ilma inimesteta. ( :

Muuc
08.04.2006, 12:17
Venelased tahavad meid siit välja süüa, vahepeal isegi mõtlesime, et kolime Kristiinesse

Äkki ma olen paha, aga sellise jutuga inimestest mul küll kahju pole :P .

Ning üldiselt saan ma nii eestlaste kui venelastega ühtemoodi hästi läbi. Olgugi, et ise vene keelt eriti ei räägi. Erandeid on muidugi mõlema rahvuse seas. Sõltub seltskonnast, kus ringi liigud.

Aga ma ei leia küll, et kohalik eestlane kohalikust vene keelt kõnelevast eestlasest millegi poolest parem oleks.

okinawa
08.04.2006, 12:42
Eesti noored kogunevad, jagunevad, suitsetavad Tammsaare pargi poolsel terrassil, venelased teevad sedasama vastaspoolel Hämariku kuju juures.

Kõlab nagu moodne katkend Tõest ja õigusest ....

magique
08.04.2006, 12:51
kuulge te räägite eesti rahvuse säilitamisest läbi vene rahvuse tallamise
ma saan aru küll et ajalooline(traditsiooniline) värk

aga minumeelest on eestlastel endil ka ikka mäda sisemus kui nad ei suuda isekeskis ja ilma võitluseta oma vaimu kõrgell hoida. st kultuursus on ülipuudulik ja ma ei saa aru üldse: arusaadav et ajaloo tõttu on venelased "meie" maal, kuid nüüd on see ka siin elavate venelaste maa ja kodu seetõttu ning konfliktsele minevikule ja vastuolulisele identiteeditunnetusele vaatamata võiks ikkagi mitmes põlvkond(eestlasi nt) asjast üle saada ja võtta vabamalt. tulevik võiks olla vähe helgem kui viimane sajand oli. ja see ei olene mineviku klaarimisest. rahust oleneb

(pubekate kohta natsa palju öeldud, aga kui laiendada see teema ka vanade peale...)

m2ts
08.04.2006, 12:55
Aga ma ei leia küll, et kohalik eestlane kohalikust vene keelt kõnelevast eestlasest millegi poolest parem oleks.
Muidugi pole, eestlane olla on ju koguni halvem. Mis sest, et nad on viimased 80.aastat meid tapnud/vägistanud ja küüditanud. Venelased juba räägivad, et Eestimaa on nende iidne maa, ning eestlased on hoopis sissetungijad. Äkki nad ei valetagi Muuc, siis saad rõõmsalt vene keele tunde võtma ja eesti keele raamatuid põletama hakata.

Muuc
08.04.2006, 13:00
Muidugi pole, eestlane olla on ju koguni halvem. Mis sest, et nad on viimased 80.aastat meid tapnud/vägistanud ja küüditanud. Venelased juba räägivad, et Eestimaa on nende iidne maa, ning eestlased on hoopis sissetungijad. Äkki nad ei valetagi Muuc, siis saad rõõmsalt vene keele tunde võtma hakata ja eesti keele raamatuid põletama hakata.

Viimased 80 aastat? Ma ei tea, kus kaevikus sa elanud oled, aga mul on sulle põnev uudis: Eesti on juba tugevalt üle 10 aasta "vabariik", jee. Tee aken laht, tsekka. Päris põnev on. P3rssekukkunud, aga põnev.

Teiseks, sa tatt oled 16 aastane. Palju sa "vene ajast" mäletad? Mis hingepiina ja valu sulle "vene aeg" põhjustanud on. Mitu korda sind su lühikese elu jooksul vene võim vägistanud on? Ja paljusid sa NEIST venelastest tead/tunned, kes selle "vene aja" taga reaalselt olid?

Vägistajaid ja tapjaid on ka "puhtaverelisi" Eestlasi. Nii Eestis kui väljaspool Eestit.

Jubin
08.04.2006, 13:04
No minul on igapäevaelus kokkupuuteid venelastega ainult koolis Inglise- ja vene keele õpetajaga, kes mõlemad räägivad ka eesti keelt, kuigi neil tuleb vahest ka suuremaid apsakaid sisse on nad siiski üldiselt normaalsed inimesed.
Noortes, ei näe mina mitte mingisugust vahet eesti omadel ja vene omadel ainult see vahe on, et eestlane on palju ülbem toon näiteks
Äkki nad ei valetagi Muuc, siis saad rõõmsalt vene keele tunde võtma ja eesti keele raamatuid põletama hakata.
Samas eestlane ise ei taha vene keelt küll õppida. Ainult sunniks venelast eesti keelt õppima.

The-user
08.04.2006, 13:06
viimasel ajal olen ma ise hakanud venelastesse eelarvamusega suhtuma, kuna väga tihti on mingid vene "gängstad" ülbama tulnud. samas aga eile lõi trollis mulle üks vene tütarlaps külge. nii et jh praegu ei oska midagi rohkem ütelda.

Ja eile oli meil trollis veel ühe venelasega väike probleem või midagi sellelaadset.
Hommikul kell 8 juhtusime siis trollis kokku ühe joobes venelasega kellele klassivend andis ühe pähkli. Seejärel õpetas või demostreeris ta meile valuvõtteid, sama klassivennapeal kes talle pähkli andis. Ja kui ta žolnoki peatus väljuma hakkas siis ropendas ja vist kutsus meid jooma...
Aga kuna ta ei osanud peaaegu üldse eesikeelt siis me ka täpsemalt aru ei saanud mis ta meile öelda püüdis. (mõned väga üksikud sõnad ta jutus olid eestikeelsed)

Muuc
08.04.2006, 13:13
point, m2ts

Kõik see s1tt mis SINU eluajal Eestis toimunud on, on Eestlaste endi poolt endale kaela tõmmatud. Tee silmad lahti ja julge omada OMA arvamust. Mitte ära tugine sellele nutule mida mingi vanaema või teises-maailmasõjas-jala-kaotanud-vanaisa rääkinud on.

Ajad on muutunud.

magique
08.04.2006, 13:25
e e s t i ON k o d u k s NII v e n e l a s t e l e KUI e e s t l a s t e l e !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! v õ r d s e l t !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

m2ts
08.04.2006, 13:41
point, m2ts

Kõik see s1tt mis SINU eluajal Eestis toimunud on, on Eestlaste endi poolt endale kaela tõmmatud. Tee silmad lahti ja julge omada OMA arvamust. Mitte ära tugine sellele nutule mida mingi vanaema või teises-maailmasõjas-jala-kaotanud-vanaisa rääkinud on.

Ajad on muutunud.

Mingi vanaisa ja vanaema, kuidas sa julged ? Ma usun oma vanaema ja vanaisa tuhat korda rohkem, kui sinusuguseid wannabe hipisid. Sa oled 21, vaevalt sina siin samuti mingi elutark oleksid.

Muuc
08.04.2006, 13:43
Mingi vanaisa ja vanaema, kuidas sa julged ? Ma usun oma vanaema ja vanaisa tuhat korda rohkem, kui sinusuguseid wannabe hipisid. Sa oled 21, vaevalt sina siin samuti mingi elutark oleksid.

JUST!. Minu kogemused põhinevad PRAEGUSEL Eestil.

Vene-võimu all olnud Eestist ei tea ma midagi ja mind ei huvita ka absoluutselt. Elada tuleb TÄNAPÄEVAS, mitte minevikus.

m2ts
08.04.2006, 13:46
Vene-võimu all olnud Eestist ei tea ma midagi ja mind ei huvita ka absoluutselt. Elada tuleb TÄNAPÄEVAS, mitte minevikus.

Elada ilma minevikuta on sama, mis elada ilma tulevikuta!

Muuc
08.04.2006, 13:47
Elada ilma minevikuta on sama, mis elada ilma tulevikuta!

Minevikus sellise suhtumisega sonkides, nagu Sina seda teed, ei ole mingit tulevikku.

pralinee
08.04.2006, 13:47
JUST!. Minu kogemused põhinevad PRAEGUSEL Eestil.

Nii et unustame ära kõik mis on olnud. Nii et astume sama reha otsa üha uuesti sest meil on suva/ei huvita mis oli. Alati tuleb mineviku mäletada, et hoiduda tehtud vigadest

Muuc
08.04.2006, 13:50
Nii et unustame ära kõik mis on olnud.

Heh. Keegi pole õelnud, et minevik tuleb unustada. Minevikku EI TOHI aga sedasi praeguste oludega siduda. Püüa mu postitused konkreetse teemaga ikka kokku viia oma mõtetes.

Mille poolest Eestis elavad vene keelt kõnelevad EESTLASED meie "kurvas minevikus" rohkem süüdi on, kui eesti keelt kõnelevad eestlased?

See on mu jutu iva.

rds567
08.04.2006, 13:53
Täiest mõttetu on vihata venelasi sellepärast et oi nüüd küüditati ja kiusati meid taga kunagi.Inimesed ja ajad on muutunud ja väga õige,et elada tuleb tänapäevas

The-user
08.04.2006, 14:00
Minul ei ole rahulike ja tavaliste venelaste vastu mitte midagi.
Aga kui mõni vene mutt tuleb minuga mingil põhjusel mölisema (näiteks seisan temameelest vales kohas murupeal või ei paku trollis istet) ja siis ta ei suuda mulle eesikeeles seda selgeks teha... see mulle ei meeldi.
Ja ei meeldi ka see kui mõned venelased tulevad lihtsalt ilma mingi põhjusetta ülbama... ja ka siis on neist raske arusaada kuna ega nad ka siis eesikeelt ei kasuta.

m2ts
08.04.2006, 14:00
Ma tõesti ei tea, kuidas teiega on aga mina sellist asja küll unustada ei saa. Tõsi ta on, et uus põlvkond pole süüdi asjades, mida nad teinud pole.
Kui vaadata aga teisi maid: Ungari, Poola, Tšehhi jne. on Venemaa andeks palunud nendele tekitatud kahjude eest. Aga mina pole seal nimekirjas veel kahjuks Eestit näinud :(
Paluks mingitki austust Venemaalt ja siin maal elavatelt venelastelt, õppige meie maa keel selgeks ja paluge oma esivanemate tegude eest andeks!

troskal
08.04.2006, 14:02
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged
süüta südames õilsuse leek!

Lipuvärvide kolmkordne sära
helgib võidukalt üle me pää
Meile avaneb võitude värav
julgus ületab kõrgeima mäe!

Me vannume lipu all vande
sulle elada, isade maa!
Oma üllamad tunded ja anded
sulle pühendan, eestlaste maa!

Meie oleme ühine pere
sõprus soojalt me südameid seob
Paneb kuumemalt tuksuma vere
kui meid kutsuvad õilsamad teod

Meie maa eest on võideldud palju
sellest kõneleb rannikupaas
Olgem meiegi, sõbrad, kui kalju
ja kui vaja, siis võidelgem taas!

Muistsed sangarid, puhake rahus
ei te asjata valanud verd
Kaitsta tõotame igaski ohus
meie maad, meie saari ja merd!

Killer85
08.04.2006, 14:39
Minul ei ole rahulike ja tavaliste venelaste vastu mitte midagi.
Aga kui mõni vene mutt tuleb minuga mingil põhjusel mölisema (näiteks seisan temameelest vales kohas murupeal või ei paku trollis istet) ja siis ta ei suuda mulle eesikeeles seda selgeks teha... see mulle ei meeldi.
Ja ei meeldi ka see kui mõned venelased tulevad lihtsalt ilma mingi põhjusetta ülbama... ja ka siis on neist raske arusaada kuna ega nad ka siis eesikeelt ei kasuta.

Aga kui mõni eesti mutt tuleb sinuga mingil põhjusel mölisema (näiteks seisad temameelest vales kohas murupeal või ei paku trollis istet), siis on kõik okei?

Ei hakanud copitud tekstis kirjavigu parandama.

matrx
08.04.2006, 14:50
Ta ütles, et kui tuleks eesti keeles, teeks asja selgeks, siis poleks midagi, aga tuleb vene keeles, millest ta aru ei saa: Põhimõtteliselt õppigu eesti keel selgeks ja siis tulgu nõudmisi esitama!

huck
08.04.2006, 14:51
Vene rahvusest inimesed minu igapäevases elus:

Kuna elan ühikas, siis puutun venelastega kokku iga päev.
Järgnevalt mõned tähelepanekud:

-Miks nad nõnda lõugama peavad kui nad telefoniga või omavahel räägivad? Tõsiselt häirib, sest koridor kajab jubedalt- eriti öösiti.
-Miks nad jalgadega wc-poti äärele ronivad ja seal kükitades s*tuvad. Reeglina mõõda või ääre peale. See ei ole normaalne. Äkki see on mingi harjumus vanadest auk-põrandas-peldikutest.
-Miks wc-s vett ei lasta? Mhmm vahet pole, mis sul kodus kombeks on, aga ühiskondlikus ruumis võiks natukenegi teistega arvestada.
-Miks peaks ültse ws-sse minema, kui seal niikui nii mõõda lastakse? Nii lahe on kleepuvate/naksuvate kingadega pärast käia.
-Ültse enese järele koristamine ja teistega arvestamine on natuke puudulik.

Ühesõnaga enamus asju, mis mulle kui eestlasele vastu hakkavad on seotud hügieeniga.

Kokkuvõttes on enamus 10-15st venelasest, keda ma igapäev näen, mulle vastumeelsed. See ei tähenda, et ma ei arvaks, et kusagil leidub ka täiesti normaalseid venelasi.

Lihtsalt minu arvamus

meisterjaan
08.04.2006, 15:03
Olen magique ja Muuciga nõus.
Tahaksin ise rohkem vene keelt osata. Vahel poes ikka üritan vene keeles küsida, kui on vene müüja, aga üldiselt puutun venelastega päris vähe kokku.

The-user
08.04.2006, 15:10
Aga kui mõni eesti mutt tuleb sinuga mingil põhjusel mölisema (näiteks seisad temameelest vales kohas murupeal või ei paku trollis istet), siis on kõik okei?

Ei hakanud copitud tekstis kirjavigu parandama.

Ei, siis ei ole kõik okei, aga siis sa saan vähemalt aru mida ta mulle öelda proovib.
Venerahvusest mutil võib olla ju näiteks puusaliiges katki ja põlved kulunud (see ei pruugi välja paista) aga tavaliselt ta ei suuda seda mulle selgeks teha et ma ta sellepärast istuma laseks.
Häiribki kõigerohkem see et paljud ei oska eestikeeles suhelda.
On ka juhtunud et eesirahvusest inimesed tulevad ülbama, ka see vihastab ja häirib mind. Aga seda et venalased tulevad ülbama on juhtunud palju tihedamini.

Ryan B.
08.04.2006, 15:13
Ükskord tänaval üks venelane aevastas.
Minu ees.
On värdjas.

R-mees
08.04.2006, 15:34
e e s t i ON k o d u k s NII v e n e l a s t e l e KUI e e s t l a s t e l e !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! v õ r d s e l t !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

suures joovastuses tehtud postitusele lisan täpsustuse:

Eesti on koduks eelkõige eestlastele (emakeel kas eesti, vene vms) ja seejärel muude rahvaste esindajatele. Neid asju ei tohi nüüd segamini ajada.

Banned4Life
08.04.2006, 15:41
Venelased õppigu Eesti keel ära.
Kui mingi skinhead nolk täis peaga klähvima hakkab nii, et mina midagi peale roppuste ja kurikaga vehkimise aru ei saa, siis käib tasakesi pinda küll, jah. Kuigi ma vene keelt ei õpi, aga miks peaks mind huvitama selliste inimeste jutt?
80% kordadest kui ma kedagi laamendamas näen kuskil, on need venelased.
Aga mina vene keelt ei õpi ja olen sellega rahul. Elan Eestis ning seni kuni siia jään ei tohiks ühiskond mulle peale suruda seda et vene keel peaks selge olema. Töökohtade jaoks ja nii. Miks peavad eestlased kohanduma venelastega Eestis, aga venelased eestlastega ei pea?

Rathandac
08.04.2006, 16:26
Venelased võivad siin elada küll, aga neile ei tohi anda eestlastega võrdseid õigusi. See oleks sama hea kui naabrimees, kes mulle külla tuleb, omab sama suuri õigusi minu kodus nagu mul endal. Kui naabrimees on külas, saab ta sellised õigused nagu mina ütlen ja samas peab ta mind ja minu vara austama. Ja kui mind minu kodus ei austata või eksitakse minu kodu reeglite vastu, siis mul on õigus ta välja visata.

Jubin
08.04.2006, 16:34
Venelased õppigu Eesti keel ära.
Kui mingi skinhead nolk täis peaga klähvima hakkab nii, et mina midagi peale roppuste ja kurikaga vehkimise aru ei saa, siis käib tasakesi pinda küll, jah.Kuigi ma vene keelt ei õpi, aga miks peaks mind huvitama selliste inimeste jutt? Aga kui tuleb ilus vene tütarlaps ning vaatab sulle ilusate silmadega otsa, kuid kahjuks ei oska vene keelt, siis see käib ka pinda, sest ta lihtsalt ei oska eesti keelt?

80% kordadest kui ma kedagi laamendamas näen kuskil, on need venelased.
Sest venelaste elujärk siin eestis on lihtsalt halvem ning nad üritavad oma elu elada. Eestlastest kurjategijad on lihtsalt paremini organiseeritud ning teevad hullemaid kuritegusi.
Aga mina vene keelt ei õpi ja olen sellega rahul. Elan Eestis ning seni kuni siia jään ei tohiks ühiskond mulle peale suruda seda et vene keel peaks selge olema.Töökohtade jaoks ja nii.
Sina peaksid vene keelt ka õppima, et sa oskaksid oma riigi erinevais paigus hakkama saada.
Miks peavad eestlased kohanduma venelastega Eestis, aga venelased eestlastega ei pea?
Mõlemad osapoold peavad üksteisega kohanduma, vene noored seda üritavadki, pigem eestlased ei taha kohanduda. :doh:

Venelased võivad siin elada küll, aga neile ei tohi anda eestlastega võrdseid õigusi. See oleks sama hea kui naabrimees, kes mulle külla tuleb, omab sama suuri õigusi minu kodus nagu mul endal. Kui naabrimees on külas, saab ta sellised õigused nagu mina ütlen ja samas peab ta mind ja minu vara austama. Ja kui mind minu kodus ei austata või eksitakse minu kodu reeglite vastu, siis mul on õigus ta välja visata.
Inimene kelle vanemad olid venelased, kuid ise sündis Eestis on sinust halvem? Oh jah, väiksemad õigused ning madalamad palgad ka venelastele, eks? :doh:
Keegi meist ei saa valida oma vanemaid.

Hellion
08.04.2006, 17:04
Jubin, oled sa ise venelane? Mulle tundub, et oled. Venelased arvavad, et Eesti on see riik, kus nad võivad niisama ringi huiata ja eestlastega möliseda. Suurem osa vargaid ja mõrtsukaid ongi venelased, eesti keelt nad ei õpi ja ei kavatsegi õppida ja kui eestlane ei oska vene keelt, siis on kohe varsti hambad kurgus. Väga putsis värk on.

Need venelased, kes eesti keelt oskavad ja räägivad, need on normaalsed. Pole midagi nende vastu. Samas täiskasvanud venelane, kes oskab ainult sõna "peksa", on värdjas, kes tuleks välja ajada siit riigist.

huck
08.04.2006, 17:14
Sina peaksid vene keelt ka õppima, et sa oskaksid oma riigi erinevais paigus hakkama saada.

Misasja??? Minuarust võiks venelane eesti keelt õppida, et ta saaks ka mujal hakkama kui Narvas või Tallinnas.

Faded
08.04.2006, 17:17
Aga kui tuleb ilus vene tütarlaps ning vaatab sulle ilusate silmadega otsa, kuid kahjuks ei oska vene keelt, siis see käib ka pinda, sest ta lihtsalt ei oska eesti keelt?
Mulle küll. Eesti Vabariigi riigikeel on eesti keel. Punkt.

Tähendab, ma peaksin õppima võõrast keelt, et oma riigis elatud saada? Võib-olla olen ma imelik, aga see on karjuvas vastuolus mu põhimõtetega. Kui ma läheks Venemaale töötama-elama, siis ma õpiks heameelega vene keele ära. Sama kehtib ükskõik millise riigi kohta. Aga kui ma elan ja töötan Eesti Vabariigis, kus ametlik keel on eesti keel, on mul õigus elada siin täisväärtuslikku elu, valdamata ühtegi teist keelt peale eesti keele.

Venelastel, kes siia tulevad või kes juba siin elavad, peaks olema esmane prioriteet õppida ära eesti keel. Ma tean hispaanlasi, ameeriklasi, rootslasi, soomlasi, kes on eesti keele poole aasta või aastaga täiesti rahuldaval tasemel endale selgeks teinud. Aga venelased ei tundu sellega hakkama saavat. Probleem on minu arust inertsis - venelasi on siin piisavalt, et nad ei peagi eesti keelt õppima. Nad saavad igapäevaelus vene keelega hakkama. Poest leiva, vorsti ja suitsu ning kioskist ajalehe ostmisega saab vene keelega hakkama, televiisorist tuleb ka venekeelseid saateid, teisi venelasi on, kellega juttu ajada - polegi vajadust eesti keelt õppida. Järelikult tuleb see vajadus siis tekitada, ja ilmselt riiklikul tasemel.

Muuc
08.04.2006, 17:23
Kui palju te siinsed postitajad reaalselt venelastega läbi käite?
Räägime siis kasvõi ainult noorema põlvkonna inimestest, kes siin sündinud ja koolis käinud jne..

Kõigi oma sõprade/tuttavate vene keelt kõnelevate Eestlaste .. ning nende seast, kes kuskil pubis või tänaval midagi küsima on tulnud .. on maksimum mingi 5-10 inimest olnud, kes minu poole eesti keeles pöördunud poleks. Ning see on ma arvan, et mingi .. 1% heal juhul.

& ma töötasin midagi 5 aastat klienditeeninduse / müügitöö peal.

Hosegnaasio
08.04.2006, 17:38
Kusjuures, paljud noored saavad eestikeelest päris hästi aru, isegi siis, kui nad rääkida ei oska. Samas on selliseid pensionäre, kes mitemndat põlve Eesti elavad ja ei oska teregi öelda (ja sellest aru ka ei saa). Siis kui ise ka neist aru ei saa, siis hakkavad tänitama. Need on kõigest väiksed tähelepanekud mu tööst, kus sellistega päris palju kokku puutun.

Aga üldiselt varsti on mätas kuiv, siis ei peagi enam kaubanduskeskustes kogunema.

Rathandac
08.04.2006, 17:41
HOIATUS: Järgnev tekst on mõeldudud ainult mittetõsiselt võetavaks lugemiseks. Tekst ei ole mõeldud rassismi propageerimiseks või levitamiseks.

Kui mina oleksin Eesti kuningas, siis teeksin mõningad sellised seadused.

Minu seadused:

Kõige tähtsam punkt: Eestlased ja venelased on siin Eesti riigis täiesti 100% võrdsed, välja arvatud mõningad üksikud erandid, mil venelased ja eestlased eksisteerivad mingi süsteemisiseselt koos.

Erandid:
1. Kuna eestlased on kollekstiivselt selle riigi omanikud, siis neil on õigus võõrastelt selle riigi ja maa kasutamise eest igakuist renti võtta. Renti hakatakse võtma igalt venelaselt, kes elab Eesti riigi pinnal. Saadud raha läheb eestlaste maksukulude vähendamiseks.

2. Haiglajärjekordades ei tohi ükski venelane omada õigust asetseda järjekorras eestlasest eespool.
2.1 Kui haige seisund on liiga kriitiline, kutsutakse kohale haige seisundit hindav komisjon. Venelasele võib anda eesõiguse kui kõik komisjoni liikmed, koos järjekorras seisvate Eesti rahvusest kodanikega on avaldanud kirjaliku nõusoleku.

3. Kuna Eesti riigis on probleem hädaabiteenuste nagu politsei, kiirabi ja tuletõrje palgarahade vähesusega, on iga venelane kohustatud nende teenuste kasutamisel maksma ise kinni 100% ulatuses kõik vastavad teenusekulud. Arve esitatakse venelasest teenusetarbijale kahe nädala jooksul.

4. Rahu tagamiseks on venelasetel on keelatud viibida kohtades, mis võivad põhjustada kokkupuutes eestlastega rassistlike konflikte. Kõik kodanikud peavad teadma, et RASSISMIL POLE EESTI RIIGIS MINGIT KOHTA.
Keelatud kohtade alla kuuluvad: ööklubid, suuremad kaubanduskeskused, kasiinod, kontserdid ja spordiüritused.

5. venelane, kes on sündinud ja üles kasvanud eesti riigi pinnal, omab õigust saada täisõiguslikuks eestlaseks, elades 2 aastat ja 2 kuud Eestlaste õppeasutuses. Õppeasutuses valitakse igale venelasele oma õpetajast eestlane, kes õpetab talle kõike Eesti riigi ja rahvuse kohta. Asutuses viibides peab vene rahvusest isik loobuma täielikult oma vanast elust ja tuttavatest inimestest. Määratud aja lõppedes hinnatakse metamorfoosi õnnestumist ja vastav isik võidakse nimetada ümber eesti rahvusest isikuks.

6. Kuna Eesti riik on oma võõrrahvusest pärit isikute vastu alati sõbralik ja koostöövalmis, siis taotluse esitamise korral antakse igast vene rahvusest soovijale TASUTA üheotsapilet venemaale. Ja seda ükskõik mis piirkonda.

Muuc
08.04.2006, 17:44
...

See su postitatud tekst on isegi naljana mõeldult niivõrd rumal, et ma sinu asemel kustutaks selle kiiremas korras ära. :doh:

Rathandac
08.04.2006, 17:49
See pole naljana mõeldud. Nagu ma ütlesin on see lihtalt mittetõsiselt võetav lugemine.

Scorp
08.04.2006, 17:58
Oh, jah, nii ta on, pada sõimab katelt, ühed mustad mõlemad... kui omadest kogemustest rääkida, siis venelased on tõesti pisut agressiivsemad. Suhteliselt sama probleem on USA's afro-ameeriklastega. Memadki on suht agresiivsed valgete suhtes. Kuigi jah, neil on selleks omad põhjused. Mu geograafia õpetaja rääkis ka midagi selle kohta, täpselt ei mäleta, et mingi probleem sund sisserändega, et paremaid elamistingimusi leida, esimene põlvkond elas toredasti ära, aga lapsed ja lapselapsed, ei olnud sellega jälle rahul, eriti noored, kuna nemad ei saanud nii häid töökohti jne. See tuletab mulle, meelde Peeter Oja konflikti venelasest autojuhiga. Soovitan seda kahvli saadet, kus ta seda kommenteeris kindlasti vaadata, minumeelest vägagi asjalikku juttu räägib see mees, hr. Oja. Eestlased kord juba on sellise loomuga, et las olla, lähen minema ja pole vaja vastu hakata rääkima... Venelastega, aga nii nagu on...

Jubin
08.04.2006, 18:39
Mulle küll. Eesti Vabariigi riigikeel on eesti keel. Punkt.

Tähendab, ma peaksin õppima võõrast keelt, et oma riigis elatud saada? Võib-olla olen ma imelik, aga see on karjuvas vastuolus mu põhimõtetega. Kui ma läheks Venemaale töötama-elama, siis ma õpiks heameelega vene keele ära. Sama kehtib ükskõik millise riigi kohta. Aga kui ma elan ja töötan Eesti Vabariigis, kus ametlik keel on eesti keel, on mul õigus elada siin täisväärtuslikku elu, valdamata ühtegi teist keelt peale eesti keele.

Venelastel, kes siia tulevad või kes juba siin elavad, peaks olema esmane prioriteet õppida ära eesti keel. Ma tean hispaanlasi, ameeriklasi, rootslasi, soomlasi, kes on eesti keele poole aasta või aastaga täiesti rahuldaval tasemel endale selgeks teinud. Aga venelased ei tundu sellega hakkama saavat. Järelikult tuleb see vajadus siis tekitada, ja ilmselt riiklikul tasemel.
Faded ära ole nii naiivne, palju sa oled näinud töökohti, kus ei nõuta võõrkeelt? Jah, peaks olema prioriteet, õppida ära eesti keel, kuid mida sa ikka 70 aastasele mutikesele teed, varsti on ta läinud, jumal temaga. Ning enamus vene noortest saavad eesti keele selgeks õpitud.
Suurem osa vargaid ja mõrtsukaid ongi venelased, eesti keelt nad ei õpi ja ei kavatsegi õppida.
Need venelased, kes eesti keelt oskavad ja räägivad, need on normaalsed. Pole midagi nende vastu. Samas täiskasvanud venelane, kes oskab ainult sõna "peksa", on värdjas, kes tuleks välja ajada siit riigist.
Suurem osa vargaid ja mõrtsukaid on venelased, tõesti, kuid nagu ma juba ütlesin neid vargaid ja mõrtsukaid juhivad eestlastest bossid, kuigi mõlemad on halvad, pean mina ikkagi käsuandjat hullemaks. See, et nad eesti keelt ei taha õppida on tõesti jama, kuid nad tulid siia sellisel ajal kui kehtis NSVL ning riigi keel oli vene keel. Pealegi nad varsti surevad, ära muretse.

Misasja??? Minuarust võiks venelane eesti keelt õppida, et ta saaks ka mujal hakkama kui Narvas või Tallinnas.
ning ta saab ka vene keelega mujal ka hakkama, pea kõigil teeninuds asutus töökohtadel on vaja osata vene keelt.

Vabandust väga, kui mulle jäi vale mulje, kuid mulle tundub, et need ,kes vinguvad venelaste üle, need kardavad ka neid kõige rohkem.

Edit: Hellion, ma pole venelane, puhas eestlane :)

Ryan B.
08.04.2006, 18:54
See pole naljana mõeldud. Nagu ma ütlesin on see lihtalt mittetõsiselt võetav lugemine.
See pole nali... ja see pole ka tõsine tekst. MIs see on?
Ta on minu ema poeg, aga ta pole mu vend ega õde. Mis ma olen?

Teate, et puuhalg ujub vee peal. Ja venelane ujub ka. Kui venelane kaalub sama palju, kui part, siis ta on nõid.
Ja põleb.

Tähendab... mis toimub, kas me elame koos moraalsete värdjatega?

Hellion
08.04.2006, 19:09
Mis kuradi eestlastest bossid?!

Venkud varastavad selleks, et narkotsi osta pärast või niisama, kui nad tööd ei saa. Bosse neil küll mingeid ei ole.

ElvisLikesCash
08.04.2006, 19:13

k a h j u k s J A H!!!!!!

sooty
08.04.2006, 19:26
Kõnnid tänaval...
Äkki tulevad kolm vene rahvusest isikut sappa. Kõnnid veel natuke: "Mis sa ütlesid??!"
Ning pekstakse sassi.

Umbes selline on minu ettekujutus venelastest meie igapäevases (öises) elus.

testarossa
08.04.2006, 19:32
tsiteeriks Cool D-d "...on idanaaber olnd koguaeg see pe**epind...";)

Swenson
08.04.2006, 19:35
Suurem osa vargaid ja mõrtsukaid on venelased, tõesti, kuid nagu ma juba ütlesin neid vargaid ja mõrtsukaid juhivad eestlastest bossid, kuigi mõlemad on halvad, pean mina ikkagi käsuandjat hullemaks.

See on küll täielikult vale jutt. Ei ole neil narkomaanidel mingeid bosse, kes neil kedagi tappa paluvad. Ja eesti allilma valitsevad vast ikkagi venelased.

Banned4Life
08.04.2006, 19:41
Jubin tõi siin välja, et vene keelt on vaja, et tööd saada ja venelane saab sellega hakkama. Selles probleem ongi. Ma ei õpi vene keelt st. minul on raskem korralikku tööd saada? See on ju täiesti vale, nii ei peaks ju olema kui ma Eestis elan.

Jubin
08.04.2006, 19:46
Jubin tõi siin välja, et vene keelt on vaja, et tööd saada ja venelane saab sellega hakkama. Selles probleem ongi. Ma ei õpi vene keelt st. minul on raskem korralikku tööd saada? See on ju täiesti vale, nii ei peaks ju olema kui ma Eestis elan.
Ning ma tõin täpsemalt välja just need teenindustööd. Ehk siis tööd, kus pead inimestega suhtlema. Et sellistel kohtadel, kus pole inimestega vaja suhelda arvatavasti tõesti ei nõuta vene keele oskust.

See on küll täielikult vale jutt. Ei ole neil narkomaanidel mingeid bosse, kes neil kedagi tappa paluvad. Ja eesti allilma valitsevad vast ikkagi venelased.
Mis rahvusest oli Kalev Kurg?

Hellion
08.04.2006, 20:06
Kalev Kurg on kutu ja arvatavasti lasid venelased ta maha.

Ja ühe näite põhjal ei saa sittagi tõestada.

Putkades on enamasti venelased müüjad. Selles mõttes ma ei saa aru, kuidas nad selle töö said, kui nad eesti keeles suhelda ei oska(suurem osa siiski oskab, aga mõned ei jaga kohe üldse) ja kliendi poolt tahetud kaupa ei müü, sest ta ei saa aru, mida ostja tahab.

Swenson
08.04.2006, 20:08

Eesti allilma valitsevad ikkagi enamasti teistest rahvustest isikud.

Tehnolehm
08.04.2006, 20:11
Allilm nüüd vaevalt, et narkareid, kes öösiti koolilastelt ja naistelt mobiile ja rahakotte röövivad, juhib. Igatahes mina ei otsustaks inimese üle mite tema rahvuse, vaid iseloomu järgi.

Ryan B.
08.04.2006, 21:12
Mis kuradi eestlastest bossid?!

Venkud varastavad selleks, et narkotsi osta pärast või niisama, kui nad tööd ei saa. Bosse neil küll mingeid ei ole.
On-on. Ma ise nägin kuidas üks poe juures puu taga urineeris.

madis73
08.04.2006, 21:47
Igatahes mina ei otsustaks inimese üle mite tema rahvuse, vaid iseloomu järgi.
Jackpot!
Mõlemal poolel ole lambaid,ning need kes tappa saavad,saavad sellepärast et nad ple "omad".

Jubin
08.04.2006, 22:59
Eesti allilma valitsevad ikkagi enamasti teistest rahvustest isikud.
Enamasti ei räägita eesti allmaailmast ka.

Kuid jah, õige oleks vaadata igat inimest kui eraldi isksust, mitte, et sina oled teadlasest venku, kes leiutas vähile ravimi sinu paneme põrgu ning oi, sina oled eestlasest narkar ja röövel, sina saad taeva.

Che
08.04.2006, 23:14
Mida te üksteisele tõestada tahate?

Hellion
08.04.2006, 23:17
Hea küsimus! Mul pole õrna aimugi tegelikult, ma lihtsalt vaidlen lollidele väidetele vastu.

YOU
08.04.2006, 23:29
ahem, mina olen sellise teema juba teinud!
http://foorum.msn.ee/showthread.php?t=54775&highlight=venelased+p%F5hja-tallinnas

Ja 10 teist inimest...

Üldiselt on Viru koht mis ei kannata kriitikat.

Edit: Kuulge andke andeks, te olete enamus debiilikud.

magique
08.04.2006, 23:31
suures joovastuses tehtud postitusele lisan täpsustuse:

Eesti on koduks eelkõige eestlastele (emakeel kas eesti, vene vms) ja seejärel muude rahvaste esindajatele. Neid asju ei tohi nüüd segamini ajada.

eesti on kodu(maa)ks kõigepealt nendele kellel mujal kodu(maad) pole muuseas

karel
09.04.2006, 01:09
Üldiselt ma olen rahulik inimene ja arusaaja vend, aga enamasti kui mõni inimene kuskil "ette jääb" on see ikka venelane.

Võtame näiteks reedese päeva. Hommikul toast väljudes olid koridoris jälle prügikotid, venelaste ukse taga. Eestlased suudavad prügi prügikasti viia, venelased suudavad ukse taha tõsta. Reedeti on küll koolis vähe rahvast, aga teise vahetunni ajal oli koridoris jälle tüüpiline tipptunni liiklus. Kõnnin mina paari slaavi poisi järel, tuleb neile vastu samuti paar slaavlast. Ja siis hakkasid käed vonklema, kõik oli vaja ükshaaval läbi kätelda. See seiskas kogu koridori liikluse. Pärast lõunat esinesid venkud jõusaalis. Seletavad üle kogu saali üksteisele oma tarkusi ja kui keegi midagi tegema juhtus, siis oioi kui targa näoga. Samuti on just venelastel komme seeriate vahepeal "unustada" ennast masinatele istuma. Jõusaalist õnnelikuna koju jõudes, võtsid vastu mind kõrisevad lambipirnid. Kõrin tulenes naabrite helisüsteemist ja selle poolt põhjustatud rõhust. Naabrite rahvust ei hakka mainima.
Kõik nagu tühised asjad või mis? Ja vabalt võiks kõikidel puhkudel olla eestlased? No aga ei ole.. ei ole.

Nüüd pean endale meelde tuletama, et üldiselt ma olen rahulik inimene ja arusaaja vend. Temperament ja nii ja naa.
On kaks kohta, kus ma olen aru saanud eestlaste ja venelaste erinevusest- sõjavägi ja ühiselamu. Venelastel on reeglina kõigest pohui, aga omasid nad hoiavad. Rohkem kui eestlased.

Viru keskuse teemaga tuli meelde kui me sõpradega istusime sügisel Vabaduse väljaku kõrval oleva mäe peal (no ei tule mäe nimi meelde). Tuli meie juurde venelane, nii 20-25 aastane, küsis suitsu. Sõbral oli, andis. Imes oma pool suitsu ära ja ütles, et hakake nüüd liikuma, see pole eestlaste koht. Õnneks oli abivalmis poiss ja näitas meile käega suuna kätte, kus ka eestlased võivad istuda.

Jubin
09.04.2006, 01:20
Hea küsimus! Mul pole õrna aimugi tegelikult, ma lihtsalt vaidlen lollidele väidetele vastu.
Kõigepealt mida sina vaidled lollidele väidetele vastu, kui sinu vastuväidetel pole mingit alust millele toetuda.

FreakY
09.04.2006, 02:24
Ei tea, ei oska kammentaarida eelnevaid postitusi. Lugesin kõik lehed praegu läbi ning tolkugi targemaks ei saanud. Siiski, eestalsed ja venelased on täiesti erinevad rahvused. Ühed oskavad asju ajada vaikselt, rahulikult ja tulemustega, kuid teised tahavad oma tulemuse saavutada kohe pärast mõtte tekkimise aega ehk siis kiiresti ja läbi mõtlematult. Üks asi on inimeste erinevus ja teine erinevatest rahuvstest pärit inimeste erinevus. Selles suhtes on see arutlus "kumb-on-parem-ja-kumb-mitte" teemal mõttetu.

Enivei, mul on üks eestlasest klassiõde, kellega lihtsalt läbi ei saada. Tema käitumise ja iseloomu tõttu. Ta on lihtsalt liiga agressiivne, ülbe ja rahutu. Võimatu on temaga ilusti rääkida või midagi paluda. Iga pisiasi, mida keegi teeb ajab teda närvi ja ta peab seda kõigi ees kommenteerima. Viskab päeva lõpuks nii kopa ette.
Samas, tunnen väga toredat venelasest tüdrukut. Ta on lihtsalt kirjeldamatult positiivse suhtumisega, arusaaja ja väga kena inimene. Suhtlen temaga absoluutselt igapäev ja siiamaani ei ole mul temaga ühtegi konflikti õnneks olnud.
^ Muide, selle jutuga ma midagi saavutada ei soovinud, lihtsalt tõin ühe konkreetse näite.

Ryan B.
09.04.2006, 03:18
Ole vait. Siin käib tõsine diskusblablasioon.
Vaatame kumb rahvus peale jääb.
ULTIMATE BATTLE!

huck
09.04.2006, 08:40
On kaks kohta, kus ma olen aru saanud eestlaste ja venelaste erinevusest- sõjavägi ja ühiselamu. Venelastel on reeglina kõigest pohui, aga omasid nad hoiavad. Rohkem kui eestlased.

BINGO!

R-mees
09.04.2006, 11:19
eesti on kodu(maa)ks kõigepealt nendele kellel mujal kodu(maad) pole muuseas

kõik stepitolgused Eestisse?

whiskeytrooper
09.04.2006, 12:10
Tervet teemat läbi ei viitsinud lugeda,aga jäi kõlama värk,kuidas pooled kangekaelselt taovad vastu rinda ja ütlevad: Vene keelt ma ei õpi! Minu arvates, ei tule ühegi keele õppimine kunagi kahjuks,sest on teisigi riike peale Eesti ja igal pool nüüd ka inglise keelega hakkama ei saa. Palju mulle Eestis prantsuse keelt vaja läheb?Aga õpin ikkagi. Nii et keelte suhtes poleks vaja nii negatiivselt meelestatud olla,kunagi ei või teada,millal elus üht või teist keelt vaja läheb.

s33maNN
09.04.2006, 12:20
Nojah suurim viga ongi eestlaste puhul see ,et kui venelane pöördub eestlase poole vene keeles siis hakkab eestlane ka temaga vene keeles rääkima.See komme tuleks tõsiselt välja juurida.Eestis on riigikeeleks eestikeel,kui venelane ei oska end piisavalt eesti keeles selgeks teha siis on see ta enda mure.Kui neile järelandmisi teha siis nad ei vaevugi eestikeelt õppima.

Styrman
09.04.2006, 12:46
Tegelikult piisaks ka sellest, kui eesti keele oskus teha kohustuslikuks kõigil vähegi lugupeetud töökohtades.

Peeter
09.04.2006, 13:28
Tegelikult piisaks ka sellest, kui eesti keele oskus teha kohustuslikuks kõigil vähegi lugupeetud töökohtades.

täpselt, või siis teha nii et ilma riigikeele oskuseta võib ainult 60% palgast kätte maksta, vot selline ebavõrdsus ajaks nad küll õppima

YOU
09.04.2006, 13:30
täpselt, või siis teha nii et ilma riigikeele oskuseta võib ainult 60% palgast kätte maksta, vot selline ebavõrdsus ajaks nad küll õppima
Tere, sa oled debiilik. Ütle mulle ühte asja... Kui nad palka ka ei saa, siis kust nad võtavad raha, et õppida eesti keelt???

Muuc
09.04.2006, 13:31

Vaevalt. See tekitaks ainult suure kodumaise rahutuse + venemaa (ja üle jäänud maailma?) väga kurja pilgu Eesti poole, mida kohalikud poliitikud täiesti põhjendatult siiski kardavad.

huck
09.04.2006, 13:31
mhmm aga kas see polegi nii?
Tekib küsimus, kuidas võetakse eestis tööle täiesti umbvenelasi? Ja veel suht kõrgetele kohtadele? (vihjeks: ei kommentaari)

Mis puutub keelte õppimisse, siis muidugi tuleb iga keele õppimine kasuks. Muidugi ma olen kohustatud õppima vene keelt kui ma näiteks läheks venemaale tööle või elama, sest ma ei saa lihtsalt teistmoodi hakkama. Selge ju. Soomes töötades ei tulnud mul pähegi, et ma peaks proovima ainult eesti keeles hakkama saada. Mind oleks lahti lastud, kui ma elementaarseid tööks vajalikke väljendeid poleks kähku-kähku selgeks õppinud.

AGA. Mind häirib, et ma ei saa eestlasena Eestis omi asju eesti keeles aetud!

Hanna
09.04.2006, 14:37
tõõle (...) tõõle (...) tõõtades (...) tõõks.

Mind häirib, et ma ei saa eestlasena Eestis omi asju eesti keeles aetud!
Sellise eesti keele puhul pole ka ime.

huck
09.04.2006, 14:40
Sellise eesti keele puhul pole ka ime.

Sorry. Saarlaste puue:D

YOU
09.04.2006, 14:57
Huck, mind häirib, et ma ei saa sinuga rääkida korralikus eesti keeles.

matrx
09.04.2006, 15:03
See, et saarlased ei tee vahet, mis on õ või ö vahe, ei mängi siin mingit rolli. See on murde mitte erineva keele viga. Saarlaste eesti keel on sama korralik, kui nn "Eesti eesti keel".

YOU
09.04.2006, 15:09
Kui sa ei ole täiuslik, siis ära oota, et vene rahvus oleks täiuslik.

matrx
09.04.2006, 15:12
Saarlaste keele eripära ei ole puue, saarlased on sama täiuslikud, kui teisedki eestlased. õ ja ö on kujunenud aja jooksul, mitte üle öö.

Banned4Life
09.04.2006, 15:12
Noh, öeldi, et miks osad kangekaelselt vene keelt ei õpi ja keelte vastu on.
Seni on õppimisel inglise, prantsuse ja hispaania keel. Oskan osaliselt ka soome keelt. Ei ütleks et mul keelte vastu midagi on. Vene keel ei meeldi ja venelased ei meeldi, olen juba varem selgitanud miks. Ja seda sama teksti ja samu vastuväiteid on korratud juba kümneid kordi selles teemas. Võiks juba lukku panna. Mõnele nad meeldivad, mõnele ei meeldi, mõnel on hoopis mingi kolmas/neljas/viies seisukoht, aga ühisele otsusele me ju ei jõua. Ja kui ka jõuaksime, siis oleks see mõlemale mingilt poolt vastuoluline. Kaasfoorumlased, lõpetame ära selle juba.

Hanna
09.04.2006, 16:56
Sorry. Saarlaste puue:D
Saarlastel on Õ asemel Ö, mitte vastupidi.

matrx
09.04.2006, 17:03
Ei ole midagi. Mõlemad tähed lähevad sassi, hääldus on ju põhimõtteliselt sama...tean, kuna olen ise ka saarlane.

Muuc
09.04.2006, 17:30
Ei ole midagi. Mõlemad tähed lähevad sassi, hääldus on ju põhimõtteliselt sama...tean, kuna olen ise ka saarlane.

Sellisel juhul oled sa vist üks neist kirjaoskamatutest Saarlastest.. koolis õpetatakse kõiki ühtemoodi. Pole teil mingeid eraldi reegleid seal.

Ma olen ka osaliselt Saarlane, kuid ö -ja õ probleemid olid mul ainult vast mingi esimeses/teises klassis äkki..

huck
09.04.2006, 17:54
Sellisel juhul oled sa vist üks neist kirjaoskamatutest Saarlastest.. koolis õpetatakse kõiki ühtemoodi. Pole teil mingeid eraldi reegleid seal.

Ma olen ka osaliselt Saarlane, kuid ö -ja õ probleemid olid mul ainult vast mingi esimeses/teises klassis äkki..
Vaata Muuc. Koolis õpetatakse asja päheõppimise meetodiga. Lihtsalt taotakse pähe, et see sõna on õ ja teine ö-ga. Kuid kuna nagu õeldud, hääldus on sõnadel sama, siis on seda väga raske lihtsalt meelde jätta. Ma saan aru, et need eraldi tähed, aga saarlase jaoks on vahe ainult kirjapildis- lihtsalt ühes sõnas on täpid teises kriips. Ning usu mind. Ma olen 4 aastat juba tallinnas elanud ja see harjumus ei kao üleöö.

Ja pealegi- kas siis hiidlased ja võrukad on siis sinu arvates mingid erilised kirjaoskamatud? Saad aru tegu on erinevate murretega nagu juba õeldud.

Conwerz
09.04.2006, 17:56
See Õ ja Ö probleem pigem tekib suhtlemisel, kirjakeeles sellist asja ma ei ole enda puhul tähele pannud, et kuskil tähed segamini ajaks. Aga samas, saarlase jaoks on see mandrika eesti keel täpselt sama naljakas kui mandrikale saarlase eesti keel.

hansacandle
09.04.2006, 17:58
Kallis Muuc, kellele meeldib tähtenärida. Kui ma ei eksi, siis saarlased kirjutatakse väikese tähega.
Aga see on väga offtopic aga ma kohe pidin seda ütlema, sa lihtsalt üritad igaasjaga nö "ära panna", võta rahulikumalt. Piiss noh.
Tulgem siiski teemasse tagasi.

matude
09.04.2006, 17:58
valusalt mõttetu vaidlus täiesti vales teemas.

lõpetage ära.. ise ei mõista kui lõputu see on?

ohteid.

nii, venelased eestis.

üldiselt häirib mind kohutavalt fakt, et linnapildis tõlgitakse reklaamid ärihuvides kahte keelde.

üleeile 5elemendil teatati pommiähvardusest ja selgitustest koguaeg vene keeles. üksikud korrad kuulsin eesti keelt.. ing keelt üldse mitte.
see kõige viimane kogemus selgitab vist hetkeolukorda täielikult.
surnud ring.

samas venelaste suhtumist mõistan, eestlased võivad päris rusuvad olla..
kuid eks nemadki.

jah. lõputu teema.

Muuc
09.04.2006, 18:00
Mismoodi vene keelt kõnelevad inimesed siis Eesti keelt õpivad, kui mitte "päheõppimise meetodiga". Mismoodi sa üldse mingit keelt õpid (sõnu), kui mitte pähiõppimise meetodiga. Eriti, kui häälduse järgi täpset vahet ei saa teha. Muud võimalust ei olegi ju.

Või midagi.
Üldiselt, offtopic.. lõpetan.

Hellion
09.04.2006, 18:02
Kõigepealt mida sina vaidled lollidele väidetele vastu, kui sinu vastuväidetel pole mingit alust millele toetuda.
Loomulikult vaidlen. Ära kaitse kõiki kaabakaid lihtsalt. Ja kui sa midagi väidad, mis on sinu arust õige, siis tõesta kah.

huck
09.04.2006, 18:04
Mis teemasse puutub, siis täiesti respect venelastele, kes lähevad Eesti sõjaväkke.

Enda rühmas oli paar umbkeelset, aga hakkama said.
Samas pole vist raske arvata, et asfaldil nukkidel toenglamang õpetab eesti keelt kiiremini kui lihtsalt hängimine;)

Muuc
09.04.2006, 18:05
üldiselt häirib mind kohutavalt fakt, et linnapildis tõlgitakse reklaamid ärihuvides kahte keelde.

Paljud riigid on mitmekeelsed ju.
Ma ei mõista, miks Siin see nii suur probleem on.

Kas see oleks millegi poolest parem, kui reklaamid oleks eesti ja inglise, mitte eesti ja vene keeltes?

huck
09.04.2006, 18:11
Paljud riigid on mitmekeelsed ju.
Ma ei mõista, miks Siin see nii suur probleem on.
Jah, aga need kakskeelsed riigid on ka ametlikult kahe riigikeelega.
Eestis on siiani riigikeel ikkagi eesti keel. St. Riigikeel on keel, mis on riigi, osariigi või muu territooriumi konstitutsioonis riigikeeleks määratud.

Mäletate veel kampaaniaid, kus keeleinspektsioon tegi ettekirjutusi võõrkeelsete nimedega firmadele. Sealhulgas ka inglisekeelsetele.

EDIT: Tegelikult võideldakse ka muukeelsete reklaamidega:LINK (http://www.postimees.ee/131205/esileht/185667.php)

m2ts
09.04.2006, 18:22
Oled sa Muuc oma 'eesti' juurtes nii kindel? Tundub, et mitte. Osad venelased ajavad kah targemat ila suust välja, kui sina.

Muuc
09.04.2006, 18:28
Oled sa Muuc oma 'eesti' juurtes nii kindel? Tundub, et mitte. Osad venelased ajavad kah targemat ila suust välja, kui sina.

Oma Eesti juurtes kindel? Ei. Pole seda väitnudki.. :doh: . Ning mul täitsa ükskõik mis "juurtega" keegi on. Elame siin ikkagi kõik koos.

Bull
09.04.2006, 18:29
Neid venelasi on liiga palju siin eestis

matude
09.04.2006, 18:30
ah eks see üks mõttetu jagelemine ole.

kui meil siin miljon hiinlast oleks, küll me end venelastega rohkem sõbrana tunneksime.

Muuc
09.04.2006, 18:36
ah eks see üks mõttetu jagelemine ole.

kui meil siin miljon hiinlast oleks, küll me end venelastega rohkem sõbrana tunneksime.

Njah. Seoses vahva EL-iga hakkab siin ju järjest rohkem turiste käima, kelle kõigiga juba puht ärilistel eesmärkidel suheldud peab saama. Olgu see siis vene, inglise, portugali või misiganes teises keeles.

hansacandle
09.04.2006, 18:40
Jah, keegi tarkpea on öelnud peale moslemite selle massiivse pealetungi peale: ja tuleb päev, mil eestlane ja venelane on külgkülje kõrval vennad ja teevad koostööd.
Eks jah alati on, mille üle vinguda. Ma ei oska mitte kuidagi seda kommenteerida, suht pikalt olen selle üle mõelnud. Väga keeruline värk ja seda niimoodi ühe lausega nüüd selgeks teha on võimatu.

Styrman
09.04.2006, 18:45
Parem venelane kõrvalmajas, kui kaks tsurkat tänaval.

matude
09.04.2006, 18:45
mm, samas riigikeeleks ei saa ta vist (minu jaoks õnneks) kunagi.
sest sel juhul oleks vene keel ka EL'i üks keeltest..

ning see tähendaks vene tähestiku ja tekstide lisamist ..Kõikjale.
ja seda vaevalt tehakse.

vene keele puudumine tänavapildis kiirendaks eesti keele õppimist.. selle pärast pean seda vajalikuks ( enne keegi küsis mis vahe sel on ).

aavu
09.04.2006, 18:52
Mismoodi vene keelt kõnelevad inimesed siis Eesti keelt õpivad, kui mitte "päheõppimise meetodiga". Mismoodi sa üldse mingit keelt õpid (sõnu), kui mitte pähiõppimise meetodiga. Eriti, kui häälduse järgi täpset vahet ei saa teha. Muud võimalust ei olegi ju.

Või midagi.
Üldiselt, offtopic.. lõpetan.

Väidan vastupidist isikliku kogemuse põhjal. Kui huvi puudub ja pole praktilist vajadust, ei aita ka tuupimine. Tuubitut sa ju kasutama ei õpi. Minu vene keel pärineb ühest allikast, mille pildi lisan. Koolis vaid lihviti mu vene keele oskust. Sõnavara, enamus grammatikat ja huvi keele vastu tulid just pildil kujutatud kasti kaudu.

genky
09.04.2006, 18:57
Oeh. Olge suvel Pärnus. Siin ei kuule te ei eesti ega vene keelt. Põhiliset on soome, inglise, rootsi ja jumal teab veeel mis keeled.

Mis puutub venelastesse, siis minul on suhteliselt ükskõik. Minu klassikaslane oli tore vene tüdruk, üks hea sõber on venelane ja ka töökaaslaste hulgas on venelasi. Pole küll probleemi olnud. Mis puutub vene pättidesse, siis eestlaste hulgas leiab neid samamoodi. Isegi hullemaid. Olgem ausad.

Vene kele õppimise kohapealt on hea jutt: töökaaslase tuttav õpetab oma maja vene lastele eesti keelt, sest koolis nende õpetaja ei viitsi seda teha. Annab tunnis raamatu ette ja kaob minema. Lapsed ise tahavad eesti keelt õppida. Niiet kes siin süüdi? Mind ei häiri, kuid vanemad venelased ei oska eesti keelt. Nemad siiski elasid sel ajal, kui vene keelega sai ikka ilusti hakkama. Noorte puhul on aga küll häiriv. Oli just hiljuti asjaajamist allkorruse naabriga. Rääkis mõne minuti vene keelt ja kui aru sai, et ma ei oska vene keelt, siis hakkas puhtas eesti keeles rääkima. No miks ta siis kohe ei hakanud? Ma ütlesin talle kohe alguses ilusti vene keeles, et ma ei oska vene keelt. Ilmselt ei tohi ma enam viiaskusest ka nii teha, sest muidu arvavad, et oskan. Ja tegu oli umbes kahekümnendate keskel noormehega.

Kusjuures väga raske on saada teenindavasse kohta tööle vene keelt oskamata. Ma nüüd suvel hakkan õppima. Tuleb tuleviku jaoks kasuks. Venemaa on suur naaber ja ilma temaga arvestamata me ei püsi. vaielge vastu, kui tahate, kuid nii see on. Nutke või naerge.

Muuc
09.04.2006, 19:00
Mu napp vene keele oskus pärineb ka "reaalsest maailmast", kunagi oli venelasest tüdruksõber (rääkis küll eesti keelt ilusti, aga ikkagi..) .. + telekas. Aru saan võrdlemisi normaalselt vist, rääkida eriti ei oska.

Koolis oli mul vene keel stabiilselt 2 või 3 :) . Tagantjärgi mõeldes oleks võinud vist natuke rohkem pingutada, aga pole seni vaja olnud eriti.

maller
11.04.2006, 16:11
Samas eestlane ise ei taha vene keelt küll õppida. Ainult sunniks venelast eesti keelt õppima.

Ütle mulle 2 põhjust miks peaksin mina oma kodumaal ära õppima teise riigi keele(mis on ütlasi ka väga rõve keel)???
Kui ma nüüd õigesti mäletan siis mingi vene partei tahtis veel vene keele teiseks ametlikuks keeleks panna riigis. On see normaalne? Minumeelest tuleks teha samamoodi nagu seal lähisidas tehti. Lihtsalt kõik juudid või kes need olid tõsteti riigist jõuga välja.

rds567
11.04.2006, 16:15
See on küll loll jutt,et keel on rõve,kuidas saab mingi keel üldse rõve olla.Kui sa seda rääkida ei oska,siis sa ei saa öelda,et see on rõve.Leia mingi teine viis oma pahameelt väljendada,aga ära tule keelt selle süüks ajama.
Kas sulle meeldiks,kui keegi ülteks et eesti keel on rõve vms.
Üksi rahvus ega kultuur pole vastik ega nõme,indiviidid ja juhid teevad selle halvaks ja eelarvamuste rikkaks.

maller
11.04.2006, 16:17
Las ütleb, et Eesti keel on rõve, aga kui ta juba Eesti elab siis ta peaks seda "rõvedad keelt" vähemalt oskama. Minule ei meeldi vene keel, mul pole seda Eestis vaja ja ma ei õpi lihtsalt.

YOU
11.04.2006, 16:19
Las ütleb, et Eesti keel on rõve, aga kui ta juba Eesti elab siis ta peaks seda "rõvedad keelt" vähemalt oskama. Minule ei meeldi vene keel, mul pole seda Eestis vaja ja ma ei õpi lihtsalt.
Mulle ei meeldi sina...

rds567
11.04.2006, 16:23

Selline kinnisilmi käimine ja mingite imelike arvamuste pähe võtmine on väga nõme.Keegi ei käisigi sul vene keelt õppida,aga lihtsalt kas on mõtet solvata keelt ja samas ka rahvust.Ütle lihtsalt et ei õpi ja kõik,mitte ära hakka mingit jama ajama keele rõvedusest.

maller
11.04.2006, 16:29
Jubin ütles, et miks peaksid venelased õppima Eesti keelt kui eestlased ise ei taha vene keelt õppidagi. Mina põhjendasin talle miks

Che
11.04.2006, 16:47
maller

sa ei jõua kaugele sellise suhtumisega

Hellion
11.04.2006, 16:52
Jubin ütles, et miks peaksid venelased õppima Eesti keelt kui eestlased ise ei taha vene keelt õppidagi. Mina põhjendasin talle miks

kui jubin seda ütles, siis on ta küll loll. ma ise ei pannudki tähele, kus ta ütles seda.

tsimmi
11.04.2006, 17:51
Meil on klassi targeim inimene venelane, kes on ilmselt tulevikus kõrgemal ametikohal ja paremal palgal kui need, kes ei viitsi õppida. Tal on praktiliselt kui hinded viied ja mõistust tal on, aga välimusega on natukene pahasti.

matrx
11.04.2006, 18:31
Tuubib või on ajude vahel ka midagi, kui tuubib, ei jõua ta eriti kaugele:D

tsimmi
11.04.2006, 18:52
Tal on pigem ajude vahel ka midagi.

matrx
11.04.2006, 19:15
Siis ütleks, et tark tüdruk? Oleks üks küsimus, kuidas Eestis tööseadusega on, kas võib tööle võtta kõoiki umbkeelseid?

hullxx
11.04.2006, 19:17
Paar korda olen bussis jäänud rääkima Vene keelt rääkivate tütarlastega.
Eesti keel oli selline enam-vähem ja saime vähemalt üksteisest aru.

Poes ükskord Vene rahvusest noormees otsis meeleheitlikult omal raha (vist oli 2 krooni) ,mis tal jäi maksel puudu. Aitasin ta hädast välja ja ta tänas mind.

Üks klassivend oskab eesti keelt vägagi hästi ,kuigi tal vanemad räägivad Vene keelt ja Eesti keelt hakkas õppima esimesest klassist.

Kunagi pole mul õnneks olnud rassiprobleeme.

matrx
11.04.2006, 19:20
Sellised inimesed, kes vähemalt proovivad(mis sest, et vigadega) rääkida Eesti keelt on kiiduväärt ning igati austust väärt.

Jubin
11.04.2006, 19:23
Sellised inimesed, kes vähemalt proovivad(mis sest, et vigadega) rääkida Eesti keelt on kiiduväärt ning igati austust väärt.
Miks te teete siis kõik Belõi´d maha, kui too üritas ka rääkida eesti keeles.

Swenson
11.04.2006, 19:25
Miks te teete siis kõik Belõi´d maha, kui too üritas ka rääkida eesti keeles.

"Ei kommentaari" on rääkimine ?

Jubin
11.04.2006, 19:28
"Ei kommentaari" on rääkimine ?
milleks sina seda siis pead, kui mitte "rääkimise proovimiseks"?

Swenson
11.04.2006, 19:29
milleks sina seda siis pead, kui mitte "rääkimise proovimiseks"?

No kamoon, paar sõna saad sa igas keeles ära õppida, aga ega see ei tähenda veel et rääkida oskad. "Rääkimise proovimine" oleks midagi sellist olnud, kui ta oleks kõva vene aktsendiga kasvõi mõne lause öelnud

jurkakm
11.04.2006, 19:29
See Belõi on erinev kui teised venelased kes elavad eestis kuna Belõi ametikohal olev isik peaks oskama eesti keel hästi.

Jubin
11.04.2006, 19:32
No kamoon, paar sõna saad sa igas keeles ära õppida, aga ega see ei tähenda veel et rääkida oskad. "Rääkimise proovimine" oleks midagi sellist olnud, kui ta oleks kõva vene aktsendiga kasvõi mõne lause öelnud
Ning sa tahad öelda, et ta ei oska eesti keeles koos vene aktsendiga rääkida? :doh:

Changer
11.04.2006, 19:35
Kõige tihedamini näen koolis venelasi, pool kooli neid täis :/

Ja siis mõned eriala õpetajad ka venelased. suht jama see, kuna vahepeal ei saa mitte midagi aru.

jurkakm
11.04.2006, 19:39
Tõesti on halb kui koolis mõni õpetaja ei oska korralikult eesti keelt. Endal ka üks venekeele õpetaja ainult vene keeles põhiliselt räägibki. Aga noh elab üle.
Samas niimodi ehk õpib ka natuke rohkem kui õpetaja rohkem antud võõrkeeles räägib.

tsimmi
11.04.2006, 20:10
Siis ütleks, et tark tüdruk? Oleks üks küsimus, kuidas Eestis tööseadusega on, kas võib tööle võtta kõoiki umbkeelseid?
Poiss on ta. Ja eesti keelt valdab väga hästi, see tuleb talle tulevikus väga kasuks, et ta ka vene keelt oskab. Teatud respekt isegi tema vastu.

Styrman
11.04.2006, 20:59
Õpperühma targemad poisid on venelased ja oskavad eesti keelt rääkida väga ilusti. Samas kõige lollimad (ja tõepoolest lauaga või muu objektiga pähe saanud) on ka venelased. Siit tehke omad järeldused. :)

genky
12.04.2006, 00:26
Õpperühma targemad poisid on venelased ja oskavad eesti keelt rääkida väga ilusti. Samas kõige lollimad (ja tõepoolest lauaga või muu objektiga pähe saanud) on ka venelased. Siit tehke omad järeldused. :)
Ma ütlks, et eestlastega on täpselt samamoodi. On nii tarku kui ka lolle eestlasi.

Jubin
12.04.2006, 00:37
Sinu põhjendus on ka vale. :doh:

Mart R
12.04.2006, 00:39
On selline ütlemine, et mingit keel valdad siis, kui suudad selles keeles ristsõna lahendada... Muu on kh-khm.

Raxo
12.04.2006, 10:42
Keskkoolis hakkas vene keel nii vastu, et läksin õpetajaga (venelane) tülli ja vahetasin gruppi. Hinne paranes kolmelt neljale, kuna uus õpetaja oli eestlane.

Sõjaväes olid venkud kangekaelsed raisk, tõid tervele rühmale häda kaela. Ja pakkuge siis, mis ma sellistest arvan.

Kui nädalavahetusel koju lähen, siis kõrv puhkab kohe - Tallinnas kuuled iga nurga peal vene keelt, Rakveres väga harva. Nagu oleks kodumaale tagasi jõudnud :D

Koolis on meil venelasi, kes vist eesti keeles ei oskagi rääkida - kuidas said sellised üldse kooli sisse??
Minu arvates poputatakse neid venelasi liiga palju. USA's saadetakse ilma elamisloata isikud välja, aga miks Eesti seda ei tee?
Ja nagu enne mainiti - kakskeelsed reklaamid. Milleks? Las nad raisad õpivad selle riigi keele ära, kus elavad.

kalmann007
14.04.2006, 12:59
et nad ühikas (korralik, uus) suitsetavad, klaase sisse peksavad, maha oksendavad, prügi vedelema jätavad ja muidu "mõnusad mehed" on....
dibla on ikka dibla. mine kuse maardus lifti, mitte ära valmista normaalsetele inimestele peavalu.

kui mõni peaks vahele jääma, saab ikka korralikult basti.

kui nüüd aus olla, siis iga dibla on venelane, aga iga venelane pole dibla...

YOU
14.04.2006, 13:15
Keskkoolis hakkas vene keel nii vastu, et läksin õpetajaga (venelane) tülli ja vahetasin gruppi. Hinne paranes kolmelt neljale, kuna uus õpetaja oli eestlane.

Sõjaväes olid venkud kangekaelsed raisk, tõid tervele rühmale häda kaela. Ja pakkuge siis, mis ma sellistest arvan.

Kui nädalavahetusel koju lähen, siis kõrv puhkab kohe - Tallinnas kuuled iga nurga peal vene keelt, Rakveres väga harva. Nagu oleks kodumaale tagasi jõudnud :D

Koolis on meil venelasi, kes vist eesti keeles ei oskagi rääkida - kuidas said sellised üldse kooli sisse??
Minu arvates poputatakse neid venelasi liiga palju. USA's saadetakse ilma elamisloata isikud välja, aga miks Eesti seda ei tee?
Ja nagu enne mainiti - kakskeelsed reklaamid. Milleks? Las nad raisad õpivad selle riigi keele ära, kus elavad.
Aga nad teevadki :doh:

zuks
14.04.2006, 13:28
Ja nagu enne mainiti - kakskeelsed reklaamid. Milleks?
et rohkem müüa? daa

s33maNN
14.04.2006, 13:57
kui keegi eile "kahvlit" vaatas.Seal olid kaks venelast väga selgel seisukohal,et milleks vaja venelastel eesti keelt õppida kui nad saavad ka vene keelega väga hästi hakkama.EL paneb õnneks asja paikka ja sunnib kõigil venelastel ,kes omavad eesti kodakontsust eesti keele oskust algtasemel.See et nad ei suuda mõnda sadat eesti keele sõna ära õppida,et rääkida eesti keelt algtasemel,näitab nende kultuuritust ja ükskõikset suhtumist eesti rahva ja riigi suhtes.

venom
14.04.2006, 14:24
Minu koolis on vähemalt pooled õpilased venelased. Samuti elan Lasnamäel kus on jällegi väga palju vene rahvusest inimesi ja võin julgelt öelda, et mul ei ole mitte kunagi nendega tõsiseid probleeme olnud. Mõni kord on küll mõne venelasega veidi teravamaks ütlemiseks läinud aga sama on juhtunud ka eestlastega niiet ei saa süüdistada kohe tervet rahvust. Üldiselt olen ikkagi kõigiga sõbralikult läbi saanud.
Samuti olen sattunud ka viru ümbrusesse - nii peaukse juurde kui ka selle tagumise platsi lähedusse ja ma pole küll mitte mingeid kakluseid ega ka nn. "kampasid" kohanud. Kurikaid pole kah kellelgi näinud.
Ainuke asi on jah see, et nad võiksid eesti keelt endale veidi rohkem selgeks teha kui "anna suits, palun" ja "anna tuli, palun". Aga noh, jällegi eks see ole rohkem nende mure. Mind see ei sega.

Che
14.04.2006, 14:32
kui keegi eile "kahvlit" vaatas.Seal olid kaks venelast väga selgel seisukohal,et milleks vaja venelastel eesti keelt õppida kui nad saavad ka vene keelega väga hästi hakkama.EL paneb õnneks asja paikka ja sunnib kõigil venelastel ,kes omavad eesti kodakontsust eesti keele oskust algtasemel.See et nad ei suuda mõnda sadat eesti keele sõna ära õppida,et rääkida eesti keelt algtasemel,näitab nende kultuuritust ja ükskõikset suhtumist eesti rahva ja riigi suhtes.

Tere, mu nimi on õigekiri.

Ryan B.
14.04.2006, 14:37
Tšau.

s33maNN
14.04.2006, 14:40

suitsu tahad - peksa on?

Raxo
14.04.2006, 19:39
et rohkem müüa? daa
Ma ei mõelnud seda ärilisest seisukohast :doh:

Che
15.04.2006, 13:31
suitsu tahad - peksa on?

Suitsu ei tee. Peksa niisama ei anna.

Raxo
Babandust mister, miks teid need venelased nii väga häirivad?

Ma ei mõelnud seda ärilisest seisukohast

Mis seisukohast sa siis mõtlesid? Oled üldse suuteline mõtlema ja analüüsima?

Ryan B.
15.04.2006, 13:38
Ja nagu enne mainiti - kakskeelsed reklaamid. Milleks?
Et mõni Toomas, või Pets saaks aru, et täna ei ole lauluväljakul hardcore-ravens-diskens, vaid vene keelne munadepüha programm.

optimist
17.04.2006, 01:44
on nii vastikuid vene noori kui vastikuid eesti noori.
ükskõik, mida venelane ei teeks, oleks see hullem, kui sama asjaga saaks hakkama kaasmaalane..
samas ei saa ma aru, kuidas peavad mõned neist iseenesestmõistetavaks seda, et hoopis meie õpime ära nende keele, kui see on Eesti ühiskond ja see ka ametlik riigikeel.

Che
17.04.2006, 11:23
samas ei saa ma aru, kuidas peavad mõned neist iseenesestmõistetavaks seda, et hoopis meie õpime ära nende keele, kui see on Eesti ühiskond ja see ka ametlik riigikeel.
Ära õpi.
Aga ära ka looda pärast venelaste pealt teenida kui sa ei oska nende keelt.

Tule kapist välja.

Raxo
17.04.2006, 14:31
Tule kapist välja.
Teatud vähemuse väljendid :naljakas:

Disasterpiece
17.04.2006, 14:45
Venelased siis minu igapäevases elus.

Alustaks siis hetk kõige lähemal asuvaga. Ehk minu naaber. Tean juba mitu aastat teda ja tema venda. Koos samas trennis käinud ja viina võtnud ehk ma temaga täitsa sõber. Täitsa normaalne mees. Teenib enda elatist kusagil välismaal võitlusspordiga.
Minu pinginaaber. Venelane ja täielik oss. Sõber juba lasteaiast saati. Siiani klassis üks normaalsematest. Ei pelga õlut võtta klassi üritustel ja üldse igati normaalne mees. Üks klassivend kah siis veel. Venelane, puhas räp ja preigi vend. Ja täitsa mõnus inimene. On suutnud küll sitta ette ajada aga ikkagi tõstan ma ta kõrgemale kui mõne Eestlasest klassivenna. Mingi eriti kõrge intellektiga kah veel.
Siis üks veel kes on mingi meeletult hea sõber. Venelane, oss ja sõidab 3 seeria bemmiga. Võtab kergelt napsu kui vaja ja üks tema eri külgi on viisakus mis silma paistnud.
Peale nende on mingi hunnik teisi kellega samas trennis või tööl käinud kes on normaalsed. Neid kõiki ühendab see, et nad räägivad eesti keelt ja omavad Eesti kodakontsust. Kellel väiksem aktsent kellel suurem aga aru saab neist kõigist. Nemad on siis minu silmis kõige silmapaistvamad Vene rahvuse esindajad.
Ja siis nüüd need teised, jutud mida kuulen ja ise näen ajab südant pahaks. Elaksin ma omas väikses mullis armastaks ma kõiki venelasi nende mõne näite põhjal.

kris0007
02.05.2006, 23:14
Venelased minu elus siis täitsa tavaline asi. Eesti sõbrad on nats imelikud, lihtsalt kardavad vabalt olla jne. Üks venelane on mulle isegi parim sõber, pärast käime veel venelastega baaris joomas ja mööda linna autoga sõitmas ning kui nendega oled saad aru, et nad on oma rahvas ja pole üldse nii pahatahtlikud, arvan et estlased tekitasid sele konflikti, mis on mmõndades eesti piirkondades tekkinud. Muidu on päris lahedad, käima joomas jne. eestlastele ütled midagi, et lähme välja, need kohe, et oo davai lähme, kossu , jalkat, ujuma jne, ei huvita, lähen sii sjuba venelastea, saab nalja ja naisi. jne :D Kuigi ja mõned on imelikud, kirjutavad isegi neti foorumitesse, et "ma vihkan eestlasi" ja siis mõned on mingid lolli häälega kui purjus on aga see selleks, nende keel ongi selline, et normaalse hälega sa seda ei räägi. :)

Flabos
02.05.2006, 23:31
Ise elan Jõgeval ja ei ole siin kohanud niivõrd palju vene rahvusest inimesi, kui siis ainult harva.

kus sa siis õieti elad?
minu arust on jõgeval suht normaalselt venelasi ja mind nad ei häiri, mitte kordagi pole keegi niisama ülbama tulnud, eestlasi aga küll

m2ts
03.05.2006, 21:39
kus sa siis õieti elad?
minu arust on jõgeval suht normaalselt venelasi ja mind nad ei häiri, mitte kordagi pole keegi niisama ülbama tulnud, eestlasi aga küll

Sind, kui vene juurtega noort võibolla jah mitte.

Turin
06.05.2006, 15:54
mind häirib see, et kui ma tööd otsin, nõutakse suuremas osas kohtades vene keele oskust.. sõitke seenele, sama hästi võiks ma juba venemaal seda tööd otsida või mis?

m2ts
06.05.2006, 19:28
Täiest mõttetu on vihata venelasi sellepärast et oi nüüd küüditati ja kiusati meid taga kunagi.Inimesed ja ajad on muutunud ja väga õige,et elada tuleb tänapäevas

Ma torgiks veel natukene ja räägiksin, mis meiega aastal 1940-41 tehti:

Kommunistide poolt massiliselt mõrvatute haudu leiti peale Eesti nõukogude võimu alt vabastamist üle kogu maa. Tallinna linna ümbruskonnas leiti neid mitmes kohas Valdeku laskeplatsi maa-alal, Liival, Sakus, Harkus ja Pirita-Kosel. Kõik need mõrvad olid sooritatud erilise toorusega ja ohvrite piinamisega.

Suurim massimõrv pandi 8. juulil 1941 toime Tartu vanglas, kus hukati kokku 193 inimest, neist 173 meest ja 20 naist. Arvulisel järgmine massimõrv toimus Kuressaares, kus ühis- ja üksikhaudadest leiti kokku 90 mõrvatut (87 meest ja 3 naist). Saaremaalt Iide külast leiti 20 ja Salme vallast 25 mõrvatut. Viljandi vanglas lasti 8. juulil 1941 maha 12 inimest, kelledest üks oli 14 aastane poisike. Üks mõrvatu jäi imekombel ellu ja pääses hauast.

"Kõiki mõrvatuid oli enne tapmist piinatud. Kõikidel mõrvatutel olid enamikus silmad välja lõigatud. Tääkidega oli purustatud kaelasooned ja kõhukoopad. 78-aastasel vanakesel Jüri Frool oli purustatud töögilöögiga kukal, püssipäraga lõualuu, selja taha seotud mõlemad käsivarreluud olid murtud, samuti ka sõrmed. Kubemesse olid mõrvarid löönud kaks suurt ja sügavat täägihaava, kust sooled olid välja tulnud. Richard Paulbergil oli täägi- ja püssipärahoopidega purustatud jalad, käed, rinnakorv, kust paistsid välja süda ja kops. Georg Tammel oli püssipäraga enne mõrvamist purustatud nina ja parempoolne põseluu. Täägitorkeid leidus ka kõhus. Jaan Uritammel, Mihkel Vastupääl ja Johannes Kaljustel oli purustatud vaagnaluud ja kaelasooned. Enne mõrvamist olid ka veel mõrvarid oma ohvreid kantsikuga peksnud paljale ihule, sest mõrvatute kehadel olid hästi säilinud kantsikute vorbid."

Üks õudsemaid ohvrite piinamisi oli aset leidnud Pirita-Kosel Klaus Scheeli villa ja Ajakirjanike Kodu lähedal NKVD poolt mõrvatud inimeste juures. Nii leiti ühes hauas 14 mehe ja ühe naise laibad, kes olid sinna maetud elusalt. Ohvrite käed olid selja taha kinni seotud ja selleks, et ohvrid ei saaks karjuda, suhu topitud suur riidetropp. Kuna mahalaskmisel relvade paugud võinuks äratada ümbruskonnas tähelepanu, maeti inimesed hauda elusalt.

jne.

Che
06.05.2006, 19:44
Ma lugesin ajaloo õpikut ja nüüd panen tarka.

Kuule,ajaloolane ega sulle ei tunde et kõik tunnevad ka ilma sinuta mis oli kunagi?Või sa arvad, et tegid inimestele silmad lahti?Me kõik teame, mis oli varem, kuid me elame tänases, mitte eilses päevas.

aps74
06.05.2006, 20:06
Mul verinoor ülemus rahvuselt venelane-kuid töö keeleks eesti keel.Päris hästi räägib kuid aru vist ikka kõigest ei saa.Selja taga kõik sõimavad teda kuid minu meelest tubli ,vähemalt üritab....Tööd teeb korralikult...

YOU
06.05.2006, 20:11
Venelane ei võrdu kommunistiga, täpselt nagu Sakslane ei võrdu natsiga.. Ei ole ju nii raske aru saada?

Forss
06.05.2006, 20:11
kõik venelased, kes on eesti keele ära õppinud on toredad,
aga nõmedad on need venelased, kes siin on kogu oma elu elanud ja ikka ei räägi eesti keelt.

m2ts
06.05.2006, 20:12
Kuule,ajaloolane ega sulle ei tunde et kõik tunnevad ka ilma sinuta mis oli kunagi?Või sa arvad, et tegid inimestele silmad lahti?Me kõik teame, mis oli varem, kuid me elame tänases, mitte eilses päevas.

No mina näiteks ei teadnud seda. Kuigi olen pingsalt ajalugu uurinud. Sina väike sitasitikas elad jah tänases, mina aga eilses. On probleemi?

Ebichu
06.05.2006, 20:14
No mina näiteks ei teadnud seda. Kuigi olen pingsalt ajalugu uurinud. Sina väike sitasitikas elad jah tänases, mina aga eilses. On probleemi?
Musi, loe siis seda. (http://en.wikipedia.org/wiki/The_Holocaust)
Sakslasi vihkad samamoodi või?

m2ts
06.05.2006, 20:38
Musi, loe siis seda. (http://en.wikipedia.org/wiki/The_Holocaust)
Sakslasi vihkad samamoodi või?

Kurjategijad on kõik karistada saanud! Nad on maksnud oma tegude eest, sakslased on korduvalt vabandanud juutidele põhjustatud kahjude eest, püstitatud on tuhandeid mälestusmärke jne.
Kas meiega on samamoodi käitutud, musi?

Killer85
06.05.2006, 20:40
Üks mõrvatu jäi imekombel ellu.

Kõikidel mõrvatutel olid enamikus silmad välja lõigatud.

Enne mõrvamist olid ka veel mõrvarid oma ohvreid kantsikuga peksnud paljale ihule, sest mõrvatute kehadel olid hästi säilinud kantsikute vorbid

Ma ei suuda veel hetkel nendest kolmest lausest lemmikuimat välja valida.

Deux
06.05.2006, 21:08
Kui toredatesse venelastesse suhtutakse negatiivse eelarvamusega, võib juhtuda, et venelane muutub selle mõjul aja jooksul nömedaks. Ja lõpuks on kõik kohad nömedaid venelasi täis. Ristakem sõrmed ja lootkem, sõbrad?

Ö!

aps74
06.05.2006, 21:31
Maeivõi!!!!!!!!!Natsid ja kõik teised rassistid .....no kus kohas teil see nihe on...miks ei võiks sallivam olla...See mis toimus 1941-st. kuni no mae või 1950-nda aastani oli kole ja hirmus ja nii edasi.Ja nendest koledustest (ma leian)pole meil (tattidel)isegi mõtet arutleda.Me oleme kuulnud vaid jutte kuid kogemused puuduvad(loodame,et neid ei tulegi).Rääkimine ja halamine ei tee midagi paremaks.Üritan vaid seda öelda,et olegem SÕBRALIKUMAD NII ISE ENDI KUI KA TEISTE VASTU OLGU SELLEKS RAHVUSEKS KES IGANES!

aavu
07.05.2006, 09:48
See mis toimus 1941-st. kuni no mae või 1950-nda aastani oli kole ja hirmus ja nii edasi.Ja nendest koledustest (ma leian)pole meil (tattidel)isegi mõtet arutleda.Me oleme kuulnud vaid jutte kuid kogemused puuduvad(loodame,et neid ei tulegi).

Sama moodi õpetati mulle, et kodanlik valitsus mõrvas elajalikult Irboskas mingi arvu kommuniste, ametiühingutegelasi javeel kedagi, kes võtsid osa 1924. a. riigipöördekatsest.
Tahan vaid öelda: kas me üldse teame, mis on tõde ja mis on propaganda ja vihkamisele sundimine.
Praegu pole kombeks rääkida Kalevi-Liivast ega Kloogast. Ega vist kaasaegne ajalugu neid teemasid eriti puuduta, justkui häbeneme.

Che
07.05.2006, 12:05

On probleemi.:naljakas:
Enne kui asud teistele midagi tõestama, tee endale silmad lahti. Muidu jätad lolli mulje.

Elviz
07.05.2006, 12:19
Eile, Szolnoki peatuses, tulid minu kõrvale kaks venekeelt kõnelevat meest. Ütlesid, et kui ma annan neile kaks suitsu, siis ma saan lõuga ja kui kolm, siis lasevad minema.

Mystique
07.05.2006, 12:21
Maeivõi!!!!!!!!!Natsid ja kõik teised rassistid .....no kus kohas teil see nihe on...miks ei võiks sallivam olla...See mis toimus 1941-st. kuni no mae või 1950-nda aastani oli kole ja hirmus ja nii edasi.Ja nendest koledustest (ma leian)pole meil (tattidel)isegi mõtet arutleda.Me oleme kuulnud vaid jutte kuid kogemused puuduvad(loodame,et neid ei tulegi).Rääkimine ja halamine ei tee midagi paremaks.Üritan vaid seda öelda,et olegem SÕBRALIKUMAD NII ISE ENDI KUI KA TEISTE VASTU OLGU SELLEKS RAHVUSEKS KES IGANES!

a kus oli venelastel see sallivus kui nad eestit okupeerisid? nii nagu koer külale nii küla koerale... mul on respekt inimeste vastu kes eestit austavad aga mitte tiblade vastu... tiblade all pean ma silmas vastikuid igalepoole sihvka koori jätvaid ainult venekeeles jauravaid idioote kes ei oska eesti keeles isegi tere öelda.

YOU
07.05.2006, 12:23
Ma arvan, et nad oskavad, tavaliselt ütlen mina venelasele Tere eestikeeles. Miks? Sest kuna mu venekeele oskus on väga puudulik siis ma ei hakka sellega hiilgama.

trinzu
07.05.2006, 12:24
Ma ei suuda aru saada sellest, et alati kui mingi venelane minuga vene keeles rääkima hakkab, siis ta võtab iseenesest mõistetavalt seda, et ma temast aru saan ja talle vastata oskan, aga kui mina temaga eesti keeles räägin, siis vaatab lolli näoga otsa ja ütleb : " ja ne panimaju estonski.. "

Mystique
07.05.2006, 12:25
argh... need ajavad mind kõigerohkem vihale... kui ma venemaale lähen ei hakkama lambist venelasega eesti keeles rääkima, seejuures lootes, et ta minust aru saab...

rca_pistik
09.05.2006, 18:08
Mul ei ole mingit viha ega vaenu vene rahvuse vastu aga siiski vahel ajab mõni venelane ikka närvi mustaks. Hiljutu käisin ülemiste keskuses ostmas koertele mõeldud pügamisaparaati. Oma küsimuse peale sain müüalt vastuse: kas akvaariumile? Küsisin uuesti ja veel kord nii liihtsalt ja selgelt kui oskasin, sain vastuseks: elektrišokiaparatõ? Lõpuks leidsin selle ise üles ja suunasin näppuga sellele. Kuidas üldse nii umbkeelsena saab müüaks sellises suures ostukeskuses, mind pani see täitsa imestama.

Flabos
09.05.2006, 19:31
see mis täna seal pronkssõduri juures toimus oli küll venelaste poolt väga lame

matrx
09.05.2006, 19:35
see mis täna seal pronkssõduri juures toimus oli küll venelaste poolt väga lame
täpselt:
http://www.postimees.ee/090506/esileht/siseuudised/tallinn/200883.php

Shorty
09.05.2006, 19:44
Tõesti!Mida neil meie lipu vastu on?Pigem peaksid nemad oma punalipud ära panema.

Muuc
09.05.2006, 19:49
täpselt:
http://www.postimees.ee/090506/esileht/siseuudised/tallinn/200883.php

Mis seal toimus siis? Ma ei loe siit artiklist küll midagi negatiivset välja..

9. mai on Vene Võidupüha. Veteranid on alati seal kuju juures seda päeva tähistamas käinud. Mis selles halba on?

rds567
09.05.2006, 19:55
Ma ka ei saa aru,mis selles halba on,et vanuritest veteranid mälestavad langenuid ning meenutavad seda päeva,kui ühte kingitud päeva,et rindel ei hukkunud.Vahet ju ei ole,et nad enamuses on venelased jne,iga asja vastu ei pea koguaeg sõimlema ja maha tegema.Rahu meeli viivad kuju juurde lilli,laulavad jne.

Mari
09.05.2006, 20:02

9. mai on Vene Võidupüha. Veteranid on alati seal kuju juures seda päeva tähistamas käinud. Mis selles halba on?

EESTI lippu kandvad kodanikud viidi pealinna südamest ära, kuna nad on ohustatud kommunistide poolt - vot see on KURADI NEGATIIVNE.

m2ts
09.05.2006, 20:05

Eesti lipp kisti tiblade karjete saatel maha ja sa kostad, et mis siis?
mine per*e rsk!

Muuc
09.05.2006, 20:07
EESTI lippu kandvad kodanikud viidi pealinna südamest ära, kuna nad on ohustatud kommunistide poolt - vot see on KURADI NEGATIIVNE.

Eesti rahvusest kodanikud läksid sinna põhimõtteliselt veteranide mälestuste peale k*sema. Igati normaalne, et nad sealt ära viidi. :doh:

Mari
09.05.2006, 20:09
Eesti rahvusest kodanikud läksid sinna põhimõtteliselt veteranide mälestuste peale k*sema. Igati normaalne, et nad sealt ära viidi. :doh:

Mis kusema? Võtan oma eesti lipu välja TÄPSELT seal, kus tahan. Ja sinusugused apatriootilised oinad võiksid aeglaselt ja piinarikkalt kõngeda

Muuc
09.05.2006, 20:10
Mis kusema? Võtan oma eesti lipu välja TÄPSELT seal, kus tahan. Ja sinusugused apatriootilised oinad võiksid aeglaselt ja piinarikkalt kõngeda

IHHII.. :doh:

m2ts
09.05.2006, 20:14
Muuc, sinusugust pole ma varem kohanud,tõsiselt! Soovitaks sul rohkem ajalugu uurida, mitte vanades ENSV õpikutes ringi kolada.
TIBLADE TALLALAKKUJA OLED!

Muuc
09.05.2006, 20:16
Muuc, sinusugust pole ma varem kohanud,tõsiselt! Soovitaks sul rohkem ajalugu uurida, mitte vanades ENSV õpikutes ringi kolada.

Sinusuguste seltsis on täitsa uhke olla Eestlane!

BurneR
Dunno, kuda teistega on, aga mul tekkis küll patriootlik tunne ja tahtmine sinna, nendele venelastele kallale minna. Nagu las mälestavad ja whainivad oma cccpi ja neis langenuid taga, aga misjaoks neil meie, Eesti lipukandjate ja lipu kallale asja oli? Politsei oli ka valus nõrk. Põmst joosti lipuga peitu, see andis kinlasti venelastele rõõmu ja pisikese võidu maigugi suhu.
Respekt nendele vähestele, kes punasõduri vastu protestima läksid.

-=Px=-
Ega see võidupäev meile nüüd mingi hea püha ei ole. Mingu venemaale kui tahavad seda tähistada, jäägu kah sinna! See pronkssõdur tuleks õhku lasta koos selle mitmesajapealise venekeelse seltskonnaga.
Rahvuse vastu ei ole mul midagi... Siiski toimus see Eestimaal ja meie siin oleme eestlased.

Jubin
09.05.2006, 20:17
Oma arvamuse venelastest, võib kujundada ka ilma ajloo tundmiseta. Inimene, ela olevikus, mitte minevikus.
Eestlased sõdisid ka punaarmee poolel. Reeturid?

Mari
09.05.2006, 20:23
Oma arvamuse venelastest, võib kujundada ka ilma ajloo tundmiseta. Inimene, ela olevikus, mitte minevikus.
Eestlased sõidisid ka punaarmee poolel? Reeturid?

Vot see oli nüüd loll vastus.

Jubin
09.05.2006, 20:26
Vot see oli nüüd loll vastus.
Selgita oma arvamus lahti, palun. Miks oli see loll vastus?

rds567
09.05.2006, 20:28
Ma saan sellest aru,et lipu rõvetamine ja muud värk on vastuoluline j anõme,kuid me peame sellega leppima,et Eestis on ka venelastest elanike ja miks nad ei võiks rahumeelselt oma püha tähistada,need vanurid ju ei sega seal pronks kuju ümber kedagi.

Mari
09.05.2006, 20:29
Selgita oma arvamus lahti, palun. Miks oli see loll vastus?

Venelased on olnud anastajad aastasadu. Miks peaks muutuma nende meelsus paarikümne aastaga, lisaks kui nad veel tänagi selgelt demonstreerivad oma sirpe ja vasaraid?

Eesti mehel oli valikuid, kus sõdida. Punaarmees sõdijad, kui nad kandsid edasi okupantide meelsust, olid reeturid.

Jubin
09.05.2006, 20:37
Venelased on olnud anastajad aastasadu. Miks peaks muutuma nende meelsus paarikümne aastaga, lisaks kui nad veel tänagi selgelt demonstreerivad oma sirpe ja vasaraid?

Eesti mehel oli valikuid, kus sõdida. Punaarmees sõdijad, kui nad kandsid edasi okupantide meelsust, olid reeturid.
Ma olen käinud Venemaal, ma usun et ka sina. Mina ümbritsetuna venelastest ei näinud küll demonstreerimas sirpi ja vasarat, peale kaupmeeste, kuid sellel oli kaubanduslik põhimõte.
Eesti mehel oli valikuid? Mari sa tead väga hästi et punaarmee tegi sundmobilisatsioone. Nüüd läks eestlane koos paari sõduriga sõtta. Tema sõbrad said lahingus surma. Nüüd ta tahab neid mälestussamba juures mälestada. Oleks võinud ka muidugi metsa minna, kuid oli vaja ka peret toita.

Sande
09.05.2006, 20:38
Hei natsionaalsotsialist... kuidas läheb?

Ma ise arvan küll, et need vanad sõjaveteranid võiks iga aasta seal mälestada... See on neile ju umbes sama asi, nagu meile Estonia hukk või midagi sellist. Mingi 10-20 aasta pärast on nad arvatavasti juba surnud ja selliseid koosolemisi enam ei peeta... Ei ole kedagi, kes mäletaks.

Eesti on ju demokraatlik riik, kurat küll. Kõik on võrdsed.
Vene rullnokad on teine asi, aga need vanurid on ju ennast koguaeg vaos hoidnud.

s33maNN
09.05.2006, 20:39
Meenutage Lihula sammast.Sammas mis oli püstitatud saksa mundri all võidelnud eesti sõduritele võetake vägivaldselt maha ja sammas mis on Eestile halba ning viletsust kaasa toonud,ei häiri valitsust ültse.Kas nüüd see koos nende suuremeelsete venelastega see õhku lasta aga hävitada see kindlasti tuleb,Eesti valitsuselt mingit abi nagunii loota pole.

m2ts
09.05.2006, 20:40
Jubin-ile soovitaks lugeda: Mart Laar "Sinimäed"
Alguses on pikalt lahti seletatud, millised valikud olid eesti meestel

Jubin
09.05.2006, 20:41
Jubin-ile soovitaks lugeda: Mart Laar "Sinimäed"
Alguses on pikalt lahti seletatud, millised valikud olid eesti meestel
Valgusta mind, pole kahjuks raamatut käepärast. :(

Et eestlased sõdisid punaarmee poolel oli tingitud selle tõttu, et siis toimus mobilisatsioon ja sõjaväkke minemine oli kohustuslik.
Loe mu eelmist postitust. :)

kruvi
09.05.2006, 20:42
Eestlased sõdisid ka punaarmee poolel. Reeturid?

Et eestlased sõdisid punaarmee poolel oli tingitud selle tõttu, et siis toimus mobilisatsioon ja sõjaväkke minemine oli kohustuslik.

Mihkel
09.05.2006, 20:42
Üldiselt jätsid mind seni toimunud rahumeelsed koosviibimised küll üsnagi külmaks, ent nüüd pean natsi-Mariga nõustuma. See, et Eesti lipp kokku rulliti ja vihaste meeleavaldajate tõttu minema viidi on küll vihastav.
Mälestagu oma surnuid ilma CCCP-ideoloogiata ja respekteerides riiki, kus nad hetkel elavad.

Sande
09.05.2006, 20:44
Ma küll cccp ideoloogiat ei märganud...

m2ts
09.05.2006, 20:48
«Ma ütlen meie praegusele valitsusele, kui te seda ära ei korista, siis me koristame ta ise ja koristame väga kärarikkalt ja väga purustavalt. Viige see monument, tema õige nimi on Aljoša, mitte pronkssõdur, viige ta kalmistule, kus on tema koht,» ütles Liim Kanal 2 uudistesaatele Reporter.

http://www.postimees.ee/090506/esileht/siseuudised/200934.php

muf3187
09.05.2006, 20:48
Üldiselt jätsid mind seni toimunud rahumeelsed koosviibimised küll üsnagi külmaks, ent nüüd pean natsi-Mariga nõustuma. See, et Eesti lipp kokku rulliti ja vihaste meeleavaldajate tõttu minema viidi on küll vihastav.
Mälestagu oma surnuid ilma CCCP-ideoloogiata ja respekteerides riiki, kus nad hetkel elavad.
Sekundeerin

matrx
09.05.2006, 20:50
Ma küll cccp ideoloogiat ei märganud...
cccp- lipp ja seele riigi ülistamine...Eesti kui riigi maha tegemine(lipu rüvetamine). Kui poleks olnud politseid, oleks need lipukandjad võibolla, et isegi tapetud ning lipp põlema pandud.

Jubin
09.05.2006, 20:51
See on tõesti halb tegu nende poolt.

hansacandle
09.05.2006, 20:59
Mind häiris kõige rohkem see teles, millest on varem ka juttu olnud, et venelane kisas seal kõike venekeeles. Oleks siis rääkinud eestikeeles, aga tema peab seda enesest mõistetavaks, et kõik saavad aru kui tema seal kisab, jah, rääkige nüüd, et tema on vanainimene, tema võib, ta toodi eestisse sisse ja ei saagi osata eestikeelt, aga pole mõtet enam. Ja ma ei viitsi hakata jälle selle kõigega otsast peale, mis mind häirib aga mis on hea ja millega peab leppima jne. Mõttetu juba, vbl kunagi hiljem uuesti : D

matrx
09.05.2006, 21:07
Järgmine aasta võiks seal kõrval teha samasuguse kokkusaamise eestlaste poolt, samamoodi nagu need mehed olid, aga natukene rohkem rahvast, nii 500-1000 inimest.

edit: Mis siis juhtub, kui ma lähen ja laulan Natsi-Saksamaa hüvanguks ning lehvitan natside lippu?

m2ts
09.05.2006, 21:17
Järgmine aasta võiks seal kõrval teha samasuguse kokkusaamise eestlaste poolt, samamoodi nagu need mehed olid, aga natukene rohkem rahvast, nii 500-1000 inimest.

Ühineksin!

jurts
09.05.2006, 21:19

edit: Mis siis juhtub, kui ma lähen ja laulan Natsi-Saksamaa hüvanguks ning lehvitan natside lippu? esiteks - mis mõtet on sellistel provokatsioonidel?
teiseks - natsisümboolika on keelatud, kommunistlik sümboolika ei ole. milles küsimus?

matrx
09.05.2006, 21:21
esiteks - mis mõtet on sellistel provokatsioonidel?
teiseks - natsisümboolika on keelatud, kommunistlik sümboolika ei ole. milles küsimus?

Eestis ei tohiks natsisümboolika seadusega keelatud olla.

SarinLamend.Eke
09.05.2006, 21:21
kui mina oleks venelane, siis mul oleks häbi
ma olen eestlane ja mul on ikka häbi

mis toimub ???

s33maNN
09.05.2006, 21:37
Usun,et kaugel pole see hommik kus üks suuremeelne vene pensionär oma igapäevasel hommikukõnnil pronkssõduri juurde leiab enda eest ootamatult natsisümboolikaga üle värvitud peata pronkssõduri.

matrx
09.05.2006, 21:53
või leidab selle asemel augu?

Che
09.05.2006, 22:19
m2ts
Sa oled ikka puha debiil ju. Puberteet või patriotism? Pigem puberteet vist, sest nii labane ikka ei saa olla.
Mul on selline tunne ,et sa just avastasid enda jaoks ajaloo õpiku. Lugesid natuke ja nüüd kipud kraaklema.
Need vanapapid, kes seal iga aasta käivad ei ole kommunistid vaid sõjaveteranid. Sa pole vist oma õpikus veel sinna jõudnud, kus kirjutatakse sellest, mis ideoloogia NSV Liidus valitses ja kuidas teisitimõtlejaid karistati.

Ja kui seda pronkskuju ära viiakse, siis ma juba kujutan ette, mis kaaos riigis tekib.

matrx
09.05.2006, 22:31
Ei teki siin mingit kaost, tekib kaos,ma arvan, kui see ära ei viida.

Dr.D^
09.05.2006, 22:34
Rahu meeli viivad kuju juurde lilli,laulavad jne.

..ropendavad, sõimavad eestlasi jne.

Jubin
09.05.2006, 22:45
..ropendavad, sõimavad eestlasi jne.
Olid kohapeal?

hansacandle
09.05.2006, 22:52
Jubin, selleks ei pea kohal olema. See on juba sünnist saati eestlastel veres. Ei tegelikult pole mul venelaste vastu otseselt midagi, aga kahjuks räägib meile kuritegude statistika midagi muud ja omakohus samuti.
aga jah, ma ei viitsi hakata seda kõike uuesti läbi rääkima, mõttetu, musti lambaid mõlemal pool.

eripruul
09.05.2006, 22:54
http://www.postimees.ee/foto/5/2/35525446082850b717.jpg

YOU
09.05.2006, 23:02
Kui varem oli mul isegi mõte midagi võrdsustavat postitada siis nüüd on jumala suva.. Tapke minupoolest üksteist maha aktivistid. Kuskile tee oma vaidlusega ei jõua anyway. Ja tehke oma totakas pilt väiksemaks, rikub teema laiuse ära.

eripruul
09.05.2006, 23:07
Kui varem oli mul isegi mõte midagi võrdsustavat postitada siis nüüd on jumala suva.. Tapke minupoolest üksteist maha aktivistid. Kuskile tee oma vaidlusega ei jõua anyway. Ja tehke oma totakas pilt väiksemaks, rikub teema laiuse ära.
Kardad, et keegi tunneb su ära?

Che
09.05.2006, 23:07
Jubin, selleks ei pea kohal olema. See on juba sünnist saati eestlastel veres. Ei tegelikult pole mul venelaste vastu otseselt midagi, aga kahjuks räägib meile kuritegude statistika midagi muud ja omakohus samuti.

Ära pane pudru ja kapsad ühte korvi.
Kuritegude statistika ja eestlase sõimamine venelaste poolt ei käi käsi käes.

sooty
09.05.2006, 23:15
Krt ei teagi... Varsti ei või venelaste kuuldes eesti keeles rääkidagi...

SarinLamend.Eke
09.05.2006, 23:30
ma vaatan, et venelastel on vähe rotid lipu vardad

Che
09.05.2006, 23:52
ma vaatan, et venelastel on vähe rotid lipu vardad

Ma vaatan, et sinul on vähe rotu õigekiri. Häbi ka on?

basic
10.05.2006, 00:09
Ega selline värk toimubki ainult Eestis.
Meie kallis Eesti vabariigis, käige ***** te umbkeelsed ja patrioodid mõlemid. sellel vaidlusel ei ole mõtet, peate siis peate üksteise kõrval elama. on ka päevi millal teie oma lippude ja vappidega vehite ja siis olete uhked, nemad ei tule teid provotseerima sel päeval puna-lipuga. kunagi ütles keegi jumala õigesti siin foorumis, et äärmused on need mis asjad ***** keeravad.

kaos
10.05.2006, 00:10
hõhh. siiski, iga venelane pole riigi kui sellise käitumises süüdi.

samas täna mingid jõid trt kesklinnas(loe:piros) punalipu all. kordnikud viisid ära.

epi
10.05.2006, 00:12
Täna (või isegi kuupäevaliselt eile tegelikult) oli siis venelaste võidupüha. Oi seda prallet, kui eelmine aasta sai samal ajal Peterburis olla. Igal pool olid suured kaardid, millel Eesti (ja üldse Baltimaad) vene okupatsiooni all olid, suht häiriv oli.
Üldiselt, endal on venelaste vastu mingi sünnipärane kahtlus vist. Eks see eestlase asi ole...
Kuigi Eestis on venelaste osakaal suur ning silmapaistvamad just need vandaalid, ei saa siiski ka nii võtta, et venelased ainult pahad oleksid. Eks ole ju musti lambaid igas karjas. Püüan olla tolerantne nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik.

Hellion
10.05.2006, 00:17
Tegelikult ei jõua tõesti. Eesti on rikutud ja sinusuguseid venestamise pooldajaid jätkub meil ka, kuula vene hümni, joo viina ja söö sibulat edasi.

YOU
10.05.2006, 00:22
Tegelikult ei jõua tõesti. Eesti on rikutud ja sinusuguseid venestamise pooldajaid jätkub meil ka, kuula vene hümni, joo viina ja söö sibulat edasi.
Mina saan lihtsalt paljude venelastega hästi läbi(kes kõnelevad puhtalt Eesti keelt küll).. Ju siis ei ole mulle otsaette kirjutatud: "Olen egoist"

Jubin
10.05.2006, 00:22
Mis venestamise pooldaja? See, kui inimene peab mõlemat rahvast võrdseks, on kohe venestamise pooldaja?

Hellion
10.05.2006, 00:34
Mis venestamise pooldaja? See, kui inimene peab mõlemat rahvast võrdseks, on kohe venestamise pooldaja?
Ta kaitseb neid liialt palju. Eesti riigis eesti keele oskamatuid vene osse eestlastega võrdseks pidada on idiootsus. Ta ei kaitse ainult oma sõpru, vaid ka neid, kes arvavad siiamaani, et Eesti on tükike Venemaast. Kurat, ma ei või noh... Miks pauguvad venelased nii palju? Miks arvavad nad, et Eestis neile reeglid ei kehti ja nemad on siin riigis eestlastest tähtsamad. Mingu putsi.

Tuleb meelde, et nägin Viru Keskuse bussiterminalis sellist kasti, kuhu pannakse kasutatud patareid. Suurelt on veel peal kirjas "PATAREID", aga ei, venelased topivad suitsukonisid sinna sisse, sest nad ei oska lugeda või nad lihtsalt peavad rumalusi tegema. Kindlasti on mõni eestlanegi sinna mingit muud prahti sisse visanud peale patareide, aga enamus on venelaste töö.

kolmasmüts
10.05.2006, 01:43
teretulemast idaeuroopasse!

Yoshi
10.05.2006, 02:06
Ta kaitseb neid liialt palju. Eesti riigis eesti keele oskamatuid vene osse eestlastega võrdseks pidada on idiootsus. Ta ei kaitse ainult oma sõpru, vaid ka neid, kes arvavad siiamaani, et Eesti on tükike Venemaast. Kurat, ma ei või noh... Miks pauguvad venelased nii palju? Miks arvavad nad, et Eestis neile reeglid ei kehti ja nemad on siin riigis eestlastest tähtsamad. Mingu putsi.

Tuleb meelde, et nägin Viru Keskuse bussiterminalis sellist kasti, kuhu pannakse kasutatud patareid. Suurelt on veel peal kirjas "PATAREID", aga ei, venelased topivad suitsukonisid sinna sisse, sest nad ei oska lugeda või nad lihtsalt peavad rumalusi tegema. Kindlasti on mõni eestlanegi sinna mingit muud prahti sisse visanud peale patareide, aga enamus on venelaste töö.

Statoili nüüd, vuta, vuta. Stardipakett ootab sind!

Cat
10.05.2006, 02:20
http://www.postimees.ee/foto/5/2/35525446082850b717.jpg

Lp. Õllemeistrid,kas me ei oska siia foorumisse enam sobiva suurusega pilte enam üles riputada(kasvõi thumbnail-idena) et leht laiali ei valguks(kõikidel pole veel megareso-dega kuvareid nagu teil et neid pilte kiirelt kuvada)või tahame endale tähelepanu nende piltidega tõmmata.
Sai ka eile vaadatud Kanal2-st õhtusi uudiseid Reporter-ist aga sealgi polnud teie lippu näha.Ehk järgmine kord lehvitate oma lippe kiiremini ja kõrgemale.
Pühi teilegi. :)

kaos
10.05.2006, 08:12
sigaduste tekitajaid ei saa ega peagi sallida. aga rassism on see, kui vihatakse ka neid, kes selleks põhjust pole andnud.

SarinLamend.Eke
10.05.2006, 11:10
Ma vaatan, et sinul on vähe rotu õigekiri. Häbi ka on?

nüüd on.
aga lipuvarras jääb.

http://zombiloogid.northeend.com/images/smiles/k4nkstera.gif

eripruul
10.05.2006, 11:49
Ega selline värk toimubki ainult Eestis.
Meie kallis Eesti vabariigis, käige ***** te umbkeelsed ja patrioodid mõlemid. sellel vaidlusel ei ole mõtet, peate siis peate üksteise kõrval elama. on ka päevi millal teie oma lippude ja vappidega vehite ja siis olete uhked, nemad ei tule teid provotseerima sel päeval puna-lipuga. kunagi ütles keegi jumala õigesti siin foorumis, et äärmused on need mis asjad ***** keeravad.
Jee, anarhia!

jurts
10.05.2006, 12:03
Eestis ei tohiks natsisümboolika seadusega keelatud olla. kas sa oled mariga suur sõps vä?

eripruul
10.05.2006, 12:18
Minul ei ole midagi selle vastu, kui identne natsisümboolika oleks keelatud, kuid haakristid ja ruunid olid siin kõvasti varem kui Hitler.

Sirius
10.05.2006, 13:14
Ei pea olema eriti geniaalne vend taipamaks, et keelamine ei lahenda midagi, paljudel juhtudel teeb ka asju hullemaks.

Imo ongi asi hetkel nii nagu rassismivastaste võitlusega, need inimesed, kes on fanaatilised antirassistid pigem õhutavad uut rassiviha.