PDA

Vaata täit versiooni : Digi-TV (Elion, Zuum TV, Levira jt)

JohnnyBlaze
19.04.2006, 18:49
http://www.elion.ee/wwwmain?screenId=html.citizen-profile.30793&locale=et

Ehk siis kodulahendus Internet,telefon,DigiTV

Kuutasu 545 kr
Allalaadimis-kiirus 2 Mbit/s(kuni 12Mbit/s*)
Üleslaadimis-kiirus 256 kbit/s
DigiTV kanaleid 40

* Alates maist saad kasutada kuni 12 Mbit/s allalaadimiskiirusega internetti, kui Sa samaaegselt DigiTV-d ei vaata. Kiiruse suurendamine on plaanis maikuus.

Lahe ju !

hansacandle
19.04.2006, 18:57
Aga Tele2 saab Dial-up'iga ka netis käjja !!
http://www.editorial.tele2.ee/?page=t2i_internet_liitumine&t2page=internet_liitumine

Liitumiseks ehk interneti ühenduse loomiseks piisab oma arvuti dial-up seadetes ära märkida Tele2 sissehelistamise number 901 9777.
Ja seda kõike juba pikemat aega!
Ka päris lahe minuarust!

Deux
19.04.2006, 19:09
Kodutöö maksab 495, kiiruseks 1MB. Selle kiirus maist ei tõusegi!?
Võiks ju. 50 eegu eest 11 lisa mega. Vot see oleks tiigrihüpe.

m2ts
19.04.2006, 19:13
Samas upload on kõigest 256 kbit/s, mis on iseenesest väga hale.

sanwert
19.04.2006, 19:17
Et siis tuleb kiirus 12MB/s või?

Forss
19.04.2006, 19:18
Et siis tuleb kiirus 12MB/s või?
ei 12Mbit/s ehk ~~1500KB/s

sanwert
19.04.2006, 19:22
Noh mul on Kernel 64KB/s, et vahe oleks... MEELETU

Deux
19.04.2006, 19:23
Ahsoo. No igatahes see jutt, et kiirus on kõrge vaid siis kui TV-d ei vaata, tekitab veelgi segadust. Umbes nagu varem ei saanud samaaegselt telefoni kasutada ja netis käia.

JohnnyBlaze
19.04.2006, 19:26
Ahsoo. No igatahes see jutt, et kiirus on kõrge vaid siis kui TV-d ei vaata, tekitab veelgi segadust. Umbes nagu varem ei saanud samaaegselt telefoni kasutada ja netis käia.

Aga siis lülitad selle digiboxi välja , vaatad antenniga ! Samas upload räige jura , kujutan ette kuidas ummistama hakkab.

chris
19.04.2006, 19:28
Mõnus mõnitamuse kiirus see upload.

sanwert
19.04.2006, 19:30
Miks nad siis seda uploadi ei suurenda? Aga kas muidu see 256kb/s on hea?

Unicorn
19.04.2006, 19:32
Ei !

JohnnyBlaze
19.04.2006, 19:38
Miks nad siis seda uploadi ei suurenda? Aga kas muidu see 256kb/s on hea?

Starmanil 512-1mb vist

lumipall
19.04.2006, 19:42
Muide. See upload tuleb tegelikult 1mbit/s, kui sa telekat ei vaata. Kuskil oli kirjutatud. Otsin hiljem üles. Et muidu kasutab see telekas mingi 768 vms. Agajah.

troskal
19.04.2006, 20:01
Ei ole see upload midagi nii oluline. Digitaalse pildi ja heli saatmiseks on downloadi vaja. Uploadi kaudu läheb teele ainult signaal, et "õu, viska mulle TV1000 nüüd" või "tahan tellida seda filmi". Samamoodi on ka netis surfamisega. Vajutades linki saadab brauser välja üliväikese mahuga GET päringu ja kõik. Ülejäänud info tuleb downloadiga. Nagu ütles Harju Loogiline: "Lihtne!"

Muidugi, kui oled aktiivne suurte failidega majandaja, siis on see 256 kilobitti tõeline piin. Ning kodu pakettidel seda vähemalt lähemal ajal ei suurendata.

Tegelikult ongi teema, et mul praegu äri pakett ja upload üle harju keskmise. Kui ma tahan nüüd Digi TV-d, siis see jääb vist ära, kuna hetkel pakutakse seda vist ainult kodu paketiga klientidele. Korralikust uploadist küll loobuda ei tahaks eriti.

rca_pistik
19.04.2006, 20:12
Sellest 12Mbit/s kasutab digi-tv 10 ära. Võiks ju kohe pakkuda ADSL2 max 16Mbit/s otsa.

mar6o
19.04.2006, 20:15
See on see, et kui üks asi teenib mitut eesmärki, siis ta tegelikult ei kõlba suurt millekski...
-"Õu, <elukaaslane>! Pane telekas kinni veidiks ajaks, ma tahan mõned uued failid kiirelt serverisse visata!"
-"Kuule mine *!*##, CSI on!!!"

troskal
19.04.2006, 20:17
Pane telekas kinni veidiks ajaks, ma tahan mõned uued failid kiirelt serverisse visata!Digi TV uploadi eriti nagu ei mõjuta.

Pigem nii:
M: "Õu, beib, lükka telekas kinni. Ma tahan head pr0nni Kazaast tirida."
N: "Käi kanni, Vaprad ja Ilusad on!!!"

Mad Guy
19.04.2006, 21:14
Kodutöö kiirust võiks tõsta kah..

miilis
19.04.2006, 22:43
eriti põnevaks läheb elu siis, kui majas on näiteks kolm telekat ;)
Starman'il on selle jaoks olemas spets lahendus : iga teleka jaoks oma digibox.
Või oli see nii, et saab spets box'i, milles on olemas nii digitv kui ka tasuta kaasa analoog jublakas. Ehk siis majapidamises ainult 1 telekas saab niiöelda digitaliseerituks ning ülejäänud siis peavad leppima analoogiga.

Armas iseenesest.

Samas selle ühenduse osa on ka suht lahtine. Vaadakem kasvõi vastupidises olukorras. Õde-vend passivad netis, vend pelab võrgumängu, õde majandab usinasti rate.ee's ja MSN'is ning issi tahab siis vaadata digitv'ga põnevat filmi TV1000'st (ei, ma ei mõtle seda tüüpi filmi)
vot seda rõõmu ... kes siis kannatama hakkab ?
Keegi võiks ära proovida ja siia kirja panna :)

troskal
19.04.2006, 22:47
Vaadakem kasvõi vastupidises olukorras....Telepilt hakkab läägima : D

dada
19.04.2006, 22:55
Kas see kiire internetiühendus ei ole mitte mõeldud selleks, et see asjapulk selle kiiresti kohale imeks? Ma mõtlen korraga.

aavu
19.04.2006, 23:34
Õde-vend issi

Ärme unusta vanaisasid-vanaemasid, ka neil on oma soovid, mida peaks saama väljendada Mbittides-baitides.

troskal
20.04.2006, 00:33
Vot mida siit (http://zeran.dyn.ee/) lugesin:

Mida onu Elion inimestele ei selgitanud, on see, et ühendus on jah 12Mbit/s, kohati isegi rohkem, ADSL2+ baasil, kuid see jagatakse virtuaalselt kaheks. Allalaadimine 2Mbit/s, üleslaadimine 256Kbit/s jääb siiski internetis surfamiseks ja ülejäänud ühenduse kiirus jääb telepildi ja IPkõne (VoIP) edastamiseks.
Nüüd ma tean, miks ta mu IRC's teele saadetud privale ei vastanud ^^

Dude@Home
20.04.2006, 07:30
Ühesõnaga, allalaadimis kiirus jääb pm samaks?

troskal
20.04.2006, 09:45
Jah, allalaadimine jääb samaks!

Tuuling
20.04.2006, 10:34
Kui nad ütlesid, et telekat vaadates ei ole ühendus 12Mb/sec. Kui aga olekski nii, et telekat vaadates ja mitte vaadates on neti ühendus ühe kiire(2Mbit/sec). Siis nad valetaksid. Mina kujutan ette, et kui telekas parajasti ühendust ei ime, siis jäetakse see vabaks ja seda saab kasutada arvut.
Telekas ideoloogia järgi läägida ei saa, kuna arvut tema ühendust piirata ei saa ja kui isegi telekas töötab ja tädi telefoniga jutustab siis 2Mbit/sec jääb arvutile ikka, mis on ju suht piisav igaühe jaoks.

mar6o
20.04.2006, 10:42
Mul on V12 mootoriga auto, aga 8-s silindris elavad mul oravad ja üks hästi armas suslik. Aga ikkagi V12.

troskal
20.04.2006, 10:49
Keegi tore inimene võiks selle teema kinni panna.

Jihad
20.04.2006, 11:20
ei ei, see hea teema. meil ka uurib asja, et saab ka pleipoid varsti ehk vaadata

monstrum
20.04.2006, 11:54
No siin Võrus oleks igal juhul parem variant see elioni oma. Säästaks oma 60 krooni sellega ja kanalite valik oleks ka parem kui Tevakaablil. Või no tegelikult OLEKS kanalite valik.

Tuuling
20.04.2006, 12:02
Imo, kui sul on kodus üks telekas elioni net ja telefon, siis 60 eegueest saad telekat vaadata ja neti ka kiiremaks, siis milles probleem *-)?

monstrum
20.04.2006, 12:53
Polegi probleemi. Lihtsalt mainin, et pole see elion nii hull midagi. Näiteks minul pole kahe aasta jooksul veel kordagi probleemi olnud, et "nett läheb ära". Tutvusringkonnas on seda asja juhtunud küll.

töllakas333
20.04.2006, 13:03
Parem oleks ära oodata mida konkurendid pakuvad. See elioni asi on alles testimisel.

Tuuling
20.04.2006, 16:23
mina saadan ema kohe täna elioni kontorisse ja lasen tal omale plastmass junnid kojutuua

dzihaad
20.04.2006, 22:09
Parem oleks ära oodata mida konkurendid pakuvad. See elioni asi on alles testimisel.

jah, suvel saab eesti energialt vooluvõrgust netti ja kiirused algavad 10st megast...

Jihad
20.04.2006, 22:21
jah, suvel saab eesti energialt vooluvõrgust netti ja kiirused algavad 10st megast...

nad lubavad seda juba viiendat aastat vähemalt :/

vikatimees
20.04.2006, 22:23
seda ainult lubatakse, aga seda ei tule.
kui ma ei eksi, siis isegi yks katsetas ja ytles, et sai kiiruseks 12mb asemel 2 mb jne, et see ei tasu ära ennast.

rca_pistik
20.04.2006, 23:27

Ei ole see enam testimisel. Testimisega alustati juba ammu, algul ADSL2 hiljem juba digi-tv võimalusi ja nüüd juba pakutakse täista ametlikult.

-DMI-
22.04.2006, 23:45
Ei !

miks ei ole...

mul on kernel 30kbs ning uploadimis kiirus on kuni 15kbs...

256kbs on minujaoks tase!

aavu
23.04.2006, 00:33
Tehnilised tingimused:
ITV vaatamiseks on vajalik püsiühenduse ja arvuti olemasolu, mis võimaldavad vastu võtta ja maha mängida vähemalt 1 Mb/sek meediastriime. Seega, ITVd saab kasutada , kuid selleks on vajalik vähemalt 1 Mb/sek ühenduse olemasolu. ITV vaatamiseks Elioni ühendustega on loodud enamusele neist tehnoloogiline lahendus, mis tõstab ühenduskiiruse kasutaja arvuti ja ITV meediaserveri vahel automaatselt vajaliku tasemeni.

See jäi meelde ITV ga ühinemisel. Nüüd vist sama asi, et kiirus on nagu sul telliyud, ainult DigiTV vaatamise ajaks tõstetakse tasemele 12 Mb/sek.

JohnnyBlaze
23.04.2006, 18:01
Kõhklusi tekitab see , et elioni välislink on 10gbps , elioni interneti kasutajaid aga kuskil üle 100 000.Väikeseid arvutusi teha siis tuleb välja , et ainult 1000 12mb neti kasutajat saaks ainult 12mb netti kasutada. Imelik ju.

monstrum
23.04.2006, 18:48
mis mõttes elioni välislink? sa ajad küll midagi segamini nüüd!

werewolf
23.04.2006, 20:29
See jäi meelde ITV ga ühinemisel. Nüüd vist sama asi, et kiirus on nagu sul telliyud, ainult DigiTV vaatamise ajaks tõstetakse tasemele 12 Mb/sek.
Tegelikult on vist nii, et kiirus on 12Mb/sek kogu aeg, Kui vaatad, võtab see digiTV suht suure osa ära(nt ETV stream on 8Mb/sek)

JohnnyBlaze
23.04.2006, 20:35
mis mõttes elioni välislink? sa ajad küll midagi segamini nüüd!

Mida sa ajad ?

monstrum
23.04.2006, 23:27
Ma ei tea mida välislink tähendab, aga ma umbes kujutan ette midagi sellist, et sa tahad väita nagu ühel hetkel saab internet otsa ja kõigile ei jagu.

luuletaja
23.04.2006, 23:28
et see on aeglasem. et sa ei saa usast proni 12mb sekis, aga eestist saad. vot nii.

monstrum
23.04.2006, 23:29
Enam selgemaks ei oleks saanud vastust teha, aitäh.

aavu
23.04.2006, 23:53
Enam selgemaks ei oleks saanud vastust teha, aitäh.

Oot-oot. Mulle läks asi veel segasemaks. Välislink, kas see on eesti ühendus muu maailmaga aga kõik need 40 TV või digiTV programmi ei tule ju sealtkaudu? Või tulevad? Ja kas siis mulle eraldi, naabrile eraldi teisele veel eraldi paketina ja kõik need paketid koormavad võrku? Polegi nii nagu raadioeetris, et kõigile üks ja ühte kanalit (sagedust) pidi? Teeks keegi õpetlikult selgeks ja punaseks.

rca_pistik
24.04.2006, 02:00
Oot-oot. Mulle läks asi veel segasemaks. Välislink, kas see on eesti ühendus muu maailmaga aga kõik need 40 TV või digiTV programmi ei tule ju sealtkaudu? Või tulevad?

Ei tule, see tuleb ikka elioni enda võrgust.

aavu
24.04.2006, 07:17
Ei tule, see tuleb ikka elioni enda võrgust.

Ja kuidas see välislink siis pudelikaelaks osutub, kui need 40 kanalit seda ei läbi? Või on välislink Elionist väljuvate kõikide ühenduste summa ( nii välis-, kui sisemaale)? See, millist tippkoormust ta (Elion) kannatab?

Knait
24.04.2006, 07:33
Kas torust saab ikka proni 12mb/s?????+++

Forss
24.04.2006, 07:36
Kas torust saab ikka proni 12mb/s?????+++
ei usu, sest toru server sureb sellise ragistamise peale maha.

treudenbauer
24.04.2006, 14:30
noh, digibox on olemas nüüd...

monstrum
24.04.2006, 15:08
No saigi selgeks, et JohnnyBlaze pani mööda, sest elioni välislingil ei ole digi tv-ga mingit pistmist. Pealegi ma usun, et elionil on ainult üks keskjaam kuhu tuleb kogu maailma internet läbi toru, mille läbilaskevõime on 10gbs.

Soad
24.04.2006, 18:08
äh , igav , signaal on ikka sama mis kaablilgi.
Ja HDTV-d ei näe me ka veel nii pea.

rca_pistik
25.04.2006, 12:31
Ja kuidas see välislink siis pudelikaelaks osutub, kui need 40 kanalit seda ei läbi? Või on välislink Elionist väljuvate kõikide ühenduste summa ( nii välis-, kui sisemaale)? See, millist tippkoormust ta (Elion) kannatab?

Nii nagu ma olen aru saanud, toimib see nii et elioni kesukset läheb singnaal mööda valgus kaablit serveritesse (ja neid vist on mingi 3 - 4) ja sealt edasi kasutajetesse ehk siis kasutaja näeb seda läbi nö IPTV - üks kanal tuleb korraga läbi, mitte kõik. Osades uutes korterelamutes on elion toonud tuppa ka tavalise kaabli kus on olems juba kõit 70 kanalit (vist oli nii palju), nii nagu seda edastab praegu starman. Välislink ei puutu üldse sellesse.

äh , igav , signaal on ikka sama mis kaablilgi.
Ja HDTV-d ei näe me ka veel nii pea.

Sama ta nüüd olla ei saa, seda juba puht tehniliselt. Ei tasu siiski segamini ajada, et digi-tv ei ole HDTV. Kui paljud üldse praegu saaksi kasutada HDTV võimalust, monitorid/telekad mis seda toetaksid on ikka üüratult kallid ja neid on vähe?

atsa1
25.04.2006, 15:42
Sai uuritud vähekene seda. Juhul kui sa ei vaata DigiTV-d, On sul reaalselt võimailk kasutada 12MBit/sek ühendust. Selleks tuleb teha confis muudatus. Aga kui sa nüüd tahad jälle Telekat vaadata, tuleb teha jälle muudatus, ning ikka on sul 1MBit/sek. Automaatselt ei pidanud ta kiirus sättima. Ikka käsitsi tuli seda teha. Aga eks tuleb kellegi targema Elionivenna käest küsida. See tips ei teadnud vist ise kah, mida räägib.

töllakas333
25.04.2006, 16:07
See teleka box tuli vist välja lülitada, et saavutada maksimaalset kiirust.

manic
25.04.2006, 16:31
See teleka box tuli vist välja lülitada, et saavutada maksimaalset kiirust.Sama ütles mulle ka Elioni klienditeenindaja kui täna oma komplekti järel käisin.

JohnnyBlaze
25.04.2006, 16:39
Ma ootan igatahes Starmanilt vastust . Olen üpris kindel , et teeb parema pakkumise lähiajal , alati teinud. Kui ei tee siis peab elioni kolima. Ning nad teavad ise ka väga hästi et elioni eelistatakse ja seepärast nad teevadki paremaid pakkumisi , mis neil muud üle jääb.

Changer
01.05.2006, 13:48
mõttetu, ei levi sinna kuhu mul tarvis oleks.
annelinna siis.

jään esialgu edasi oma 1500/512 juhtme otsa.

Jubin
01.05.2006, 14:12
Ma võin seda veel oodata kuni septembri kuuni :(

Turbonohik
01.05.2006, 22:52
no kurat ütlen ma...käisin siis mina täna küsimas esindusest kas saaks endale kah tellida selle...vastuseks kuulsin ma vaid, et : praegu ei ole võimalik, tulge kuu aja pärast tagasi...ma ei saa aru, ma elan kristiines ja alles kuu aja pärast jõuab digiTv minuni? lihtsalt närvi ajab see...

Changer
01.05.2006, 22:55
no kurat ütlen ma...käisin siis mina täna küsimas esindusest kas saaks endale kah tellida selle...vastuseks kuulsin ma vaid, et : praegu ei ole võimalik, tulge kuu aja pärast tagasi...ma ei saa aru, ma elan kristiines ja alles kuu aja pärast jõuab digiTv minuni? lihtsalt närvi ajab see...

kristiine, lasnamäekõrval olematu koht.

aga et tartus annelinnas ei saa, see juba paneb küsima, et kas üldse kusagil saab

treudenbauer
01.05.2006, 23:37
aga et tartus annelinnas ei saa, see juba paneb küsima, et kas üldse kusagil saabKesklinnas saab, igatahes.

ufo
03.05.2006, 19:32
kristiine, lasnamäekõrval olematu koht.

aga et tartus annelinnas ei saa, see juba paneb küsima, et kas üldse kusagil saab

Kes väidab, et ei saa :D
Ise selles kandis elan (alguses) ja tegin lepingu u nädal hiljem kui tuli reklaam koju. Nüüd jah on jaamad täis ja enam uusi ei võeta niipea isegi samas majas. Seega jah hetkel said need kes ees see mees kahjuks. Nüüd tuleb oodata teistel.

Tuuling
03.05.2006, 20:41
Jee, olen ka see õnnelk, kellel on must pilt ><! Keegi mingit lahendust teab sellele *-)?

IMRE_EST
03.05.2006, 21:25
võtke asja rahulikult. Elõvil on lihtsalt tarneraskused nende Thompsoni purkidele.

Mad Guy
10.05.2006, 21:50
Elisa pakub nüüd 15mbit/1mbit ühendust:

http://www.elisa.ee/client?popup=mini&id=1737&cid=5328&s=read

Indre
27.05.2006, 18:40
http://www.starman.ee/?nodeid=183&lang=et

Kas seal on nii, et 15mbit ja vaata telekat ja räägi telefoniga samal ajal, kiirus ikka sama? 15mbit alla ja 1mbit üles on ikka päris hea selle summa eest...

suzzar
03.06.2006, 12:50
mhm Mul kodus 2 telekat. Kui digitv soetada siis saab sellega aint üht telekat vaadata jah ? Aga kui ma tahaks vaadata ka teist telekat aint erinevaid kanaleid kas ma pean uue digiboxi ostma ?

miilis
03.06.2006, 12:55
mhm Mul kodus 2 telekat. Kui digitv soetada siis saab sellega aint üht telekat vaadata jah ? Aga kui ma tahaks vaadata ka teist telekat aint erinevaid kanaleid kas ma pean uue digiboxi ostma ?

Jep, kahjuks on see nii.
Nimelt digibox ei ole neil veel nii vinge, et suudaks oma signaali jagada mitme tarbija vahel ära. Seega iga teleka jaoks oma digibox.

koolondee
03.06.2006, 13:09
http://www.starman.ee/?nodeid=183&lang=et

Kas seal on nii, et 15mbit ja vaata telekat ja räägi telefoniga samal ajal, kiirus ikka sama? 15mbit alla ja 1mbit üles on ikka päris hea selle summa eest...
Starmanil oli varem selle digi ning kodu kolmikpaketil interneti kiiruseks 2Mbps, millal need neljale tõusid? : 0

Indre
03.06.2006, 15:40
Starmanil oli varem selle digi ning kodu kolmikpaketil interneti kiiruseks 2Mbps, millal need neljale tõusid? : 0
Ma ei tea, aga see 15mbit pakett tuli vist umbkaudu 20 päeva tagasi?

koolondee
03.06.2006, 20:30
Mul on kiirus siiski 2Mbps. Selleks läheb jälle uut modemit vaja, et kiiremaks läheks või?

zimm
06.06.2006, 16:04
miilis, süüdi ei ole digiboks, vaid adsl2 standardi 12mbit/s
nimelt digiboksi ülesanne on saata elioni keskjaama sõnum "kutid, tahaks porri vaadata, pritsige pliis" ja jaamast pistetakse kaablisse porr sisse. kuna tegemist on multicastinguga, siis sama kanalit ühe telefoniliini otsas mitmes kohas vaadata on päris kerge.
aga mitme kanaliga on lood nii, et kuigi enamus kanalite bitrate(s.o. infohulk) on alla 6mbit/s, siis erandite(etv(8mbit/s?), tv3 ja mtv?) suurte striimide tõttu ei saa mitut kanalit korraga kätte anda(8+6=14, mis on teadupärast 12est suurem. ruudulised kastid ja noobid elioni kirumas, kuna elion ei oska ega tea midagi). sellepärast muudetaksegi allalaadimise kiirus vaatamise ajal väiksemaks(või noh, antakse tavalisele internetile väiksem prioriteet), et telekas ikka ühendusest läbi mahuks. nagu tõmbaks datanetist paska kokku ja prooviks samal ajal surfata. niipalju kui ma olen aru saanud, siis teleka vaatamise ajal on kätte saadud kiirused 5mbit/s ja rohkem, oleneb vaid kanalist.

koolondee, kiirema interneti peaksid saama võimaluste tekkimisel ja soovist teadaandmisel. praeguse modemiga saad kätte kunagi adsl maksimumi, 8mbit/s.

tuuling, helpdesk. siin pärimisest EI OLE KASU. sinu probleemi üldistus on stiilis "auto on katki, mis teha".

turbonohik, miks peaks MINGI kristiine olema parem kui terved linnad(rapla, valga vms.)? valikuvõimalusi peaks sul olema kõvasti rohkem, kui ülejäänud eestil siiski.

atsa1, konfis muudatusi ei pea tegema. multicastingu paketid on piisavalt eristatavad, et neid niisamagi eelistada.

soad, hdtv != digitv. üks on sisu, teine on vorm.

ma loodan, et tõin taevasse pisut selgust. pole ei elioni ega ka mitte mingi teise telekommunikatsioonikompanii töötaja, ega nendega lähedalseisev isik. lihtsalt tavaline õpilane, kellele teadmatus käib närvidele. ise ei oma veel paketti ning seega kõik teadmised on hüpoteetilised ning põhinevad internetist loetul.

JohnnyBlaze
06.06.2006, 16:24
Elisa tuli välja 15mb netiga , aga ainult harjumaal . Kuutasu oli vist 399- kui ma ei eksi.

miilis
06.06.2006, 16:40
Elisa tuli välja 15mb netiga , aga ainult harjumaal . Kuutasu oli vist 399- kui ma ei eksi.

@zimm : rääkisin seda, mida elioni lehelt lugesin (vist F.A.Q või miski sarnane jama)ja mujalt lehtedelt kokku kraapisin. Jäigi silma just see, et kui tahad kahele telekale korraga, siis oma koduste teadmistega (tavakasutaja) on sul lihtsam kaks digibox'i muretseda, kui hakata sinna vahele miskit aretama või box'i konfi ümber programmeerima :)

@JohnnyBlaze :

Selle kohta (kui sul on plaanis liituda) võiksid ikkagi nende käest täpsemalt järele uurida, sest elan Harjumaal ning minu külla selline tore asi küll ei levi.
Üldiselt jah, Harjumaal on ta olemas, aga ainult teatud piirkondades. Minu piirkonda (Tallinna kõrval !!!!!!!!!) ei pidavat sellel aastal ta üldse jõudma. :(

treudenbauer
06.06.2006, 17:50
Mingid osad head kanalid, eurosport ntx pidavat nüüd ära kaduma.

Mille eest ma neile nüüd maksangi?

zimm
06.06.2006, 18:17
http://www.elion.ee/wwwmain?screenId=html.citizen-profile.news&componentId=&actionId=&actionParam=30816&menuId=821&locale=et&

mina olen just rõõmus, et elion ei läinud viasati röövelliku plaani ohvriks ning külmalt kanalid välja jättis. eurosport peaks just nagu jääma.

Disasterpiece
06.06.2006, 19:19
fakk pro7... vaikselt ma juba tahan seda digitv'd endale

Jaagi
06.06.2006, 19:27
link (http://www.elion.ee/wwwmain?screenId=html.citizen-profile.news&componentId=&actionId=&actionParam=30816&menuId=821&locale=et&)Sa vana kurat, väärt kanalitest jätavad ilma, just Viasat History. Spordi teemapaketist oleks ka mõelnud, aga nüüd pole kindlasti mõtet. valu.

giga
06.06.2006, 20:21
Jama jah. Just need kanalid jäetakse välja, mille pärast ehk kaaluks asja, aga nüüd kindel ei.

Mad Guy
06.06.2006, 20:31
Need Viasati kanalit jumala mõttetud. History-d ja muud ikka ainult tõelistele dokumentaali fännidele, ja filmide omast ei tule ka sittagi :/ Cinema omad palju paremad...
Ongi parem, et need välja jäetakse, kuna teise boxiga juba olemas :p

volts
24.06.2006, 14:38
midagi kahtlaselt head on juhtunud. mul näitab et mu nett on 256.00 Mbps.
peaks olema 12 nagu lepingus kirjas, aga noh, mulle see meeldib:D

teistel digitv kasutajatel ka suurem kiirus lubatust?
http://www.kernel.ee/index.php?go=kiir

treudenbauer
24.06.2006, 14:51
Kernel on nüüd küll viimane koht, kust kiirust mõtta.
Ma saan oma koduse 256 kbit/sek-ga ka üle 256 Mbit/sek.

Kuks00
24.06.2006, 14:52
Isegi mul näitab 256.00 Mbps, kuid mul on megane tegelikult. Mingi viga seal lehel arvatavasti.

treudenbauer
24.06.2006, 14:54
Juba kuid on see viga esinenud, tegelikult.

[VBI] MEIE MEES
25.06.2006, 00:13
Kas arvutiga ka digiTV vaadata saab näiteks winamp playeriga vms?

monstrum
25.06.2006, 11:17
see (http://www.ruuter.ee/) peaks suht usaldusväärne olema

Mad Guy
25.06.2006, 11:17
Pole veel 9mbit-gi kätte saanud..

XeoX
12.07.2006, 21:37
Jee, olen ka see õnnelk, kellel on must pilt ><! Keegi mingit lahendust teab sellele *-)?

Proovin pikemat aega helpdeski helistada. Ei vasta, raisad. Ja muusikat ka ei lasta enam. Nett on küll juba kiirem. Torust tuli juba 450kb/sec. Vaatame, mis edasi saab.

Miski invalid file veateate viskab ette, jee.

edit: kümnes minut ootel.
edit2: 17 minutit ootel, 10 rääkimist, uuesti 5 ootel ja kokku oli kõne 34 minutit pikk.
Tulemus: 0

insane
12.07.2006, 22:38
Sain ka täna lõpuks sisse lülitatud. Sai mõnda aega õnnelik olla kuni ka õhtu poole viskas musta pildi ja errori ette. Olin varem juba Elioni DTV õudusjutte kuulnud, aga loodan lihtsalt et seda ligia tihti ei hakka juhtuma.

Kõige ebameeldivam oli aga Elioni mitte vastav klienditeenindus, lõpuks andsin alla ja panin telefoni ära.

Kalkun
12.07.2006, 22:43
mul juba pikemat aega Elioni DTV nett töötab päris ilusti ja telekal on väikseid vigu vahest :D näiteks pult ei soovi koostööd teha

Sande
12.07.2006, 23:38
raisk... öeldi, et seda saab ainult 1 telekale panna. mõttetu, kui kodus on 2+ telekat.

Kalkun
12.07.2006, 23:51
no praegu on veel 1 telekale aga nad tahavad seda arendada et mitmele saaks :P

dwarve
10.08.2006, 20:17
Tahtsin küsida sellist asja et... sain täna seadmed kätte.. aga DigiTV lülitatakse esmaspäeval sisse... Kuid küsimus mida küsida tahtsin oleks see et kas interneti ma võin juba ära ühendada nende seadmetega või pean ootama samuti esmaspäevani... ?

Forss
10.08.2006, 20:29
Tahtsin küsida sellist asja et... sain täna seadmed kätte.. aga DigiTV lülitatakse esmaspäeval sisse... Kuid küsimus mida küsida tahtsin oleks see et kas interneti ma võin juba ära ühendada nende seadmetega või pean ootama samuti esmaspäevani... ?
äkki proovid kas töötab?

dwarve
10.08.2006, 20:33
nuu jah aga ma pean meeletult... asju ümber tegema.. ja ühe võrgujuhtme pooleks lõikama... ei tahaks päris kolm päeva ilma netita olla... kui asi ei funka.

EDIT: ise küsin ise vastan... ilmselt... kuna kogu kraamiga sai kaasa sellise asja nagu ... koodilipiku... uue ADSL ühenduse jaoks siis... ilmselt kui ühel päeval neti pole... on asi sisse lülitatud... ja siis tuleb juba seda koodi kasutada.

insane
10.08.2006, 21:45

Ma ise ühendasin kohe kõik ära, kuid uut ühendust sain kasutada alles samal päeval kui ka dtv sisse lülitati.

Uute seadmetega sain aga ka vana ühendusega netis käija. Seega kui sul oli ennem Elioniga ADSL leping siis peaksid sellega uute seadmetega netis saama käija.

ise küsin ise vastan... ilmselt... kuna kogu kraamiga sai kaasa sellise asja nagu ... koodilipiku... uue ADSL ühenduse jaoks siis... ilmselt kui ühel päeval neti pole... on asi sisse lülitatud... ja siis tuleb juba seda koodi kasutada.

Tegelikult selle koodi peaksid sisestama kui seadistad uut ruuterit ning peale seda peaks ruuter sul automaatselt neti ära ühendama.

Tuuling
10.08.2006, 22:19
Mina lükkasin kohe oma asjad taha ja nett oli olemas kusjuures nüüd ei pea enam konnektima igakord kui arvuti tööle paned ;)
Ja selle võrgujuhtme lõikamisega ole ettevaatlik v nii.. tho ma ei tea mis sa sellega teha tahad, aga kui sa oskad siis ok :)

Clone
11.08.2006, 03:21
Hei Tuuling! Ega jah, ruuterite võlud :)

dwarve
11.08.2006, 07:37
Mina lükkasin kohe oma asjad taha ja nett oli olemas kusjuures nüüd ei pea enam konnektima igakord kui arvuti tööle paned ;)
Ja selle võrgujuhtme lõikamisega ole ettevaatlik v nii.. tho ma ei tea mis sa sellega teha tahad, aga kui sa oskad siis ok :)

Noh jah ... pooleks lõikamise tingimus on see... et kuna mul majas kaks arvutit... siis tuleb lihtsalt uued otsad pigistada... muud ei midagi. :)

EDIT: edasistele põlvedel... et kui olete asjad kätte saanud siis neti võite kohe ära ühendada... :)

Nüüd on ka paar päeva kasutatud seda toodet... muljed on positiivsed ... net on kohe tunduvalt kiirem... pordid lahti... ja teleka pilt on ka kohe tunduvalt parem... õnneks pole mul sellist jama olnud et pilt kokku jookseb ja asjad umbe lähevad... ptui ptui ptui... =) Ei ma arvan et asjalik ost...

XHK
19.08.2006, 02:41
Seda paketti annab igale poole paigaldada? Või ainult linnade piires? :o

sheepz
19.08.2006, 04:16
Seda paketti annab igale poole paigaldada? Või ainult linnade piires? :o
https://tellimus.elion.ee/tellimus2/tellimused/check_kodulahendus.jsp#

XHK
19.08.2006, 10:27
Miks seda igalepoole ei saa siis? Nagu ma aru saanud olen, tuleb see netijuhtme kaudu ju?

mik009
19.08.2006, 11:06
Miks seda igalepoole ei saa siis? Nagu ma aru saanud olen, tuleb see netijuhtme kaudu ju?See tuleb valguskaabli kaudu, seda pole aga jõutud veel igale poole vedada.

insane
20.08.2006, 15:01
Ega keegi ei oska öelda kust National Geographicule õiget kava võiks saada?

mik009
20.08.2006, 15:09
Ega keegi ei oska öelda kust National Geographicule õiget kava võiks saada?Click! (http://channel.nationalgeographic.com/channel/ET/daily/daily.html)

Planeet
27.11.2006, 20:44
Tere,
Ühendasin siis oma digi tv ära.
Hetkel veel kiirus sama mis ennem.
Kas see hakkab koos digitv-ga see kuni 15 kiirus?

insane
27.11.2006, 21:03
^Minu teada kuni 12 ikka ja see peaks siin juba kirjas ka olema.

Modena
27.11.2006, 22:18
Tere,
Ühendasin siis oma digi tv ära.
Hetkel veel kiirus sama mis ennem.
Kas see hakkab koos digitv-ga see kuni 15 kiirus?

See peaks võtma umbes 3 päeva selle aktiveerimine ja siis tuleb kiirus ja TV koos. Pead mingi paar päeva nüüd ootama.

Aga olgem ausad, DIGI TV kvaliteet..suhteliselt crap, näiteks national geographicul pole reklaamide ajal häält, milles see tuleb?

tussu
27.11.2006, 22:29
vaheta reklaamide ajal heli venekeelseks... starmanil on sama jama

Modena
27.11.2006, 22:38
TO XEOX: Vastan sinu PM-ile siin: Ma tõin ainult ÜHE näite, seal on veel selline asi et seda telekava mida sa seal saaad vaadata, tihti on mitu tundi taga, ehk ei uuenda ennast koguaeg ning vahepeal näitab poolikut telekava ja niuksed pisi asjad, mis küll pole tead mis suured asjad, kuid siiski, põhimõttes on asi. Mind nagu väga ei häiri, kuid natuke siiski, piisavalt et ma olen valmis seda siia kirjutama.

XeoX
28.11.2006, 17:56
Esiteks, Modena, see ei olnud PM - see oli negatiivne reputatsioon. Telekava ajast maha jäämise viga saab tarkvarauuendusega parandatud. 20. novembrist alates uuendatakse digibokside tarkvara kahe nädala jooksul. Fakt on see, et nad ei suuda kõiki digibokse üheaegselt uuendada, aga küll nad lõpuks ka sinu digiboksini jõuavad. Igatahes minul on uuendus tehtud ja saatekavad on nüüd koguaeg up to date. Jah, on veel väiteid, mis ütleks, et digitv on kräpp? Ma ei kaitse Elioni ja ei ütlegi, et see mingi veatu süsteem oleks, aga vähemalt pilt on kvaliteetne, kanaleid on piisavalt ja ka nett on kiire.

Modena
28.11.2006, 17:58
OK ok ok, väga tore siis.

Planeet
28.11.2006, 18:45
Kas enne aktiveerumist näeb ka telekast mingit pilti?
Kas või mingit errorit?

Planeet
28.11.2006, 19:31
Näitab küll.
Sain teada.

Sain ka siis korda asja.
Pilt ilus siiani pole seda palju räägitud "hakkimist" olnud.

narc
10.12.2006, 15:47
Mul ka üks küsimus, et kui suur sellel Wifiruuteril leviala on? Ja siis sooviks ka teada, et kas ikka tasub seda DigiTv-d võtta või mitte??

Heltrooper
10.12.2006, 17:50
kas kuskil on selle speedtouch ruuteri häälestuse kohta ka midagi.
Mul oli nett mingi kuu jäi kogemata maksmatta ja võeti nett ära, aga nüüd kui neti sain makstud siis kadus kuidagi see häälestus ära ja neti polnud noh sai siis helistatud elioni klienditoe telefonile ja seal sain kuidagi endale netti tagasi, aga digitvd ei saanud.(kirjavigu täis tekst ja segane tekst aga loodan, et te saate aru:D)

ESlayer
10.12.2006, 18:03
kui see on nende poolne viga siis peaksid veel sinna helistama :P

tsimmi
10.12.2006, 18:15
kas kuskil on selle speedtouch ruuteri häälestuse kohta ka midagi.
Mul oli nett mingi kuu jäi kogemata maksmatta ja võeti nett ära, aga nüüd kui neti sain makstud siis kadus kuidagi see häälestus ära ja neti polnud noh sai siis helistatud elioni klienditoe telefonile ja seal sain kuidagi endale netti tagasi, aga digitvd ei saanud.(kirjavigu täis tekst ja segane tekst aga loodan, et te saate aru:D)

http://tv.elion.ee/foorum/viewtopic.php?t=13

narc
15.12.2006, 13:18
Selline probleem, et ei saa kuidagi Wifi ühendamisega hakkama. Äkki kegi oskab aidata? Endal on speedtouch 780WL ruuter

Sain korda

ZRU
15.12.2006, 15:58
Mul ka üks küsimus, et kui suur sellel Wifiruuteril leviala on? Ja siis sooviks ka teada, et kas ikka tasub seda DigiTv-d võtta või mitte??

mingi 300m vist õues, kui betooni pole ees

ZRU
15.12.2006, 21:16
On järgi endal, saab vaadata ka neid kanaleid seal, aga nett on ikka aeglane, et mis tegema peab?

E:Tegelt korras vist, proovisin mingit saasta kiirusetesti.
E2:Tegelt võiks keegi mõne hea testi igaksjuhuks anda, praegu olen 5mbit saanud kõigest..

Modena
15.12.2006, 22:25
5mbit on normaalne kui sul samal ajal telekas käib.

ZRU
16.12.2006, 09:27
Ei käinud tegelikult siis, aga ma proovisin torus, mingi 11 sain vist :P

XHK
20.12.2006, 14:32
DigiTv-d tellides andis valida kas kinniste portidega odavam variant või lahtiste portidega kallim variant. Kuid kas odavamal paketil port 113 on ikka lahti nagu kodulahendusel oli? Või ei ole seda ka lahti jäetud?

narc
20.12.2006, 16:08
kas võib olla mingi kala mul Wifi kaardil või on lihtsalt halb kaart. Viga selline, et seal toas kus on ruuter, seal ka levi põhjas aga lähen oma tuppa siis levi viskab allapoole.

Kaart mull selline: Ralink Wirelss 802.11b/g.

Heltrooper
28.12.2006, 00:36
kas kellelgi oleks võimalik panna kuhugi ülesse SpeedTouch user.ini -i
kuna ma tahaks väga telekat kah nüüd vahtida oleks mul seda vaja.
Product Name:SpeedTouch 716 http://192.168.1.254/images/spacer.gif

http://192.168.1.254/images/spacer.gif Software Release:5.3.3.5

lumipall
28.12.2006, 01:09
ööh, kas sa tellisid ära, ühendasid kõik ära ja panid teleka tööle?
Kui jah, siis lülita digibox mingi minutiks välja ja siis pane tööle ja kõik peaks töötama. mingit user.ini-t sul vaja pole, usu mind.

Heltrooper
28.12.2006, 07:12
usu mind mul on vaja seda kuna mul on kuidagi konf paigast läinud

XHK
28.12.2006, 08:24
Reseti default settinguteks ja confi uuesti nii nagu peab siis.

Planeet
28.12.2006, 13:28
Kas teil on digiboks ja ruuter 24/7 sees?
Endal küll on. Mugvam. Ei pea ootama kui ruuterid ära ühndavad jne..

XHK
28.12.2006, 20:35
See on nüüd küll asi, mida mingil juhul teha ei tohi.
Miks mitte kui küsida tohib?

Ja kas DigiTv paketil on siis port 113 lahti?

intsu
28.12.2006, 21:24
aga kui rese tehtud siis aitab sellel algseadete peale panek uuesti ju :) selleks siis run ----> telnet 192.168.1.254 ---> logid sisse ja pasted siis selle rea sinna :)

env set var=SESSIONTIMEOUT value=900

ppp flush
ppp relay flush

eth ifdelete intf ethoa_0_35
eth ifdelete intf ethoa_8_35

atm ifdelete intf atm_0_35
atm ifdelete intf atm_8_35

atm phonebook flush

service system ifadd name=PING_RESPONDER group=wan
service system ifadd name=TELNET group=wan
service system ipadd name=TELNET ip=192.168.1.0/24
service system ipadd name=TELNET ip=10.0.0.0/24
service system ipadd name=TELNET ip=194.126.117.170

atm phonebook add name=pvc_Internet addr=0.100
atm phonebook add name=pvc_iptv addr=0.101

ipqos config dest pvc_Internet state enabled discard early priority wfq

atm ifadd intf=atm_Internet
atm ifconfig intf=atm_Internet dest=pvc_Internet
atm ifconfig intf=atm_Internet ulp=mac encaps=llc
atm ifattach intf=atm_Internet
atm ifadd intf=atm_iptv
atm ifconfig intf=atm_iptv dest=pvc_iptv encaps=llc ulp=mac
atm ifattach intf=atm_iptv

eth ifadd intf=ethoa_Internet
eth ifconfig intf=ethoa_Internet dest=atm_Internet
eth ifattach intf=ethoa_Internet

eth bridge ifadd intf=mcast dest=atm_iptv logging=disabled
eth bridge ifattach intf=mcast logging=disabled

eth vlan add name vlan10 vid 10 addrule enabled
eth bridge vlan ifadd name vlan10 intf ethport4 untagged enabled
eth bridge vlan ifadd name vlan10 intf mcast untagged enabled
eth bridge vlan ifdelete intf ethport4 name default
eth bridge vlan ifdelete intf mcast name default

ppp relay ifadd intf=bridge
ppp relay ifadd intf=ethoa_Internet

ppp ifadd intf=Internet
ppp rtadd intf=Internet dst=0.0.0.0/0 src=0.0.0.0/0 metric=10
ppp ifconfig intf=Internet dest=RELAY
ppp ifconfig intf=Internet user=@kodu password=
ppp ifconfig intf=Internet demanddial=enabled doddelay=0 idletime=900 idletrigger RxTx
ppp ifconfig intf=Internet accomp=enabled format=none dnsmetric=10 idletime=0 restart=enabled savepwd enabled retryinterval 20
nat ifconfig intf Internet translation enabled
ipqos ef config intf Internet state enabled
ppp ifattach intf=Internet

user add name Administrator password "" role Administrator defuser enabled
user add name helpdesk password helpdesk role TechnicalSupport defremadmin enabled

wireless macacl config control=unlock
wireless secmode config mode=disabled
wireless wds config state=disabled autoaccess=disabled

voice qos config type=sign&control qosfield=dscp dscp=af42
voice qos config type=realtime qosfield=dscp dscp=ef
voice sip config primproxyaddr=195.250.168.178 proxyport=5060 primregaddr=hot.ee regport=5060

dns server config WANDownSpoofing disabled
dsd config state automatic

system settime timezone=+02:00
system settime daylightsaving=enabled geotimezone=35

sntp add name ntp.estpak.ee
sntp config poll 60 pollpresync 1
sntp config state enabled

saveall
exit

Peale seda siis ruuterisse sisse, ning siis saad need muud asjad paika juba panna, kasutajatunnused jne.

Heltrooper
28.12.2006, 22:03
http://img403.imageshack.us/img403/5945/stku5.th.jpg (http://img403.imageshack.us/my.php?image=stku5.jpg)
ei tea kas selline asi on õige või?
tegin kõik intsu õpetuse järgi

intsu
28.12.2006, 22:13
ahh krt sul 716 versioon speedtouchi oma ... see conf mis ma saatsin on 780

siit linglilt peaksid vist nüüd selle 716 oma saama http://www.zone.ee/itr/docs/copy_user.ini

Heltrooper
28.12.2006, 22:48
ohh lõpuks sain ruuteri ja digTV korda
Tänud intsule

XHK
28.12.2006, 23:24
Ruuteril on hästi palju seadeid, mida administeerimisliidesest ei saagi paika panna. Kui ruuteri algseis taastada, siis läheb see kõik kaduma. Mul kadus peale resettimist mcast teenus ära ja ei saanudki telekale pilti ette. Hea, et user.ini-st backup oli.
Ise olen küll resettinud vahepeal ja kõik töötab ilusti. Aga okei see selleks.

Planeet
03.01.2007, 15:55
Kes oskab öelda kuidas vlc- playeriga lindistada?

narc
03.01.2007, 16:42
mull selline jama, et ei saa digiboxi puldist häält vaiksemaks ja kõvamakas panna. Et kuda seda tööle saada??

Forss
03.01.2007, 16:45
Kes oskab öelda kuidas vlc- playeriga lindistada?
minu arust oli nii, et file - save

Henc
03.01.2007, 20:42
mull selline jama, et ei saa digiboxi puldist häält vaiksemaks ja kõvamakas panna. Et kuda seda tööle saada??
Kas sa ei saa digiboxi voli reguleerida või ei saa digiboxi puldiga teleka volüümi reguleerida?
Kui teine varjant siis, kas oled puldile selle oma teleka firma koodi sisestanud ja kui oled siis see kõikide telekatega päris normaalselt tööle ei hakanudki (nupud täitsid valesid funktsioone).

narc
03.01.2007, 23:43
ei saa digiboxi puldiga voli regullida. Olen jah sisestanud teleka firma koodi. Aga jah, vist ei hakkagi tööle.

reitz90
04.01.2007, 10:43
Mul on ka siis ruuter ja digibox käes, sättisin püsti ja nüüd ootan kuna telefonijuhet paigaldama tulevad.

Heltrooper
04.01.2007, 19:05
kas seda digitv pilti kuidagi wifi kaudu ei saa edasi anda?

narc
04.01.2007, 19:38
seda sooviksin mina ka teada?

Zeppelist
10.01.2007, 09:44
Kui palju see DigiTV komplekt kodulahendusega maksab?Koduleheküljelt ma ei leidnud midagi.Ma ei mõtle kuutasu, vaid seadmeid.

d2xz
10.01.2007, 10:04
kahe ruutri vahel WDS'ga saad. Ilma teise ruutrita linnas mitte, segajaid on liiga palju ja pilti ei jäägi alles.

narc
10.01.2007, 11:51
Kui palju see DigiTV komplekt kodulahendusega maksab?Koduleheküljelt ma ei leidnud midagi.Ma ei mõtle kuutasu, vaid seadmeid.

vahepeal jagati tasuta aga muidu maksab kuskil 3,5k, vist oli isegi 3,8k

Zeppelist
10.01.2007, 12:03
http://www.elion.ee/wwwmain?id=30474&screenId=html.citizen-profile.30793.46355&locale=et
see?

narc
21.01.2007, 21:35
aga kuda siis teleka pilti arvutisse saaks?

Forss
21.01.2007, 21:39
http://wiki.hinnavaatlus.ee/index.php/Elioni_DigiTV

narc
10.02.2007, 19:00
krt, sai siis tehtud arvutile format ja panudud nüüd peale Win XP Pro koos SP2-ga aga ennem oli SP1 ainult. Ei saa enam kuidagi Wifit ära ühendatud. Keegi oskab aidata? Endale on SpeedTouch 780

sain korda, pidin digiboxi korra välja lükkama ja siis ruuterile tegin restardi ja saigi kõik korda

Kevinisgood
30.05.2007, 18:02
1 loll küsimus.. kuidas selle digiboxi puldiga netis kirjutada saab. see enteri nupp ei taha mul funksida. teeb aint trükireale mingi lolli halli kasti ja siis kui trükkimiseks läheb tulevad ikka need numbrid..

(vahel on lahe telekast ka uudiseid vaadata)

eripruul
30.05.2007, 18:17
Meil on pult natukene imelikuks läinud. Numbrinuppudega saab hääletugevust ja muud janti teha, kuid numbreid sissetoksida ei saa. Mingi imelik režiim on peal?

treudenbauer
31.05.2007, 12:15
1 loll küsimus.. kuidas selle digiboxi puldiga netis kirjutada saab. see enteri nupp ei taha mul funksida. teeb aint trükireale mingi lolli halli kasti ja siis kui trükkimiseks läheb tulevad ikka need numbrid..

(vahel on lahe telekast ka uudiseid vaadata)Mõtle telefoni peale, ka numbriklahvid, aga näed - saab ka tähti.

tsimmi
31.05.2007, 12:25

(vahel on lahe telekast ka uudiseid vaadata)

vaata, nii peaks saama tähed, kui sa peal hoiad nupul.

Meil on pult natukene imelikuks läinud. Numbrinuppudega saab hääletugevust ja muud janti teha, kuid numbreid sissetoksida ei saa. Mingi imelik režiim on peal?

ma arvan, et midagi paigast ära. otsi see koodide nimekiri välja ja hakka uuesti proovima, milline kood sinu telekale sobib.

Kevinisgood
31.05.2007, 12:39
Mõtle telefoni peale, ka numbriklahvid, aga näed - saab ka tähti.

Ära palun pea mind lolliks.. ma ei leia lihtsalt seda kirjutamis režiimi üles. Proovin tsimmi soovitatud varianti kohe. Jah töötas, tänks tsimmi. ;)

Aeternus
31.05.2007, 12:41
Ära palun pea mind lolliks.. ma ei leia lihtsalt seda kirjutamis re˛iimi üles. Proovin tsimmi soovitatud varianti kohe. Jah töötas, tänks tsimmi. ;)
See ju ongi see. Kui telefonis sõnumit kirjutad ning numbreid tahad, hoiad klahve all. Või kui numbreid kirjutad, hoiad klahve all ja tulevad tähed.

Kevinisgood
31.05.2007, 12:43
okei okei. jah, minu viga. juu siis nii loll pea otsas et ei tulnud sellepeale. sorrü :)

troskal
31.05.2007, 13:06
Muide, mul on läbi teleka surfamine küll maru aeglane.
Igaljuhul kordades aeglasem kui arvutis.

kensey
31.05.2007, 14:16
kas teil ka see suu OK nupp ei taha hästi funktsioneerida?
olen tähele pannud, et mõnel minu sõbral on sama probleem selle amino puldiga.

Kevinisgood
31.05.2007, 14:56
troskal seda muidugi..

aga see OK nupp töötab küll hetkel vähemalt hästi.

tsimmi
31.05.2007, 15:32
kiiresti väsivad ära need puldid mulle tundub, mul on probleem selle tv nupuga ja tihti ta ei taha välja lülitada telekat.

kensey
31.05.2007, 15:35
jah, ma olen täiesti loobunud selle TV nupu vajutamisest- mõttetu vaev.

troskal
31.05.2007, 16:13
http://tv.elion.ee/foorum/viewtopic.php?t=1835

Lähiajal on oodata kiiruste kasvu ja kahe striimi võimalust.
Eks nad kindlasti küsivad lisapappi selle eest, kuid vaevalt see üle 100 krooni on.
Lisaks, uute seadmete tulekust olen ka kuulnud.

marvin
02.06.2007, 14:00
http://tv.elion.ee/foorum/viewtopic.php?t=1835

Lähiajal on oodata kiiruste kasvu ja kahe striimi võimalust.
Eks nad kindlasti küsivad lisapappi selle eest, kuid vaevalt see üle 100 krooni on.
Lisaks, uute seadmete tulekust olen ka kuulnud.

Tere!

Milliste uute seadmete? Kas mõtled ruutereid?
Kahe striimi jaoks konfitakse veel lisaks ära ka ntx kolmas port. s.t. nii kolmas kui ka neljas port hakkavad laskma läbi tv signaali.

marvin
02.06.2007, 20:07

selle tarbeks sobib selline seade nagu ruckus

http://pood.elion.ee/epood.asp?t=1352&tt=245&ttt=7816&ta=&t2=444&tp=&Smenyy=1373

marvin
02.06.2007, 20:09
Sellest 12Mbit/s kasutab digi-tv 10 ära. Võiks ju kohe pakkuda ADSL2 max 16Mbit/s otsa.

Tegelikult 5 mega, 1 mega kontrolliks ja 4 mega kanaliks.

novar
19.06.2007, 15:36
Tuli mõte monitorist telekas teha. Kumba varianti soovitate: osta uus sobiva sisendiga monitor või arvutiväline tvboks (avermedia tootevalikust)?

marvin
27.06.2007, 19:55
Kuskil septembris tuleb digitv'le ka teine vaatajakoht. ühesõnaga ruuteri ntx kolmas port konfitakse ka tv'd edastama. läheb vaja ainult veel teist digiboxi. kiirused tõstetakse soovijatel 17 mega peale ja hinnas tuleb juurde ainult 25.- .
Umbes 70% praegustest kasutajatest peaks liin seda tõstmist kannatama. Enda oma kohta uurisin järgi ja olen küll käpp kui 25.- eest antakse juurde 5 lisamega. hinnad ja kiirused pidid suht kindlad olema. tahaks nüüd teada, kas tuleb mingi kampaania, et millega neid boxe saab või peab veel natuke kallist raha kulutama.

XeoX
27.06.2007, 21:20
Kuskil septembris tuleb digitv'le ka teine vaatajakoht. ühesõnaga ruuteri ntx kolmas port konfitakse ka tv'd edastama. läheb vaja ainult veel teist digiboxi. kiirused tõstetakse soovijatel 17 mega peale ja hinnas tuleb juurde ainult 25.- .
Umbes 70% praegustest kasutajatest peaks liin seda tõstmist kannatama. Enda oma kohta uurisin järgi ja olen küll käpp kui 25.- eest antakse juurde 5 lisamega. hinnad ja kiirused pidid suht kindlad olema. tahaks nüüd teada, kas tuleb mingi kampaania, et millega neid boxe saab või peab veel natuke kallist raha kulutama.
Kust sa seda kõike lugenud/kuulnud oled?

Deux
27.06.2007, 21:42
Elion võib downloadi kiiruse kasvõi 100 megani tõsta, aga kui upload jääb praegusele naeruväärsele tasemele (70kb vms) siis on kiiruse tõstmise reklaam tarbija petmine. Ühendades sama 12MB juhtme otsa kaks arvutit jäävad isegi siseriiklikud lihtsamad netileheküljed mitut browserit korraga kasutades aeglaseks.

marvin
28.06.2007, 06:52
aaa, ja praegune 768 kilone upload tõstetakse 2 mega peale.
P.s. mida teed sa põhimõtteliselt üldse suure uploadiga. tule nüüd ütlema, et sa oled lahke failijagaja. kui vaja tööks kasutada, siis on selle ühenduse võtmine küll sinu jaoks sama arukas nagu hoti meiliaadress firmale. (soovitaks sulle märksõna gigabit ethernet).

Ja kuulnud..... küsi lihtsalt nende käest.

Ram
28.06.2007, 08:38
aaa, ja praegune 768 kilone upload tõstetakse 2 mega peale.
P.s. mida teed sa põhimõtteliselt üldse suure uploadiga. tule nüüd ütlema, et sa oled lahke failijagaja. kui vaja tööks kasutada, siis on selle ühenduse võtmine küll sinu jaoks sama arukas nagu hoti meiliaadress firmale. (soovitaks sulle märksõna gigabit ethernet).

Ja kuulnud..... küsi lihtsalt nende käest.

hea mängude servereid hostida siis.

YOU
28.06.2007, 16:02
Oot mis tõsiselt tõstetakse 2mega peale? :O

Ooohh.. Kickass :D

sanwert
28.06.2007, 16:23
tule nüüd ütlema, et sa oled lahke failijagaja.

Kusjuures ma oleks hea uploadija. Ma hetkel ei ole, sest kiirusega 128kbps ei viitsi oodata gigaste failide üleslaadimist. Ainuke probleem on see, et minu maakohas Elion ei levi (veel) ja see Kernel on viimastel nädalatel hullusti näkku hakkand panema, eriti ebastabiilne nett. Täna näiteks tegin neti lahti ja tuli mingi läti teenuse pakkuja ette, kus pidi parooli sisestama. Õnneks poole tunni pärast oli see kadunud.

Ebichu
28.06.2007, 16:34
Ühendades sama 12MB juhtme otsa kaks arvutit jäävad isegi siseriiklikud lihtsamad netileheküljed mitut browserit korraga kasutades aeglaseks.umm... ei?
mul siin jaguneb digitv nelja või viie korteri peale ja kolmes (sh, ka minu omas) on kaks arvutit ja ma pole küll märganud, et brauseri kasutamisest midagi aeglaseks oleks jäänud.

YOU
28.06.2007, 16:38
tule nüüd ütlema, et sa oled lahke failijagaja.

Ja mis keelab mul seda ütlemast?

marvin
28.06.2007, 17:15
mitte kui miski

CyberRax
30.06.2007, 10:39
Elion võib downloadi kiiruse kasvõi 100 megani tõsta, aga kui upload jääb praegusele naeruväärsele tasemele (70kb vms) siis on kiiruse tõstmise reklaam tarbija petmine. Ühendades sama 12MB juhtme otsa kaks arvutit jäävad isegi siseriiklikud lihtsamad netileheküljed mitut browserit korraga kasutades aeglaseks.
Tegelikult täiesti mõistlik mõte - miks mitte siseriiklikke üleskiirusi tõsta. Liini maksumus ei tohiks ju erilist rolli mängida, riigi sees on ISPid ise juhtmete omanikud ja teistega on nad niikuinii läbi mitmegigase internet exchange'i ühendatut (või isegi kahe - enamik ISPe peaks lisaks TIXile ja TLLIXi teenuseid kasutama). Riigisiseselt 12/10mbit/s, välja 512kbit/s...

Muidu see 70kB/s on lihtsa surfamise jaoks enam kui küllalt, pigem võib aeglustumise korral kas ebasubivat MTUd või saasta täis masinat eeldada (mis liini vähemalt ühte pidi ära koormab).

marvin
01.07.2007, 01:19
to cyberax:

no kui sa ise seletaksid ära miks just ona vaj "sinusuguste" pärast ka ülejäänud 300 000 perel internetiarvele mitu nulli järele keevitada, siis ma usun, et see oleks tehtav. kui on vaja nii suurt uploadi, siis minuarust pakub elion ka 100 mega alla/100 mega üles paketti. aga hind oli vist ka ikka kirves.
Kui see kõik lihtsalt ja väikeste kuludega käiks, siis poleks enam ka ju näiteks näljahäda.

Nii et mõtleme ikka ennem mis see kõik maksma hakkaks kui räägime siin, et tõstame ja lahendame.

Kytt
02.07.2007, 15:03
Nii, rääkisin Elioni tehnilise toega: (15:02 02/07/2007): hetke prognoosi kohaselt kuni 4Mb võiks uploadi tõsta, oleneb kuidas jaamad seda uut koormust kannatavad.
E: (15:03 02/07/2007): Teine võimalus on pakkuda suuremad uploadi kiirust ajutise mitte statisonaarse lahenduse.. nt tund aega 10Mb uploadi.. aga aga kas see on võimalik ja kui siis milla seda hetkel ma kindlalt väita eisaa

troskal
02.07.2007, 16:08
Ma tahaks küll vingemat uplaadi. Kohe kindlasti. Oleks vähemalt 10 mbitti, siis saaks kogu oma non-kriitilise serverimajanduse koju kolida. Kasvõi Eesti siseselt.

Ebichu
02.07.2007, 18:20
Ma tahaks küll vingemat uplaadi. Kohe kindlasti. Oleks vähemalt 10 mbitti, siis saaks kogu oma non-kriitilise serverimajanduse koju kolida. Kasvõi Eesti siseselt.mhmh, shareda saaks btiga ka normaalselt siis.

CyberRax
02.07.2007, 19:42
to cyberax:

no kui sa ise seletaksid ära miks just ona vaj "sinusuguste" pärast ka ülejäänud 300 000 perel internetiarvele mitu nulli järele keevitada, siis ma usun, et see oleks tehtav. kui on vaja nii suurt uploadi, siis minuarust pakub elion ka 100 mega alla/100 mega üles paketti. aga hind oli vist ka ikka kirves.
Kui see kõik lihtsalt ja väikeste kuludega käiks, siis poleks enam ka ju näiteks näljahäda.

Nii et mõtleme ikka ennem mis see kõik maksma hakkaks kui räägime siin, et tõstame ja lahendame.
Ole nüüd. Enamik teenusepakkujaid pakub sama liini pidi mitut erinevat kiirust, eesti sisene liiklus niikuinii ei ole nende ADSListandardite piirangute poolt tingitud. Mitu mõte on pigem selles, et allakiiruse järjest suurendamise asemel võiks hoopis üleskiirust suurendada (ning et see pole võimalik ei maksa väita - allakiiruse vähendamine poole võrra tähendab liigutamise peale kuluva üleskiiruse 50% vähenemist, mis 12MBiti puhul tubli 15kB/s välja peaks venitama).
Küsimus on - milleks on vaja 12+ megabitti allakiirust? Seda kiirust niikuinii välismaale ei saavuta, asi on riigisisene. Ja reaalsete vajaduste jaoks oleks 4-5 mega enam kui küll. Ometi suurendavad ISPid järjest seda numbrit, samas kui üles liikuvad kiirused on juba aastaid enam-vähem samad püsinud. Ometi *on* ka üleskiirus vajalik. Suvaline DOC mille oma semudele meilid on tõenäoliselt vähemalt pool mega suur, iga modernne digikaamera teeb sul 2048+1024 või suurema resoga pilte mis ei ole baitide osas mitte väikesed, Skype ja muud rohkem ribalaiust nõudvad lahendused järjest levivad, etc etc etc.

marvin
02.07.2007, 20:42
Ole nüüd. Enamik teenusepakkujaid pakub sama liini pidi mitut erinevat kiirust, eesti sisene liiklus niikuinii ei ole nende ADSListandardite piirangute poolt tingitud. Mitu mõte on pigem selles, et allakiiruse järjest suurendamise asemel võiks hoopis üleskiirust suurendada (ning et see pole võimalik ei maksa väita - allakiiruse vähendamine poole võrra tähendab liigutamise peale kuluva üleskiiruse 50% vähenemist, mis 12MBiti puhul tubli 15kB/s välja peaks venitama).
Küsimus on - milleks on vaja 12+ megabitti allakiirust? Seda kiirust niikuinii välismaale ei saavuta, asi on riigisisene. Ja reaalsete vajaduste jaoks oleks 4-5 mega enam kui küll. Ometi suurendavad ISPid järjest seda numbrit, samas kui üles liikuvad kiirused on juba aastaid enam-vähem samad püsinud. Ometi *on* ka üleskiirus vajalik. Suvaline DOC mille oma semudele meilid on tõenäoliselt vähemalt pool mega suur, iga modernne digikaamera teeb sul 2048+1024 või suurema resoga pilte mis ei ole baitide osas mitte väikesed, Skype ja muud rohkem ribalaiust nõudvad lahendused järjest levivad, etc etc etc.

Aga palun, tee ettepanek. Ausaltöeldes pani mõtlema küll sinu väike tekst. saada kiri: info@elion.ee peale.

d33m0n
23.10.2007, 10:17
Kui peaks olema vajadus teemapakette tellida või tühistada, siis saate seda teha Elioni e-teeninduses aadressil valides sealt enda tooted. https://teenindus.elion.ee/emk/index.jsp?id=3&act=0

troskal
23.10.2007, 12:31
Küsimus on - milleks on vaja 12+ megabitti allakiirust? Seda kiirust niikuinii välismaale ei saavuta, asi on riigisisene. Ja reaalsete vajaduste jaoks oleks 4-5 mega enam kui küll. Ometi suurendavad ISPid järjest seda numbrit, samas kui üles liikuvad kiirused on juba aastaid enam-vähem samad püsinud. Ometi *on* ka üleskiirus vajalik.ADSL2 tehnoloogiline piir on ~1,4 megabaiti alla ja ~0,4 megabaiti (~430 kilobaiti) üles. ADSL2+ puhul tõuseb vaid allalaad ja seda kaks korda ehk ~2,8 megabaiti sekundis. Seega, ei ole siin kuhugi eriti areneda. Ja need arvudki on muide teoreetilised (mina üle 1 meksi pole saanud ja lisaks tuleb veel mängu kliendi kaugus jaamast jne). Tõsi, kui nad üleslaadimise põhja paneks, siis sellest 400 kilo oleks üsna kena praeguse ~saja asemel.

Pole uurinud kas ADSL2plusist midagi kangemat on võimalik vasktraati mööda liigutada. Teab keegi täpsemalt rääkida?

Mansaft
23.10.2007, 15:09
to cyberax:

Rootsis (loe: BBB) müüakse näiteks 100mega üles/alla ühendust mingi tühised 550EEK kuus eest. Meil maksis veel mõned aastad tagasi 700kbit/s vist ligi 700EEK/kuu. Huvitav, kas bitid on Rootsis väiksemad või misvärkon.

Andmemaht maksab jah ISPdele, aga sugugi mitte nii üksüheselt, kui sa arvad, muidu oleks rootslased enda kiirete ühendustega ammu teenusepakkujad pankrotti ajanud.

troskal
23.10.2007, 15:17
http://en.wikipedia.org/wiki/Broadband_Internet_access_in_Sweden

Peab vist Rootsi kolima.

Bacardy
05.11.2007, 23:05
Allalaadimiskiirust suurendatakse tõenäoliselt nii või teisiti kuna korraliku HDTV ja neti jaoks jääb praegune 12mbitti ikka üpris väikeseks. Kuskilt on meelde jäänud, et normaalse HDTV jooksutamiseks läkski vaja kuskil 20 mega ringis kiirust.

hullar
06.11.2007, 19:26
http://en.wikipedia.org/wiki/Broadband_Internet_access_in_Sweden

Peab vist Rootsi kolima.

24USD kuus on 100 mb/s. :uhoh:
Mugav oleks. Elioni itimehed- tehke ära.

troskal
06.11.2007, 19:35
Sitaks fiibrit peab vedama siis.
Samas, äkki saab vasega ka hakkama, kuigi kahtlen.

Rootsis oli vist mingi selline teema, et mingid linnad on ise oma pappi eest ehitanud valgusvõrgu. Nagu suur lokaalvõrk. Ja siis renditakse ISPidele õigust klientidele mööda seda fiibrit ühenduvust Interbuttsi pakkuda.

hullar
06.11.2007, 20:01
Pealegi- Eestis ei ole peale Tallinna vist ühtegi linna, kus see reaalselt firmale ära tasuks ja ma kahtlen kas ühe linna pärast oleks see mõttekas. Enamus süsteeme tuleks siis välja vahetada jne.

troskal
22.02.2008, 18:11
Elion on mingeid trikke teinud. Esiteks läks mu ruuter (see Elioni pakutav Speedtouch) eile täiesti lolliks ja seal on ühtteist muutunud. Silmaga nähtav on broadband connectioni all olev DSL ühenduse nimi. Vanasti oli see lihtsalt Internet, nüüd aga ipDhcpInternet. Minu teadmiste järgi peaks "silt" olema määratud ruuteri sees seadistuses, mitte seda ei küsita väljastpoolt.

Teine asi on IP ja sellele omistatav dns nimi. Vanasti sai kergelt teada isiku asukoha selle järgi. Näiteks xxx-xxx-xxx-xxx-dsl.trt.estpak.ee oli Tartust jne. Nüüd on selleks aga xxx.xxx.xxx.xxx.dyn.estpak.ee. Lisaks hakkavad tulevad IP'd uuest vahemikust - 90.191.*.*. Mis on samuti minu jaoks imelik, kuna nii kaua, kui olen Tartus Annelinnas elanud, on see alati kas 82 või 86 algusega olnud.

Mitte et midagi halvasti oleks nüüd, kuid lihtsalt ma pole mingitest ümberkorraldustest kuulnud. Ja veel nõnda. Lisaks olen paranoiline vist.

Comments?

Ahjaa, Elion on oma foorumiga päris suureks läinud: foorum.elion.ee (http://foorum.elion.ee)

Edit: Lisaks on ära kadunud vajadus sisestada ruuteris neid sip* algusega kasutajanimesid ning vastavaid paroole.

Edit2: Lisasin huvitava pildi...

56500

glaurung
22.02.2008, 18:58
Elion on mingeid trikke teinud. Esiteks läks mu ruuter (see Elioni pakutav Speedtouch) eile täiesti lolliks ja seal on ühtteist muutunud. Silmaga nähtav on broadband connectioni all olev DSL ühenduse nimi. Vanasti oli see lihtsalt Internet, nüüd aga ipDhcpInternet. Minu teadmiste järgi peaks "silt" olema määratud ruuteri sees seadistuses, mitte seda ei küsita väljastpoolt.

Teine asi on IP ja sellele omistatav dns nimi. Vanasti sai kergelt teada isiku asukoha selle järgi. Näiteks xxx-xxx-xxx-xxx-dsl.trt.estpak.ee oli Tartust jne. Nüüd on selleks aga xxx.xxx.xxx.xxx.dyn.estpak.ee. Lisaks hakkavad tulevad IP'd uuest vahemikust - 90.191.*.*. Mis on samuti minu jaoks imelik, kuna nii kaua, kui olen Tartus Annelinnas elanud, on see alati kas 82 või 86 algusega olnud.

Mitte et midagi halvasti oleks nüüd, kuid lihtsalt ma pole mingitest ümberkorraldustest kuulnud. Ja veel nõnda. Lisaks olen paranoiline vist.

Comments?

Ahjaa, Elion on oma foorumiga päris suureks läinud: foorum.elion.ee (http://foorum.elion.ee)

Edit: Lisaks on ära kadunud vajadus sisestada ruuteris neid sip* algusega kasutajanimesid ning vastavaid paroole.

Mina täheldasin seda ruuteri iseeneslikku seadistuse muutust juba eelmise nädala laupäeval (16. veebruaril). Mitte, et mul oleks midagi uuenduste ja paranduste vastu, aga mis vahenditega raiub teenusepakkuja teed muidu kinnisesse süsteemi?

Pealegi ärritas mind see, et käsitsi tehtud portide suunamised ja veel paar ruuteri seadistust olid interface'i nime muutmisega mitte-valiidseks muudetud.

Teine kord ootan enne mingit informatsioonikildu ka sellistele sündmustele.

troskal
22.02.2008, 19:02
Ruuterisse saavad nad sisse iga kell. Remote Assistance selle asja nimi.
Kuidas muidu need automaatseadistajad töötavad.
See turvaliselt ära piiratud nii, et ainult Elioni onud saavad.

Panin eelmisse postitusse huvitava pildi.

Ja lisaks hakkas VPN tööle uuesti (saan väljast koju). Olen segaduses.

Soovin selgitusi. Tehnilisse pole mõtet helistada.
See venelane ei tea isegi kas on öö või päev.

aavu
22.02.2008, 20:23
Soovin selgitusi.

aga mis vahenditega raiub teenusepakkuja teed muidu kinnisesse süsteemi?
Vahendid on mulle tundmatud aga inimeste töö-, hobi-, voodi-,ostu-,äri-, kooli-, reisi-, haigus- ja päritoluelu vastu tunnevad seaduslikku ja mitteseaduslikku huvi väääääääääääääääga paljud ametkonnad, firmad ja eraisikud.
On minugi pere abi saanud neid kanaleid kasutades, millest avalikult ei räägita. Või õigemini seadusandja rahustab teadmatuid, et ärge närveerige, kõik on kontrolli all. Tuleb välja, et ega ikka ei ole küll!

CyberRax
22.02.2008, 23:39
Selline nimi ruutris viitab pigem sellele, et IPd jagatakse mõne uue protokolli kaudu, PPPoE asemel näiteks DHCPga. Tolle IP segmendi kohta on RIPE'is kommentaariks pandud "Dynamic links ( TRT-MGW1 DHCP )", nii et päris "suvaline asukoht" sul siiski ei ole. Miks RDNS enam asukohta ei kajasta on juba teine teema, isiklikult huvitaks ennast pigem see miks ta varem kajastas. Mingi arvelduse jaoks seda vaja polnud ning klientide anonüümsusele kah kaasa ei adanud.

Muidu kui sa oled täiesti kindel et varemalt hakkas su IP 82 või 86ga, siis tundub veel üks stsenaarium võimalik: Elion on oma vanad blokid teistele kohalikele ISPidele maha ärinud. TIXis lubatud võrkudest ei kuulu vähemalt praegusel hetkel mitte ükski 82 ega 86 algusega blokk Elionile, vaid on näiteks Infoneti või mõne muu pakkuja oma. Too 90 blokk paistab kah suhteliselt uus olevat, registreeritud 2006 aastal. Nii et äkki on tegu mingi suurema ettevõtmisega mille jooksul erinevate blokkide peale jagatud klientid ühtsesse vahemikku koondatakse. ISPil kergem hallata ja igasugustel infonõutajatel kergem tuvastada.

Nummy
26.09.2008, 16:05
kuu aega netti polnud peale seda kui elioni tehnik üritas teist digi tvd ühendada. tulemuseks oli ära sulanud netijuhe.

troskal
26.09.2008, 16:07
Mis asi sul ära sulas? Kuidas? Tavalises võrgukaablis pole voolu sees ju. Ja telefonikaablis on väga raske tekitada sellist ülepinget, et kaabli mähis sulama hakkaks. Enne ütlevad kronekarbis "kaitsmed" üles.

Aga vahet pole. Teise DigiTV "striimi paigaldus" on nii lihtne, et mu ema sai sellega isegi hakkama. Tehnikut küll vaja pole kui just ise saabas ei ole.

Drools
26.09.2008, 16:19
Kas saab olla, et ruuter mis mulle paigaldati, jagab ka wifit kohe? sest seal on wifi tuluke ja väike antenn püsti..

troskal
26.09.2008, 16:20
Kohe ei jaga minu teada. Pead selle adminpaneelist sisse lülitama. Juhised leiad manuaalist. Aga kui see WLAN tuli põleb (roheliselt või oranžilt), siis järelikult töötab. Wifi ühenduse nimetus on kujul SpeedTouch ja mingid tähednumbrid. Parool on kirjas ruuteri põhja all. Soovitan ära muuta ja WEP krüpto WPA-ga asendada.

Nummy
26.09.2008, 16:36
Mis asi sul ära sulas?
Neti kaabel

Kuidas?
Väideti, et äike oli selge ilmaga sisse löönud, elektri posti kõrvale.

Teise DigiTV "striimi paigaldus" on nii lihtne, et mu ema sai sellega isegi hakkama. Tehnikut küll vaja pole kui just ise saabas ei ole.

Ühendatud sai muidugi ilma tehnikuta aga siis kadus nett ära ja kutsuti tehnik kohale kes seda asja vaikselt lahkama hakkas.

Nummy
29.09.2008, 14:28
http://www.postimees.ee/230408/esileht/siseuudised/325981.php

Kes veel ei usu, et neti kaabel võib süttida.

troskal
29.09.2008, 14:37
...kahjutule tekkepõhjuseks oli õhuliini faasijuhtme ja telekaabli kandetrossi vahel tekkinud lühis. Nii, endiselt ei usu.

Drools
30.09.2008, 18:45
kui arvuti annab ühe, ja ruuter teise IP aadressi.. kumba siis usaldada:(?

sama DNS-idega

d2xz
30.09.2008, 19:10
mismõttes arvuti annab?

Drools
30.09.2008, 21:54
run->cmd->ipconfig/all

Yep

Vilbiks
30.09.2008, 22:24
õhuliini faasijuhtme ja telekaabli kandetrossi vahel tekkinud lühis.

usu trossu see on võimalik,"need kaks peavad vaid omavahel kokku saama "ja kandetross olema maandatud :)

troskal
30.09.2008, 22:33
Jah, tean. Olen siiski elektriku poeg.

Faasijuhtmes sul internet ei jookse. Telekaabli all vist siis mõeldi kaabel-ühendust. Küll sain mina esimesest postitusest aru, et tal kodus kuskil tavaline cat-kabla viskas kärsa üles.

My bad, pooleldi. Ärge näkku lööge.

Drools
17.10.2008, 21:36
kui mul ruuterilt on netti siiani saanud ainult pc, ja nüüd ühendasin juhtmega ühe rüperaali siis kuidas oleks võimalik nii, et need kaasaegsed trükimasinad ka üksteist ära tunneks ja ka kõvakesaste sisu saaks vahetada?

laptop andis kohe teada et 100mbit LAN connection, aga sellega asi ka piirdus:/
tean et reede õhtu ja värke. kiire on :(

Ty

troskal
17.10.2008, 23:47
Reede õhtu on jah. Proovi uuesti esmaspäeva lõunal.

Ja tegelikult pole see seotud Elioni Digi-TV'ga.

Kris
01.10.2009, 15:27
Jeee, Teadus&kultuur lisapaketi kanalid põhipaketis nüüd : >

aavu
01.10.2009, 16:15
Elion on midagi muutnud jah, kogu süsteem on sassi aetud, ma mõtlen kanalite järjekorda. Ja hunnik uusi kanaleid ka. Tea kas mõni vana kadus?

Jihad
01.10.2009, 16:17
mu teada lisati aind juurde

Kris
01.10.2009, 16:31
4 täiesti uut kanalit.
Teaduse&Kultuur ja slaavi lisapaketi kanalid on põhipaketis nüüd.
Lastekanalid Jetix ja Jetix play lõpetatasid tegevuse. Nende asemel on uus laste kanal mis lausa eestikeeles.

troskal
01.10.2009, 16:49
Nende asemel on uus laste kanal mis lausa eestikeeles.Su nr. 1 kanal, eks?

Kris
01.10.2009, 16:59
Jep.

Zeppelist
10.10.2009, 17:10
Nüüd näeme ka TV6-te.

sanwert
06.12.2009, 16:18
Tulin koju ja märkasin, et ZuumTV'l on uued kanalid. Eriti huvitas mind "Showtime". See pole küll see, mis Dexterit, Weedsi ja Californicationit näitab, kuid põnev oli siiski. Kas keegi teab, kust ma saaks selle kanali telekava, sest see, mis ZuumTV's (http://www.zuum.ee/#/avaleht) on ja viitab siia http://www.nonstop.tv/showtime/index.asp , siis seal pole küll õige kava.

Hosegnaasio
06.12.2009, 19:08
Tulin koju ja märkasin, et ZuumTV'l on uued kanalid. Eriti huvitas mind "Showtime". See pole küll see, mis Dexterit, Weedsi ja Californicationit näitab, kuid põnev oli siiski. Kas keegi teab, kust ma saaks selle kanali telekava, sest see, mis ZuumTV's (http://www.zuum.ee/#/avaleht) on ja viitab siia http://www.nonstop.tv/showtime/index.asp , siis seal pole küll õige kava.

Mulle ei meeldi see, et Discovery Travel&Living on ära võetud ja mingi Discovery Investigation asemele pandud.

hullar
06.12.2009, 19:11
Mulle ei meeldi see, et Discovery Travel&Living on ära võetud ja mingi Discovery Investigation asemele pandud.

Ongi, Fox Crime ajas asja ära, kui isu oli. Travel ja Living palju mõttekam.

sanwert
06.12.2009, 21:44
Ise pole I.D'd veel vaatanud, kuid ise sai ka vahest Travel&Livingut vaadatud. Aga keegi ei tea, kust saab ZuumShowtime kava?

Joh
06.02.2010, 21:17
Oskab keegi öelda, mismoodi saab ruuteri (SpeedTouch 780 WL) service'i vahetada voice routeri pealt TV/Voice routeriks. Päris alguses mingi wizard peaks küsima seda. Help ütleb, et

Reconfigure your Thomson Gateway:
Under Service Configuration, click Configuration Wizard. The Easy Setup wizard will be launched.

Seal aga ei ole mingit Configuration Wizardit, millele klikkida :S
Ei saa mitte mingit moodi seda wizardit lahti :S

Joh
07.02.2010, 23:20
Sain tööle. Vastust küsimusele ei tea endiselt. Ja eelmist posti ei saanud miskipärast editida:nutab: