Planet Foorumid
Aastavahetus Tartus!(401)DeeJott22:55:00
Krooks vs Zavood(122)Disasterpiece12:00:30
Mis Telefoni omate?(93)Disasterpiece11:53:10
Kus linnas Sina hetk asud(153)mimzz12:04:16
"valimised"(14)zuks21:27:59
Lõpp on lähedal(43)zuks21:27:24
Päeva(vargad) ja (t)öö inimesed(20241)mimzz08:52:43
Vana 13.02.2014, 19:44   #301
k2iguvahetaja
Kirk to Enterprise

k2iguvahetaja'i avatar
Proovi linux minti: http://www.linuxmint.com/
Programmide peale panek on lihtsamgi kui xp-s, selle jaoks on ~software center (ubuntus on), st umbes nagu androidi market vms. Et otsid ning vajutad install, ei pea netist binaare isegi taga ajama. Noh seal mitte vaba tarkvara pole, aga kui tarkvara looja .deb faili pakub, siis on pmst nagu xp-s.
k2iguvahetaja ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 14.02.2014, 10:14   #302
sonicyouth
i i i i i i i ii i i

sonicyouth'i avatar
debian
sonicyouth ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 14.02.2014, 12:43   #303
aavu
kott seljas

aavu'i avatar
http://www.arvutitark.ee/est/TOOTEKA...ice-Plus-70526
Kui siuke osta, kas on õige otsus? Ma valiks ssd kõvaketta, sest senisel arvutil oli 40Gb ja äärepealt jätkus, sellel 3x suurem ja vähemalt arvatakse 30 aastast kasutusiga, vanad kettad, olgu nad kui suured tahes, üle 5-8 aasta vastu ei pea. Näitab minu kogemus kolme arvutiga.
Küsitavusi tekitab videokaart, et kas videokaardil on mingi tähtsus koduvideote töötlemisel, lõigata, konvertida, liita, mõnele heli lisada? Või ei võta ta töötlemisest osa.
aavu ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 16.02.2014, 19:38   #304
m0rra
Valar morghulis

m0rra'i avatar
Serveril: Debian
Desktopil: Fedora Xfce

ID-kaardiga on iga distro all tõenäoselt jama majas (Mageia oli vist erand).
m0rra ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 18.02.2014, 19:48   #305
aavu
kott seljas

aavu'i avatar
Esialgu sain päris kobeda arvuti, Windovs 7 peal ja 10x suurem ketas kui vanal. Kingituseks. Hakkan mingeid vabavara vidotöötluse programme katsetama, leidsin päris mitmeid ühest ülikooli tööst. Puuduseks, et kõik ingliskeelne ja enne katsetamist ei saa mõhkugi aru.
Vana 19.02.2014, 16:34   #306
aavu
kott seljas

aavu'i avatar
https://launchpad.net/openshot
Leidsin sellise video töötlemise programmi. Windovs 7 ei tõlgi selle lihtsa aknaga nagu XP, selle pärast ei saa aru, mida sellega teha saab ja kas teda Windovs 7 peale panna saab. Või on ainult linuxitele mõeldud. Minu huvi oleks pimedamaid kohti valgemaks teha või hoopis välja lõigata kui valgemaks ei saa. Igasugu filtrid ja kunsttükid ei huvita. Põhitingimused oleks, et avab võimalikult palju formaate, sest katsetan kolme digifotokaga ekraanilt filmida ja et väljundis oleks ka mingi üldtunnustatud arvutis ja telekas söödav formaat. Välistatud pole, et tulevikus oskuste lisandumisel hakkan ka mingit muusikat või juttu lisama.
Muidu GIMP nõudis GTK enne XP peale panekut aga Windovs 7 peal hakkas tööle ilma GTK-ta.
Vana 23.02.2014, 20:37   #307
aavu
kott seljas

aavu'i avatar
Tsitaat:
Couldnt locate decompressor for format H264 (unknown)
VirtualDub requires a video for windovs (VFW) compatible codec to decompress video. DirectShow codecs, such as those used by Windovs Media Player, are not suitable.
Mida see virtualdub mu käest veel tahab, ühtegi videot ta lahti ei tee. Töödeldud Freemake programmiga on mul Video Clip (.avi), Windows Media Video File (.wmv), Nikoni fotokast QuickTime Movie (.MOV), Panasonikust QuickTime Movie (.MOV) ja veel üks , mida ei viitsi otsida on Pentaxi kaamerast. Mitte ühtki ei ava aga see Freemake ei liida asju, sellega saab ainult tüki vahelt ära lõigata. Ega ma tea, kas see virtualdub üldse liidabki videojuppe. Kas tasub talle otsida mingeid jubinaid, pärast tuleb välja, et tühi töö ja vaimu närimine.
Küsimus oleks, et mida ta tahab ja kust seda saab?
Vana 16.03.2015, 17:16   #308
aavu
kott seljas

aavu'i avatar
http://www.cleveron.eu/hacker/
Otsitakse häkkerit linuksile. Kas vindovsis enam põnevust ei ole, et kolivad üle? Või on seal suuremad kalad peidus?

Freemakest niipalju, et tasapisi olen õppinud omal käel ja saab küll liita-lahutada, heli ära keelata ja ilmselt on sealt veel õppida.
Vana 05.10.2017, 18:46   #309
Disasterpiece

Disasterpiece'i avatar
fuck you debian and fuck your users, RHEL rulz for life.
Disasterpiece ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 07.10.2017, 13:06   #310
troskal

lol sendioss, muh enterpraiss
troskal ei ole foorumis   Vasta tsiteerides