Planet Foorumid
Aastavahetus Tartus!(401)DeeJott22:55:00
Krooks vs Zavood(122)Disasterpiece12:00:30
Mis Telefoni omate?(93)Disasterpiece11:53:10
Kus linnas Sina hetk asud(153)mimzz12:04:16
"valimised"(14)zuks21:27:59
Lõpp on lähedal(43)zuks21:27:24
Päeva(vargad) ja (t)öö inimesed(20241)mimzz08:52:43
Vana 24.09.2002, 19:18   #1
novy
Soma

novy'i avatar
Lucid dreaming

Ehk siis und näha kui sa tead, et näed und. Unenägude kontrollimine.

Kes harrastavad ja kes niisama kogend ja kes tahavad kogeda. Lisainfot http://www.lucidity.com/ . Ise eriti palju kogend ei ole, paar korda ainult. Selle kohta on õpetusi ja näpunäiteid kuidas sellist seisundit saavutada (vaata vebsaiti).

Unenägude teemas oli sellest ka veits juttu, a'la unes lendamine, aga otsustasin teha uue teema.
novy ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 24.09.2002, 21:24   #2
Sigudik
Lõbumaja agent
Yeah selles ma olen spetsialist. Nimelt kipuvad mu unenäod parajalt idiootsed ja ebaloogilised olema, niiet tavaliselt taipan ära kui tegu on unega. Siis on tohutult naljakas kuna tean et võin teha mida tahan alates tapmisest lõpetades lendamisega. Lausa kahju on yles ärgata.
Sigudik ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 27.09.2002, 19:09   #3
angel/assassin
küüned vastu tahvlit

angel/assassin'i avatar
Iga kord, kui ma tean, et ma und näen üritan ma sealt välja saada. Üks kord hüppasin ma kaljult alla, sest ma teadsin, et niimoodi ärkan üles. Üks kord, kui ma aru sain, et ma näen und küsisin ma suvalistelt inimestelt, kuidas unest välja saada.
angel/assassin ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 27.09.2002, 20:42   #4
crash_343
Bännitud

crash_343'i avatar
minule meeldib unes kukkuda
maandudes on selline tunne et kukuksin
crash_343 ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 03.10.2002, 11:45   #5
zeus
Mina

zeus'i avatar
Tsitaat:
Algne postitaja oli crash_343
tean mis sa mõtled, sest lööb kah selliseks õõnsaks et nagu kohe kohe, potsataks vastu maad, aga tavaliselt ärkan ma selle peale yles
zeus ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 03.10.2002, 12:30   #6
kapten
uus parm

kapten'i avatar
jaaa..tavaliselt ma saan aru kui ma und näen aga seda nagu kontrollida ei saa. aga kui ma ikka kukun kuskilt siis ärkan suure võpatusega yles nagu olex päriselt kukkunud
kapten ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 03.10.2002, 16:08   #7
KotkasX
- E*s*T -

KotkasX'i avatar
Päris hea mõte, peaks proovima, lugesin selle pika jutu seal lucidream lehel läbi ja eks siis hommikul söögi lauas alustan oma unenägude meelde tuletamisega.

Ainuke probleem, esimene nõue: "Getting plenty of sleep is the first step to good dream recall."

aga kust ma selle une aja võtan
KotkasX ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 03.10.2002, 23:45   #8
gasoline
and now what.

gasoline'i avatar
been there, done that. Parim, mis sel juhul juhtuda saab, on see, et sa ei jäägi korralikult magama ja vähkred öö otsa, kartes hommikul sisse magada.
Ah, mis ma liialdan. Kohusetundetu uni on veelgi sügavam ja parem.
gasoline ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 04.10.2002, 02:20   #9
sebraloom
pimeduse vari

sebraloom'i avatar
hommikul kauem magamine nagu mõte oligi, miks siis sissemagamist kartma peaks?
btw mul on mingi nali äratuskellaga - ärkan üsna tihti u. 5 min enne äratusaega üles... nagu selleks, et selle piiksumist mitte kuulda.
sebraloom ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 04.10.2002, 09:22   #10
gasoline
and now what.

gasoline'i avatar
Ma ei tea, kui äratuskell on helisema pandud asja pärast ja sa ta kinni paned lihtsalt sellepärast, et kauem magada, siis võib ikka juhtuda, et ärkad närviliselt kogu aeg üles. Oleneb kohusetunde osakaalust mõnes inimeses, muidugi. Mitte et mina selle all kannataksin.. Iseäranis...
Vana 06.10.2002, 13:51   #11
anarchy
stagnant

anarchy'i avatar
Kui juba jutt selle peale läks, siis loomulikult vihkan ma äratuskella häält. Ja nagu sebraloomgi, ärkan ma alati paar minutit enne äratuskella üles, et jõuda see enne kinni panna, kui plärisema hakkab.

Aga kui sedasi võtta, miks mul üldse äratuskella vaja on? Kui ma niisama ärkan...
anarchy ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 06.10.2002, 20:18   #12
maller
Liige

maller'i avatar
Tsitaat:
see on jah karm asi. Järksu keset ööt käib selline võpatus läbi ja ärkan üles. A kuidas te unes teada saate, et te unes olete, mina ei saa mitte midagi nagu teha.
maller ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 08.10.2002, 14:44   #13
gasoline
and now what.

gasoline'i avatar
Tsitaat:
Ma olen kuskilt kuulnud, et kui niiviisi unes kukkudes maandud ka, siis ei ärka sa enam mitte kunagi.
Mitte et ma seda ise usuksin. Kuigi, kui nüüd järele mõelda, siis ma olen vist alati selle peale ise üles ärganud ning mitte kunagi unenägu lõpuni näinud.
Nii et mine tea.
Vana 09.10.2002, 17:11   #14
plugger
Säga

plugger'i avatar
Heh, ise ka paaril korral tajund, et "wait a moment.....fukk ma ju mäen und", tavaliselt seda ei teki, kuid jah---sellistel juhtudel hakkad kähku mõtlema kuidas ärgata.... ja siis kuidagi hirmus raske on käsi jalgu liigutada, aga hakkad aina enam oa keha tundma ja lõpuks ärkad. Üldse, mitu korda ise ka nii olnud, et tahaks ärgata, kuid sei saa liigutada.
plugger ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 28.12.2002, 20:15   #15
adidas
b
enamus teist ei saa lucid dreamingust eriti aru, see on lucid ainult siis kui sa seda ise kontrollida suudad, see, et sa lihtsalt unenäos tõded, et VOH - ma näen nüüd und! ei tähenda veel seda.
alles siis kui sa seda kontrollida suudad oled sa seda kogenud.

ise kogesin üleeile enda viiendat lucid dreamingut, kahjuks on mõistus seal siiski suht primitiivne ning mingeid erilisi trikke just ei tee, korra mõtlesin, et nüüd võiks matrixi laadset asja proovida, aga samas tekkis küsimus, et mis asi see siis ikka on. liiga keeruliseks läks, nii ma hüppasin miski 100m kõrguseid hüppeid ainult. seegi oli paras elamus loomulikult.
just see äratundmisrõõm, et ma saan teha kõike mida ma tahan.

ning IMo kestab see ainult miski minut bvõi paar, mitte rohkem
adidas ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 29.12.2002, 20:14   #16
Crash
Liige
Tsitaat:
Algne postitaja oli zeus
tean mis sa mõtled, sest lööb kah selliseks õõnsaks et nagu kohe kohe, potsataks vastu maad, aga tavaliselt ärkan ma selle peale yles
just õõnsaks..
või nagu mul oli, metssiga ründas kusagil metsas , jooksis ribidesse sisse , ise voodis miski tõmblesin kaasa..
freaky..
kuid mulle meeldis see unenägu kus ma olin mingis arvutimängus..
max payne vist oli
seisin lihtsalt ja nurgatagant hyppas mingi koni välja slowmotionis , ning hakkas kõmmutama..
jõle abitu tunne oli..
õõnes.
Crash ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 08.01.2003, 18:55   #17
kris0007
??
Tavaliselt on nii et unes seostub pärimaailmaga,kui näiteks äratuskell tiriseb läheb see kohe unega kokku.Näiteks unes helistas keegi uksekella.Ja siis on selline imelik tunne(ülemineku tunne reaalsusesse)
kris0007 ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 26.01.2003, 12:00   #18
Anarion
hostile

Anarion'i avatar
Päris mitmel korral on selline juhus olnud,et saan enda unenägu kontrollida.Ühel korral hakkasin mingisuguse lendava surfilauaga ringi tõmbama.
Aga mõnikord on unenägu jällegi nii reaalne,mingis unes löödi mulle nuga kõhtu roomasin ringi ja kui üless ärkasin hakkasin kohe nuga ja haava otsima.
Tsitaat:
Ma olen kuskilt kuulnud, et kui niiviisi unes kukkudes maandud ka, siis ei ärka sa enam mitte kunagi.
Ma pole siiamaani veel kordagi lõpuni kukkunud,aga see on suht võimalik ntx saad lihtsalt ehmatusest infarkti.
Anarion ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 26.01.2003, 22:54   #19
Caco
I scream without a sound

Caco'i avatar
mu sõber kunagi tutvustas seda mulle ja ma ka sisi olen proovinud aaa mul pole ünnestunud aaaa selleks peab ikka mõistus olema väga puhas ja olema rahulik ja keskendunud päris nii see ka vast pole et oh täna võiks proovida kuigi oled mingis stressis ja mõtted mujal see ikka kontsentreerumise ja mõtlemise küsimus

kahjuks pole ise kogenud......aaaa räägitakse et on vinge
Caco ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 30.01.2003, 07:59   #20
KotkasX
- E*s*T -

KotkasX'i avatar
Käisime waking life (lucid dreaming) 2002nov kinos vaatamas, siis sai sellel teemal korra vesteldud. Aga rohkem sellest ei räägitud ja ta ei mõelnud sellele. Aga...

Neiu nägi eelmine nädal unenägu...nagu waking life...ta magas oma kodus voodis ja püüdis tõusta, aga ei suutnud...ehmus...talle tundus, et see on ehk unenägu...ja mäletas filmist ja minu jutust, et kontrollimiseks tuleb lambilülilit vajutada (või kella vaadata), et kas on uni või mitte...ja lamp läks põlema küll, aga selliselt imelikult...ja siis sai ta aru, et see on uni...ja ta teadis, et võib KÕIKE nüüd seal teha...aga tal oli meeletu hirm...ta tahtis sealt välja ja kiiresti...ta proovis end näpistada, raputada...ei midagist...aina kohutavamaks uni muutus...kartis, et äkki on lõplikult...ta tunnetas reaalset tuba ümberringi ja teadis, et vanaema on kõrvaltoas ja lootis, et ta tuleks teda üles äratama...ja siis kuulis, et vanemad tulid rootsist tagasi - sõitsid autoga maja ette...ja ta läks aknale vaatama...ja siis mõtles, et see pole võimalik, sest nad pidid tulema järgmisel päeval - et uni.....ja ärkaski üles...

/ma siis ütlesin talle, et ma tahaks ka sellist unenägu näha...ehk kardaks ka, tunneks hirmu...unes vahel lennates olen tundnud...rääkimata siis lucid dreamingust, kus sa ei suuda üles üldse ärgata...aga seal on võimalus kõike mida tahan teha...ja ma tahaks igaljuhul proovida.../

...ja siis eile...tuli talle taas peale tunne, et äkki ta magab... kontrollis taas lambilülitit ja lamp läks jälle põlema, ja jälle imelikult - ja ta sai aru, et taaskord näeb lucid dream'i. Ja siis ta mäletas minu sõnu, et ta pigem peaks proovima teha unes asju, mis elus võimatud, ja ta ei kartnudki...ta põlev soov oli, et ta üles ei ärkaks.

Kõike teha...ma rääkisin talle lendamisest (selline universaalne esimesi katseid )...ja ta läks proovima. Ronis 3korruse aknale...aga see ei tundunud üldse reaalne...et ebareaalne lendamine...

...ta ärkas unenäo jooksul mitu korda ülesse, aga alati unenäosse!...

...ja siis leidis end kuskil tänavatel ringi käimas ja võõraste inimestega rääkimas. Ja siis oli kuskil suurtes ruumides, kus käis ball. Ta vaatas end peeglist - uhkes ballikliedis - ja kui ilus ta on. Ja siis tuli mingi võõras noormees saalist, ülikonnas, ja suudles teda suule ja läks saali tagasi. Neiu mõtles, et ta peab seda kõike kiiresti mulle rääkima - kogu seda unenägu. Ja hakkas mind otsima, ta tundis, et peab mu kiiresti leidma...otsis ja otsis...kuni leidis mind ballimaja eest treppidelt. ja kallistas mind ja ärkas...

<- me on kade ta peale...ma tahan ka neid unenägusid näha...

Viimati muutis postitust KotkasX 30.01.2003, kell 15:03
KotkasX ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 30.01.2003, 21:21   #21
Posti0
Tee suu seks.

Posti0'i avatar
Tsitaat:
Algne postitaja oli anarchy

Aga kui sedasi võtta, miks mul üldse äratuskella vaja on? Kui ma niisama ärkan...
Mina ärkan samuti mõned minutid enne kella. Aga seda kella on vaja selleks, et ma peaksin ärkama paar minutit enne kella

Ise olen kogenud.. Esimene kord oli suht pull, asi läks nii kaugele, et kujutasin ette lennukit, panin ta mootori seiskuma, ja kukkusin alla, sest tahtsin yles ärgata.

Järgmistel kordadel pole ma kunagi nii suurt kontrolli saavutanud, ning edaspidi ei näinud enam unenägusid pideva 6-tunnise uneaja tõttu.
Posti0 ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 31.01.2003, 11:48   #22
midfield

midfield'i avatar
Olen ka kogenud, kuid kahjuks üha vähem viimasel ajal.

Parim kogemus oli aasta, kaks tagasi, kui ühes unenäos kohtasin üht fantastilist tüdrukut.
Eriliseks teeb selle veel see et see leidis aset Hollandis ning nimetatud tüdrukuga suhtlesin hollandi keeles. Veetsime koos aega ning päevad möödusid (unes) kõik oli tore ja suurepärane, kuid järsku ma ärkasin keset ööd millegi peale üles ning olin vihane, et sellisest mõnusast kohast pidin lahkuma.
Mingi aja pärast jäin uuesti magama ning sattusin täpselt samasse kohta ja sama tüdruku juurde tagasi, unenäos liikudes ning vesteldes sain teada, et olin mõned päevad ära olnud.

Niipalju kui ma mäletan, olin võimeline enda unenäos toimuvat mingil tasandil juhtima ning muutma.
midfield ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 31.01.2003, 20:47   #23
Xayoz
autumn

Xayoz'i avatar
Minuga juhtub tihti nii, et näen und ja äkki jõuab see mulle kohale. Tavaliselt äratan ennast siis ülesse, aga mõnel korral olen ka edasi maganud.
Eriti tihti juhtub minuga niimodi siis, kui mõtlen enne magamajäämist ennast mõnda arvutimängu või filmi sisse. Unistan, et olen mõni kangelane või midagi sarnast.
Viimati juhtus see, kui olin vaadanud telekast sellist filmi nagu Vidocq. Kujutasin ette, et olen ise see maskiga tüüp. Jooksin just Pariisi tänaval mingi detektiivi eest ära, ta sai mu vist kätte ja siis taipasin, et näen und ja oleks vist õige aeg üles ärgata.
Ja ärkasingi...
Xayoz ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 08.02.2003, 16:34   #24
Shaz
nüüdsest Mari
On olnud korra selline juhtum, et sain aru, et viibin unenäos. Oli aga selline kurb unenägu, et mind hakati kohe-kohe hukkama(pea maharaiumise or smth läbi), ma tajusin kõike ja tahtsin meeletult ärgata, aga ei ärganud enne, kui mind tapalavale viidi. See oli lihtsalt paras šokk. Teadsin, et magan, aga ei suuda ärgata.

Veel üks asi, mis mulle küll vist igavesti meelde jääb. Jäin rahulikult magama ja mäletan, et nägin unes, et olen auto(??????? ), aga igaljuhul tuli hetk, mil hakkasin mudasse vajuma ja kohutav lämbumise tunne oli. Hingata ei saanud. Järsku ärkasin üles ja tundsin, et tekk oli kuidagi üle pea nii, et lämmatas mind ja pealegi oli mul veel kohutav nohu tekkinud. Sellel pole küll seost lucid dreaming'ga, kuid siiski vastik juhtum..

PS! Selle kukkumisega...Mäletan, et kord nägin und, kus jooksin karu eest ära ja hüppasin üle suurte puudeja värkide ning iga kord käis maandudes võpatus kehast läbi
Shaz ei ole foorumis   Vasta tsiteerides
Vana 10.02.2003, 20:00   #25
mar6o
oh, uus foor... oot mida?

mar6o'i avatar
Tsitaat:
Algne postitaja oli sebraloom
btw mul on mingi nali äratuskellaga - ärkan üsna tihti u. 5 min enne äratusaega üles... nagu selleks, et selle piiksumist mitte kuulda.
mul täpselt sama värk. ärkan üles, vaatan kella ja kukun sõimama
aga see unenäojutt on üsna pull... peaks proovima. ise pole küll kunagi teadlikult unes olnud ja tegutsenud. see kukkumisasi on küll jah, et kukud ja ärkad võpatuse peale üles. aga äkki on surnukskukkumisel samamoodi- et kukud irl ennast surnuks ja siis ärkad võpatades üles.
aga kus?
ja kellena?
ja millal?
vot nüüd on mul mõtlemisainet...
mar6o ei ole foorumis   Vasta tsiteerides