Planet Foorumid
Aastavahetus Tartus!(401)DeeJott22:55:00
Krooks vs Zavood(122)Disasterpiece12:00:30
Mis Telefoni omate?(93)Disasterpiece11:53:10
Kus linnas Sina hetk asud(153)mimzz12:04:16
"valimised"(14)zuks21:27:59
Lõpp on lähedal(43)zuks21:27:24
Päeva(vargad) ja (t)öö inimesed(20241)mimzz08:52:43

Mine tagasi   Planet Foorumid > Varia > Päevakajaline

Vasta

Teema valikud
Vana 13.12.2015, 19:46   #1
redguy
Liige
Pöial üles Põgenemismängud Tartus

Heips! On keegi kuulnud sellistest tegemistest nagu põgenemismängud (ingl.k. "escape room")... sain ka teada paar kuud tagasi sellisest asjast. Natuke eeltööd tehes on see mujal maailmas üsnagi populaarne asi, kuid Eestis veel täitsa uus trend. Igaljuhul, küsimus laiemale ringile siis selline... kas keegi on käinud mõnes? Kas peale Tartu ja Tallinna mujal linnades ka mõni mäng on? Tartu omad olen ma enda arvates kõik läbi käinud... Tartus on vist kolm? Igaljuhul Tartu omadest oli kõige lahedam minu arvates hullu kelder (koduleht www.escaper.ee). Lõppude lõpuks ei mäletagi enam palju seal neid ruume kokku oligi Minul on igastahes pisik küljes ja peab vist Tallinnasse minema uute elamuste ostinguile
redguy ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 13.12.2015, 19:58   #2
Zeppelist
farewell.

Zeppelist'i avatar
Ei ole kuulnudki, aga tundub põnev!
Aga räägi lähemalt, kuidas kogemus oli?
Zeppelist ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 13.12.2015, 20:16   #3
redguy
Liige
Väga palju ei saagi ette rääkida, muidu pole teistel enam huvitav Eesmärk on ettenähtud aja jooksul põgenema saada... escaperis näiteks oli selleks aega antud 90 minutit. Uurisime netist infot, leidsime kodulehe ja broneerisime aja. Kõigepealt siis nagu ikka tutvustati pisut reegleid ja anti soovitusi ning kui kõik valmis olid, siis tõmmati kõigil kott pähe... sellejärel juhatati meid vangikongi, kus meid lukku pandi. Oligi nagu ehtne vangikong koos trellide ja kõige muuga. Rohkem ma siit edasi ei räägiks mängus oli väga palju vaja kasutada loogikat, meeskonnatööd ja korralik ajuragistamine käis pidevalt, et põgenemisele järjest lähemale jõuda. Meie grupp koosnes neljast inimesest... enamus põgenemismängudes ongi 2-6 inimest vist grupi suuruseks märgitud. Meie grupp mahtus napilt aja sisse ja saime siiski põgenema... lõpp läks maru pingeliseks, kõigest 4 minutit enne lõppu pääsesime välja. Mängu ajal on võimalik küsida vihjeid, kui selleks vajadus tekib. Me olime kahes kohas siiski nii ummikus omadega, et küsisime vihjet... jamh, tagantjärgi mõeldes ikka mõtleme kui lollid me olime ja lahendus oli ju otse silme ees ... igatahes meile meeldis kohe väga! Kindlasti kui tuleb mõni juurde oleme kohe esimesena platsis ja valmis end luku taha panema
Vana 13.12.2015, 20:19   #4
Zeppelist
farewell.

Zeppelist'i avatar
Normaalne, tundub lahe, aga sa ütlesid
Tsitaat:
igatahes meile meeldis kohe väga! Kindlasti kui tuleb mõni juurde oleme kohe esimesena platsis ja valmis end luku taha panema
ma ei soovitaks esimesse kohta kohe minna kus võõrad sulle koti pähe tõmbavad
tehke enne ikka eeltööd ka nagu praegugi tegite.
need noorte inimeste kadumised ja surmad on liigagi argipäevane teema, ja see "mäng" nö on väga hea võimalus mingil haigel inimesel noori vanni lahtuma panna

just sayan
Vana 13.12.2015, 20:32   #5
redguy
Liige
Kindlasti tuleb enne eeltööd teha! Väga õige! Kuid kõigil mängudel on oma koduleht, facebook, kajastused meedias (nt. postimehes, visitestonia, tuntud blogid ja muud lehed) ning kõik teenustepakkujate firmad on avalikult nähtavad ja kõik nende firmadega seostuvad isikud avalikustatud, et nende näol saab kindel olla, et tegu on õige asjaga.
Vana 13.12.2015, 22:20   #6
Starfish
Liige

Starfish'i avatar
Selle mängu kirjeldus on sarnane filmiga SAW II...

Tsitaat:
Algne postitaja oli Zeppelist Vaata postitust
aga sa ütlesid ma ei soovitaks esimesse kohta kohe minna kus võõrad sulle koti pähe tõmbavad
Jaa sest seal on äki paks kole vanamees kes tahab noortele poistele sumparisse rammida

Aga alati on võimalus et sealt toreda naise leiab...mmm muiksed koos läbielatud hetked...

Viimati muutis postitust Starfish 13.12.2015, kell 22:26
Starfish ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 13.12.2015, 23:27   #7
Zeppelist
farewell.

Zeppelist'i avatar
Tsitaat:
Algne postitaja oli Starfish Vaata postitust
Jaa sest seal on äki paks kole vanamees kes tahab noortele poistele sumparisse rammida

Aga alati on võimalus et sealt toreda naise leiab...mmm muiksed koos läbielatud hetked...
kumb meelde tuli?
Vana 14.12.2015, 09:35   #8
Starfish
Liige

Starfish'i avatar
MA kirjutasin SAW asja ettepoole muidu keegi hakkab arvama et seal keegi sai sumpsi või on see mingi patjanutmise filmi järg titanic 2
Starfish ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 14.12.2015, 19:44   #9
Zeppelist
farewell.

Zeppelist'i avatar
: D
ma niisama lõõbin siin lolzzz
Vana 20.12.2015, 21:44   #10
zuks
U. Masin

zuks'i avatar
aparaaditehases on selline vms

https://www.facebook.com/koodikeller/
zuks ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 11.06.2016, 13:47   #11
0ss
Liige
Olen käinud peaaegu kõigis Tartu omades ja Elva omas (jah, Elvas on ka põgenemismäng ) ning mulle on kõige rohkem meeldinud Roomscape ja Escaper. Roomscape toad olid keerulised, aga loogilised ja jäin rahule, kuigi ei saanud kummastki välja (väga napilt ). Escaperis oli hea miljöö, aga mäng ise oli lihtsam.
0ss ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 15.06.2016, 23:49   #12
Changer
Bla blahh

Changer'i avatar
Pole veel ühtegi jõudnud, plaanis küll on. Aga ajaga alati kitsas käes.
Changer ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 17.06.2016, 23:11   #13
xinZeran
Don't Pray For Me

xinZeran'i avatar
Põgenemine Tartust
Põgenemine Eestist
Põgenemine Euroopast
Põgenemine Maalt
???
Profit
xinZeran ei ole foorumis   Vasta tsiteerides